Azbest - panika a rozsądek

Azbest jest przyczyną takich chorób jak pylica azbestowej czy międzybłoniak opłucny, a ryzyko zachorowania jest największe podczas pracy z materiałami, zawierającymi azbest. Dowiedz się jak bezpiecznie usunąć azbest.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Baneora
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2015, 8:52
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: Baneora » 09 mar 2016, 9:49

też tak słyszałam

edek_majster
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 03 kwie 2014, 9:49
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: edek_majster » 14 cze 2016, 23:14

Zdecydowanie lepiej jest taki np. dach poprawić i zrobić coś normalnego, ja teraz szukam ekipy z okolic pruszcza, która ogarnia temat i potrafi usunąć z dachu azbest i go zutylizować, ale znalezienie takiej firmy nie jest generalnie proste.

whififti2
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2016, 7:03
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: whififti2 » 15 cze 2016, 7:12

Azbest musi być usuwany.

yuliarotka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: yuliarotka » 06 lip 2016, 22:29

Na pewno jest to materiał, który po prostu nie sprzyja człowiekowi, poza tym też niepraktyczny. NIezdbyt dobrze to mieć na dachu. Spójrz sobie na firmę Eco-Pol z Pruszcza, oni sprawnie ogarniają teakie rzeczy. Właśnie u sąsiada mojego usuwali takie materiały z dachu oraz budynków gospodarczych.

Termowizja Kraków
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 gru 2015, 10:56
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów
Kontaktowanie:
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: Termowizja Kraków » 06 wrz 2016, 20:53

A ja pamiętam, jak niegdyś w podstawówce na ścianach wisiały azbestowe koce przeciwpożarowe :)

Krychu123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2016, 13:26
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: Krychu123 » 05 gru 2016, 13:29

człowiek nie powinien bez przygotowania zdejmować na własną rękę azbestu z dachu. powiedz mężowi, że są specjalistyczne kursy na to np. http://szkolenia-bhponline.pl/szkolenia-z-usuwania-azbestu/ pokaż mu też wszelkie informacje na temat szkodliwości tego materiału.

szpaner
Aktywny
Aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:12
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: szpaner » 28 lis 2017, 13:07

Pewnie, zdrowie ma się tylko jedno, nie ma sensu kłaść go na szalę.

Baśka74
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 10 lis 2018, 8:44
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: Baśka74 » 27 sty 2019, 22:40

Specjalistami w pracach związanych z demontażem azbestu jest firma Azbest Delta. Poza tym oferują profesjonalne realizacje wyburzeń i rozbiórek za pomocą specjalistycznych maszyn wyburzeniowych. Usługi na najwyższym poziomie.

Awatar użytkownika
Gramin
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: Gramin » 01 lut 2019, 12:37

W sumie coraz rzadziej spotyka się budynki posiadające dach wykonany z azbestu. ;)
Silver Service - usługi sprzątające

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: budowa876 » 19 lut 2019, 11:05

Skoro już jesteśmy w takim temacie, to nie wiem, czy macie już wiedzę odnośnie Konkursu Azbest 2019? Jest to konkurs skierowany do samorządów i przedsiębiorstw, aby walczyć z tym szkodliwym elementem. Polecam wejść sobie na stronę konkursu aby sprawdzić szczegóły. Nagroda jest naprawdę interesująca.

merigold
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2019, 13:26
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: merigold » 09 maja 2019, 22:44

Solidnie zajmie się demontażem i utylizacją także firma Ra-Do. My właśnie z ich usług korzystalismy i bardzo ok są, mają w tym duże doświadczenie także działają profesjonalnie i bezpiecznie. Usługi wykonują w obrębie Śląska.

daniel.7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2019, 9:29
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: daniel.7 » 15 wrz 2019, 18:09

typowyseba pisze:A nie możecie po prostu skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się zdejmowaniem azbestu? Powiedz mężowi, że wiele kosztuje cię takie jego działanie i już. Napiszę Ci tak: moja żona też panikuje w takich kwestiach i dla świętego spokoju eternit u jej rodziców zdejmowała firma Eco-Pol, mi nawet przez myśl nie przeszło, żeby robić to na własną rękę. Zresztą, jest to nie tylko niebezpieczne, ale i nielegalne.
Pozdrawiam.

Ludzie nawet sobie nie zdają sprawy jakie to niezdrowei groźne dla zdrowia zajmować się tym samemu. Do takiej roboty trzeba fachowców

davvid91
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 09 kwie 2020, 14:38
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: davvid91 » 07 maja 2020, 11:59

wziać firme do ściągnięcia tego i pozbyć się problemu

Basia1964
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2021, 23:08
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: Basia1964 » 25 kwie 2021, 23:15

A jeśli azbestowy dach jest w dobrym stanie, to czy zamiast go zdejmować (i zruszać, narażając na uszkodzenia i pylenie), nie lepiej jest go pokryć jakąś warstwą, która te włókna zabezpieczy przed odrywaniem się?

Gdy czytam, że specjalistyczna firma zdejmie dach i po kłopocie, to się zastanawiam, czy można takiej firmie faktycznie zaufać, zwłaszcza, gdy czytam o zwalaniu płacht azbestowych na ziemię. Przecież to wszystko się unosi w powietrzu! Firma odjedzie, a na podwórku zostanie mnóstwo tego świństwa.

Stąd pomysł, aby dach, który nie jest zniszczony lub uszkodzony, lepiej jest czymś pokryć, jakimś lakierem w spraju lub akrylem. Według mnie to bezpieczniejsze, niż go zruszać.

ZieleńMati
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2023, 8:41
Re: Azbest - panika a rozsądek

autor: ZieleńMati » 15 mar 2023, 8:57

Witam.
Malowanie to średni pomysł według mnie, od strony wewnętrznej gdzie są łaty i krokwy no to dłubania na parę dni a i tak dużo miejsc zostanie niedomalowanych.

Druga sprawa pyłu jest więcej na konstrukcji dachu jak na samym eternicie (bynajmniej tak stwierdził mój układ oddechowy jak ściągłem maskę i brałem się za demontaż łat).

Lepiej ściągnąć gów... jak się rozlatuje i nałożyć najtańsza blachę i nie myśleć czy to propaganda czy szkodliwe faktycznie. A szkodliwe napewno jest tylko nie wiadomo w jakim stopniu.

Pozdrawiam


Wróć do „Azbest na dachu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów