Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Którą z tych 3 polecacie?

DeWalt DWD 024
1
33%
Makita HP1640
1
33%
Metabo SBE 601
1
33%
 
Liczba głosów: 3

Guy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2015, 9:29
Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: Guy » 24 sie 2015, 16:55

Witam, bardzo proszę o pomoc wyborze dobrej wiertarki. Szukam sprzętu w miarę dobrego i przystępnego cenowo. Potrzebuję wiertarki do wiercenia w betonie, drewnie oraz szkle (końcówka wiertła nie może "latać" na boki jak to jest w mojej starej wiertarce)
Mój wybór padł w te 3 sprzęty, który z nich jest najlepszy?

DeWalt DWD 024

http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/wiertarki/wiertarka-udarowa-dewalt-dwd-024-moc-650-w.html

Makita HP1640

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wiertarki-elektryczne/wiertarka-udarowa-hp1640-makita,p185547,l158.html

Metabo SBE 601

http://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty-udarowe/wiertarki-elektryczne/wiertarka-udarowa-sbe-601-metabo,p276231,l158.html

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: -_- greg » 24 sie 2015, 22:21

Witam..

Tak naprawdę to bez znaczenia jaki producent.
Metabo ma uchwyt szybkomocujący. - to duży plus.
Ale oprócz tego plusa, ważne jest wyważenie narzędzia i wygoda użytkowania.
Sprawdź jak leży w ręku i zdecyduj.

Do betonu żadna z nich się nie nadaje.

Najmniejszy, najlżejszy pneumatyk do betonu Kress 550 HMSL
http://www.ceneo.pl/Budowa_i_remont;szukaj-550+HMSL

Guy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2015, 9:29
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: Guy » 25 sie 2015, 6:53

Bardziej chodzi mi o drewno i szkło, o beton to w sensie remontu mieszkania (jakieś kołki w ścianie)

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: -_- greg » 25 sie 2015, 16:28

Domyślam się tej kolejności zastosowań, dlatego (w oparciu o własne doświadczenie) proponuję najmniejszy kompaktowy pneumatyk (1,7kg-1,7J) a nie młot 3,5kg -3,1J.
Beton betonowi nie jest równy.
Też miałem wiertarkę z mechanicznym udarem i zmagałem się z betonem żeby wywiercić otworek na kołeczek.
Znajomy również miał wiertarkę udarową i nie dał rady powiesić obrazu na ścianie betonowej - gdy zobaczył jak wierci mój (stary wysłużony już) pneumatyk zrozumiał w czym rzecz.
Nie mówię żeby od razu kupować dwa sprzęty.
Po prostu gdy z czasem stwierdzisz że masz dosyć zmagania się z betonem, sięgniesz po pneumatyk - a taki kompaktowy pneumatyk jest w sam raz na domowe potrzeby... i nie tylko domowe.


Domyślam się że bardziej potrzebujesz precyzyjnej i szybkoobrotowej wiertarki. Czy z udarem mechanicznym? ... raczej nie.
Do cegły jest potrzebne dobre wiertło a udar okaże się zbędny.
Niestety nie ma jednej wiertarki do tych wszystkich zastosowań - może kiedyś wymyślą.

Lukas84
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2015, 11:23
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: Lukas84 » 07 wrz 2015, 11:56

Ja używam właśnie takiej Makity już piąty rok. Wszystko idzie jak po maśle ale unikam żelbetu. Do zadań specjalnych przydałby się nieco cięższy sprzęt.

olaf-farmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2015, 13:56
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: olaf-farmer » 30 lis 2015, 18:39

Ja akurat używam makita hp1630k. Zwykle przy drobniejszych pracach jednak ostatnio montowałem u znajomego sporą konstrukcje do mocnego betonu. Wierciliśmy kilka otworów pod takie duże kotwy pierścieniowe z earmet. Wiertarka ledwo dawała radę, dlatego po małej walce, pożyczyliśmy od majstra młoto-wiertarka z porządnym wiertłem. Wchodziła jak w masło. Wiec jeśli zamierzasz kupić tę HP1640 to raczej do delikatniejszych materiałów / prac.

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: 1001narzedzi » 22 sty 2016, 12:35

Do Twoich zastosowań uważam,że najlepszą opcją będzie wybór pomiędzy wkrętarką Makita oraz Metabo,różnice cenowe nie są duże a w zamian za to otrzymujesz narzędzia naprawdę bardzo dobrej jakości na lata. daj znać na którą ostatecznie się decydujesz.

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: Rogers » 15 wrz 2016, 19:05

Jeśli chodzi o DeWalt to mam od nich kątownicę którą dość regularnie używam - http://phuabc.com.pl/koncowki-i-akcesor ... lt-dt71517 bardzo dobre narzędzie. Ogólnie sam długo przed zakupem szukałem i opinie o DeWalt były raczej pozytywne, a nawet bardzo. Ja już od jakiegoś czasu na narzędzia nie oszczędzam bo to nie ma sensu.

ogrodniczka31
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:42
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: ogrodniczka31 » 04 gru 2016, 19:55

Podpinam się pod temat. Szukam dobrej wiertarki za małe pieniądze - myślicie, że da się to połączyć?
Znalazłam np. taki ranking: http://www.praktycznydom.com.pl/jaka-wi ... ertarek-2/ . Myślicie, że warto brać pod uwagę któryś z tych modeli? A może polecicie coś innego, co nie zrujnowałoby mi budżetu?
Z góry wielkie dzięki.

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Wiertarka DeWalt vs Makita vs Metabo

autor: 1001narzedzi » 23 lut 2017, 11:19

Akurat narzędziami zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy, pod warunkiem iż sprecyzujesz ile dokładnie jesteś w stanie przeznaczyć na zakup wiertarki do domu, oczywiście tutaj do 300zł znajdziesz kilka modeli od Makity.


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów