Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 23 lis 2016, 21:44

Witam
Mam zamiar ocieplić sobie dach pianką poliuretanową. Na krokwiach 18 cm mam położone deski i papę. Dach był robiony nie przeze mnie w 2013 i do tej pory stał pod deskami i papą. Obecnie jestem w trakcie kładzenia blacho dachówki Venecja. Przed położeniem blachy było sporo przecieków. Około 15-20 sporych plam na deskach od spodu było widocznych. Z tego co powiedział mój dekarz spowodowanych złymi blaszkami do papy za mocno poprzybijanymi i to głównie one poprzecinały papę i dlatego były przecieki. Kazałem dekarzowi połatać te dziury chociaż wiem, że nie jest to takie łatwe i domyślam się, że mogły pozostawać jeszcze jakieś dziurki. Blacha jest już w większości położona czyli za jakieś kilka dni jak wszystko już wyschnie będę wiedział czy pozostawały jeszcze jakieś przecieki. Niestety niektóre deski są spleśniałe / spróchniałe.

Mam kilka pytań i wątpliwości:
1. Jaką piankę psiukać? Otwarto komórkową? Zamknięto komórkową?
2. Jakiego producenta? Najtańszy jest chyba Polychem ale podobno najgorszy, słyszałem, że dobra jest Hiszpańska Synthesia, podobno coś pomiędzy to Purinova. Jakich producentów jeszcze warto wziąć pod uwagę?
3. Mam zamiar dać tej piany około 20 cm, żeby za mocno nie opuszczać płyt co spowoduje zabranie mi przez skosy jeszcze większej ilości miejsca w pomieszczeniach. Nie za mało te 20 cm?
4. Słyszałem, że jacyś tam goście w moim mieście jak psiukali pianę na odeskowany dach dawali membranę od spodu w celu pozwolenia drewnu oddychania w razie gdyby pojawiły się jakieś przecieki, przemarzania. Słyszałem opinię o pianie, że dach może pleśnieć właśnie przez przecieki, przemarzanie i brak wentylacji dla drewna. Prawda to?
5.Czy jest sens kłaść taką membranę? Koszt jest raczej nie duży samej membrany a położyć mogę sam. Jak ewentualnie to zrobić? Dawać jakiś odstęp od desek? 1-2-3cm? Czy bezpośrednio na dechę? Ale wtedy to tam wentylacji raczej nie będzie.

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 02 gru 2016, 16:37

Nie żyje to forum?:(

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 12 sty 2017, 14:54

Witam mój dach wygląda tak i nie wiem co z nim zrobić. Z zewnątrz jest już blachodachówka. Pomóżcie.

Przy szczycie dachu jest ok ale najgorzej jest dokoła dachu zaraz przy murze. Oceńcie sami...
https://forum.budujemydom.pl/static/att ... 64d454.jpg
https://forum.budujemydom.pl/static/att ... 679609.jpg
https://forum.budujemydom.pl/static/att ... 19abb8.jpg
https://forum.budujemydom.pl/static/att ... e888a9.jpg
https://forum.budujemydom.pl/static/att ... 89bf84.jpg
Co z tym zrobić po kolei?

Jakich preparatów użyć? Nie muszą być tanie. Ważne, żeby nie truły mojej rodziny i były skuteczne.

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 23 sty 2017, 10:02

Taki preparat będzie ok? KUPRAFUNG-P Compact 5kg
[link do oferty na Allegro wygasł]

Cels
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2016, 9:59
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: Cels » 23 sty 2017, 16:08

ewenement22 pisze:Nie żyje to forum?:(

Temat jeszcze aktualny? chętnie udzielę kliku wskazówek i odpowiedzi...

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 23 sty 2017, 16:15

Tak

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 24 sty 2017, 19:18

Kupiłem wilgotnościomierz do drewna.
Ile wilgotności musi mieć drewno żeby ocieplić pianą?
Czy taki preparat jest bezpieczny dla zdrowia ludzi którzy będą mieszkali w tym domu
Boramon
[link do oferty na Allegro wygasł]
chcę nim miejscowo potraktować mój dach oraz całościowo KUPRAFUNG-P Compact ​​​​​​​

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 24 sty 2017, 19:29

może jednak lepiej parę złotych więcej wydać i zamiast

KUPRAFUNG-P Compact 

wybrać

KUPRAFUNG-P Premium

[link do oferty na Allegro wygasł]

Chyba tak zrobię...

Cels
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2016, 9:59
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: Cels » 25 sty 2017, 8:29

ewenement22 pisze:Kupiłem wilgotnościomierz do drewna.
Ile wilgotności musi mieć drewno żeby ocieplić pianą?
Czy taki preparat jest bezpieczny dla zdrowia ludzi którzy będą mieszkali w tym domu
Boramon
[link do oferty na Allegro wygasł]
chcę nim miejscowo potraktować mój dach oraz całościowo KUPRAFUNG-P Compact ​​​​​​​


Najlepiej żeby drewno miało wilgotność poniżej 18%. Jeśli jednak jest nieznacznie więcej to decyzja zależy już od wykonawcy i wybranej pianki oraz od tego jakie prace są zaplanowane do realizacji w następnej kolejności - czy pianka będzie miała okazję "odprowadzić" wilgoć na zewnątrz? czy będzie przykryta płytami g-k? jaka jest pora roku...itp.

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 06 lut 2017, 23:12

Mam zamiar zrobić izolację membraną jakieś 2-3 cm od desek . Tylko mam pytanie czy potrzebuje dawać jakieś deseczki pionowe na środku pomiędzy krokwiami żeby piana później nie docisnęła tej membrany do desek? Czy piana zadziała w drugą stronę i pod wpływem ciężaru odciągnie jeszcze tą membranę od desek? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: ewenement22 » 07 lut 2017, 9:07

Co zrobić, żeby piana nie docisnęła membrany? Może po prostu przypilnować jak będą membranę kładli, żeby była dobrze naciągnięta i zrobić nie 2 ale 3 cm od desek? Dodatkowo mam zamiar zrobić dookoła domu przerwę 2cm pomiędzy ociepleniem a deskami bo teraz jest styropian dociśnięty do desek.
Dzięki temu będzie jakiś wlot powietrza pomiędzy membranę a dechy. Dobrze kombinuję? Tylko jeszcze zastanawiam się czy nie powinno być wylotu powietrza np. w kalenicy. Tylko, że czasami więźby są na skos (dach czterospadowy) i wtedy już nie ma dojścia powietrza do kalenicy...
Co w takim przypadku? Jest na to jakaś rada?

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: xander119 » 07 lut 2017, 9:24

Ale po co ty chcesz dawać membranę? Przecież masz już izolację w postaci papy. Bez sensu. Ja u siebie mam daną piankę bezpośrednio na deski.

Cels
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2016, 9:59
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: Cels » 13 lut 2017, 16:09

xander119 pisze:Ale po co ty chcesz dawać membranę? Przecież masz już izolację w postaci papy. Bez sensu. Ja u siebie mam daną piankę bezpośrednio na deski.


Potwierdzam. Piankę można aplikować bezpośrednio na deskowanie bez konieczności stosowania membrany. Jeśli jednak inwestor ma membranę to na nią również można wykonać natrysk pianki - ważne, żeby membrana była zrobiona na tzw. "zakłady" oraz żeby była szczelna i dobrze naciągnięta. Firma CELS wykonuje większość natrysków właśnie na tak przygotowane poddasze.

Cels
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2016, 9:59
Re: Pianka na ocieplenie dachu pokrytego deskowaniem i papą.

autor: Cels » 13 lut 2017, 16:14

ewenement22 pisze:Mam zamiar zrobić izolację membraną jakieś 2-3 cm od desek . Tylko mam pytanie czy potrzebuje dawać jakieś deseczki pionowe na środku pomiędzy krokwiami żeby piana później nie docisnęła tej membrany do desek? Czy piana zadziała w drugą stronę i pod wpływem ciężaru odciągnie jeszcze tą membranę od desek? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?


Jeśli membrana jest prawidłowo zrobiona - dobrze naciągnięta i na zakłady to piana nie ma konieczności dawania deseczek - piankę można aplikować bezpośrednio na membranę. Zapraszam na stronę www.cels.pl - tam są zdjęcia z filmy z takich realizacji.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów