piec nie dopala peletu,dusi sie i smoli

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

michalll3030
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2016, 19:34
piec nie dopala peletu,dusi sie i smoli

autor: michalll3030 » 29 lis 2016, 22:31

czesc pomoże mi ktoś.
mam piec moderator 50 kw na pelet gr6.
piec raz ze bardzo dużo spala tego peletu jakieś 20 worków w dwie doby, wiem że jest źle ustawiony.piec jest nowy serwisant był i ustawial .piec strasznie smoli temper na piecu 70 stopni załączenie pompy 45 śr.dusi się w piecu kominiarz przeczyscil komin i dalej się wszystko dusi.nie spala dobrze peletu ,nawet mogę powiedzieć że w 20% go tylko spala.nadmuch mam ustawiony na 50% podawanie peletu na 4s i tak nie dopala i bucha przez drzwiczki od pieca.przez jedną dobę nawet 5l tej mazi jest na dnie w piecu i pozanim. aha dodam że mam dużą powierzchnię do ogrzania.a przez miesiąc palenia poszło mi 2,5 tony już tego peletu.pomoze ktoś jak go ustawić.powiedzieli mi żebym zmienił pelet ,bo ten może być zły tzn mokry i to nie dopala.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: piec nie dopala peletu,dusi sie i smoli

autor: szari » 30 lis 2016, 9:55

Peletu zawsze idzie więcej niż węgla u mnie kocioł 10kW na ekogroszek, zasypany pelletem 60l pelletu wciągał w 2 doby. Ale kocioł 50kW to niezłą hala do ogrzania, jaka temperatura na powrocie, i jaka temperatura w czopuchu?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

gelbeton
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2009, 21:32
Re: piec nie dopala peletu,dusi sie i smoli

autor: gelbeton » 01 gru 2016, 15:41

michalll3030 pisze:czesc pomoże mi ktoś.
mam piec moderator 50 kw na pelet gr6.
piec raz ze bardzo dużo spala tego peletu jakieś 20 worków w dwie doby, wiem że jest źle ustawiony.piec jest nowy serwisant był i ustawial .piec strasznie smoli temper na piecu 70 stopni załączenie pompy 45 śr.dusi się w piecu kominiarz przeczyscil komin i dalej się wszystko dusi.nie spala dobrze peletu ,


Kup analizator spalin LMBD4 z https://plcstore.pl/


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów