Brodzik prysznicowy

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Azeta2
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2010, 11:52
Lokalizacja: Słupsk
Brodzik prysznicowy

autor: Azeta2 » 17 kwie 2010, 12:52

Witam,
mam pytanie o brodzik,jestem własnie na trudnym etapie remontu toalety i łazienki , mieszkanie w bloku z lat 87/88. łazienka maleńka ,wc jeszcze mniejszy. Zamówiłam brodzik akrylowy na stelarzu z dodatkową osłoną pod zabudowę mozaiką , dostałam brodzik akrylowy połączony z podstawą styropianową firmy Schedpol model Dante . Kiedy hudraulicy wymieniali rury pytali sie jaki będzie brodzik podałam wersje ze stelarzem bo tak było ustalone w hurtowni. I teraz nie wiem czy ustawienie rur spływowych będzie problemem? Jeżeli podocinają styropianową podstawę czy nie będzie to problem z późniejszym użytkowaniem, np dogniateniem rur, chwiejnością brodzika? I jeszcze jedno pytanie o syfon do tego brodzika. Jakie są zdania na temat syfonów na clic-clik samoczyszczących?
Azeta2

Awatar użytkownika
Admar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2005, 22:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Brodzik prysznicowy

autor: Admar » 17 kwie 2010, 22:57

Jeśli podocinają ją z głową to nie powinno być problemów.
Syfon samoczyszczczący ma tylko jedno zadanie - niedopuścić do przedostania się zapachów z kanalizacji.

Azeta2
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2010, 11:52
Lokalizacja: Słupsk
Re: Brodzik prysznicowy

autor: Azeta2 » 18 kwie 2010, 8:18

Admar pisze:Jeśli podocinają ją z głową to nie powinno być problemów.
Syfon samoczyszczczący ma tylko jedno zadanie - niedopuścić do przedostania się zapachów z kanalizacji.

Dziękuję .
Azeta2

cuba1313
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:37
Lokalizacja: Kielce
Re: Brodzik prysznicowy

autor: cuba1313 » 19 kwie 2010, 22:08

Myślę, że możesz mieć problem. Kiedyś montowałem takie cudo i musiałem wyciąć sporo stelaża. Niby ok. Tylko później po wejściu do brodzika zaczyna się uginać, bo brak stelaża. Radzę zdecydowanie wcisnąć w te miejsca piankę montażową.
rzemieślnik

Azeta2
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2010, 11:52
Lokalizacja: Słupsk
Re: Brodzik prysznicowy

autor: Azeta2 » 20 kwie 2010, 21:27

cuba1313 pisze:Myślę, że możesz mieć problem. Kiedyś montowałem takie cudo i musiałem wyciąć sporo stelaża. Niby ok. Tylko później po wejściu do brodzika zaczyna się uginać, bo brak stelaża. Radzę zdecydowanie wcisnąć w te miejsca piankę montażową.


Dzięki za info, brodzik już stoi , został osadzony na uchwytach przyczepionych do ścian. Mam nadzieję ,że nie będzie to miało wpływu na odpływ wody z brodzika. pozdrawiam
Azeta2

Awatar użytkownika
2hd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 08 kwie 2010, 7:35
Re: Brodzik prysznicowy

autor: 2hd » 21 kwie 2010, 15:08

Ja tez mam brodzik przyczepiony do ścian i z perspektywy czasu mogę powiedziec,że woda dobrze spływa i nie ma z tym problemu. Z ciekawosci zapytam: gdzie kupowałeś brodzik?? W sklepie stacjonarnym czy internetowym?

Azeta2
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2010, 11:52
Lokalizacja: Słupsk
Re: Brodzik prysznicowy

autor: Azeta2 » 21 kwie 2010, 20:26

2hd pisze:Ja tez mam brodzik przyczepiony do ścian i z perspektywy czasu mogę powiedziec,że woda dobrze spływa i nie ma z tym problemu. Z ciekawosci zapytam: gdzie kupowałeś brodzik?? W sklepie stacjonarnym czy internetowym?


Niestety kupiłam brodzik w sklepie stacjonarnym i z tego co wiem teraz to przepłaciłam o 100zł. Trudno nauczka na następne remonty. Tyle tylko ,że mił być na stelarzu z osłoną do zabudowy a dostałam na podstawie styropianowej... Ehhhhhhhhhh......
Azeta2

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Brodzik prysznicowy

autor: tyga33 » 01 gru 2016, 14:51

Jest dobra polska firma, która produkuje między innymi brodziki akrylowe, mam na myśli Schedpol (http://schedpol.pl). Kupowałem ich brodzik już w tamtym roku i sprawdza się dobrze. To co się rzuca w oczy to na pewno super tłumienie. Ja już tego tak nie odczuwam, ale jak mam gości i ktoś bierze prysznic to jest w szoku, że krople tak nie dudnią o brodzik.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów