Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

rakomax
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:04
Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: rakomax » 09 sie 2010, 0:43

Proszę o wskazówki, co do wyboru dobrego srodka do impregnacji kamienia naturalnego. ze względu na ilość powierzchni do impregnacji cena właściwie bez znaczenia. Chodzi głównie o zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, ale także o wydobycie jak najlepszego wygladu (choćby poprzez efekt tzw. "mokrego kamienia"). W przypadku granitu w szczególności chodzi o powierzchnie płomieniowane. Łączę pozdrowienia.

Awatar użytkownika
wizen
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2011, 8:59
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: wizen » 14 maja 2011, 8:11

Nasza firma posiada w swojej ofercie 4 środki, które powinny spełnić Pana oczekiwania. Mamy impregnację dedykowaną od granitu, mamy impregnacje antygraffiti, impregnacje hydrofobowe które pozwalają jednak dyfundować. Przestrzegam jednak przed próbą aplikacji samemu jakichkolwiek środków impregnujących Środki do impregnacji powierzchni to nie płyn do mycia naczyń, który wystarczy wylać na gąbkę i potrzeć nim powierzchnię. Niewłaściwa i niefachowa aplikacja impregnatu może skończyć się trwałym uszkodzeniem powierzchni. Dla przykładu podam jeden tylko preparat do impregnacji hydrofobowej gdzie producent określił metodę aplikacji z zaznaczeniem że po 10 min preparat będzie można usunąć tylko mechanicznie. Podczas próby terenowej gdzie zostały wykonane m.in. pomiary temperatury powierzchni na którą był aplikowany impregnat okazało się że już 7*C więcej na elewacji a czas w jakim preparat twardnieje skraca się o połowę. Brak doświadczenia i niewystarczające zaplecze techniczne może kosztować znacznie więcej niż nowa elewacja nie wspominając już o usłudze wykonanej przez profesjonalne firmy.

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: Arinue » 04 lis 2015, 11:53

Ja polecam Dynasil, super chroni przed zanieczyszczeniami, nie pojawiają sie zadne grzyby ani porosty, dobry tez na wilgotne powierzchnie, efekt mokrego też zapewnia, jak dla mnie najlepszy do impregnacji kamienia

RomusBujak
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2016, 10:47
Kontaktowanie:
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: RomusBujak » 09 lut 2016, 11:04

Zajrzyj na ta stronę http://www.consil.com.pl/preparaty-wzma ... chnie.html. To są bardzo dobre preparaty, od zaufanej firmy.

Klokos
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 02 mar 2016, 10:49
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: Klokos » 07 mar 2016, 8:22

Consil, consil.... coś mi mówi ta nazwa.... Aha juz wiem, czyniłem preparatami z tej firmy kostkę z oleju silnikowego.

Kryst78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 09 mar 2016, 17:02
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: Kryst78 » 09 mar 2016, 17:14

Najlepsze preparaty są z Pozbruka, są w technologii nano dzięki temu zabezpieczą przed każdymi warunkami i umyć nawierzchnie jest dziecinnie prosto.

martynsss
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2007, 12:26
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: martynsss » 07 kwie 2016, 5:20

Ja kupowałem preparat szwedzki do łupka w sklepie internetowym do-kamienia.pl i sprawdził mi się idealnie. Pięknie wygląda i ma ładny połysk.

endrius
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2013, 17:24
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: endrius » 29 wrz 2016, 21:55

Kryst78 pisze:Najlepsze preparaty są z Pozbruka, są w technologii nano dzięki temu zabezpieczą przed każdymi warunkami i umyć nawierzchnie jest dziecinnie prosto.



Paranoja jakaś... Takie pytanie a co to jest to "nano" jak w innym twoim wpisie przeczytałem "kosmiczne". Jestem przekonany że jest to jednostka wielkości, więc co to za cudo ma tą wielkość "nano"?
Tak w woli wyjaśnienia, w nomenklaturze naukowej przyjęło się że związkami "nano" określa się wielkość do 1 do 100nm. Tak więc pod tym hasłem może się kryć praktycznie wszystko, włącznie z żywicami syntetycznymi itd, (np Synthos posada takie drobne żywice w ofercie). Więc co, może to drobnocząsteczkowy grunt pod farby w kosmicznej cenie? Poza tym pod dużą wątpliwość można poddać skład takich nano cudów bo wlać i napisać w można wszystko.

A tak na poważnie, to nie mam pojęcia co jest w impregnatach które kolega tak mocno poleca, chodziło mi zupełnie o coś innego. Nie dajcie się robić w jakiś napis "nano". Jeżeli ktoś zamiast uczciwie napisać co jest w środku, jak to robią poważni producenci, mydli ludziom oczy, to albo nie ma się czym chwalić lub/i "ciemny lud wszystko kupi".

Na koniec, ostatnio na półce w markecie zobaczyłem "nano-impregnat" do klinkieru. Pod spodem mały napis "olejowy". Warto więc się zainteresować bo jak nano to na pewno lepszy od tego który stoi obok z napisem "olej do klinkieru". Zawsze z tyłu jest coś napisane, więc sprawdzam no i niespodzianka jeden to olej wazelinowy i drugi aż niewiarygodne, olej wazelinowy! Ale przyznajcie, mimo że już wiecie, że to jest to samo to tak jak by trzeba wybierać...? to tak chyba bardziej jednak to nano, no jakieś takie lepsze się wydaje.

Jeszcze raz podkreślam nie mam żadnych doświadczeń co do jakości impregnatów pozbruk, mogą być naprawdę dobre ale w takim razie poco ta nano ściema?

Zresztą chyba nie mogą być złe, bo jak to kolega napisał "kosmiczna technologia" :) boki zrywać. pewno jakiś tajny projekt pentagonu.

MARYLA1975
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2016, 12:34
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: MARYLA1975 » 01 gru 2016, 13:00

Najlepsze impregnaty do kamienia ma włoska firma FILA. Wiem, że firma Klink ma je w stałej ofercie poza bardzo szeroką gamą kamieni, granitów, łupków i marmurów.
Efekt mokrego kamienia daje impregnat FILA WET - zabezpiecza przed zabrudzeniami, tłuszczami itp i nie żółknie z upływem czasu.
Zajrzyjcie na stronę www.klink.pl tam znajdziecie szczegółowy opis każdego impregnatu.

zwyklyczlowiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2016, 12:45
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: zwyklyczlowiek » 14 gru 2016, 12:58

ja polecam impregnaty GENERAL do kupienia w http://www.chemia-do-kamienia.pl świetna jakość za rozsądne pieniądze

aga.stypula
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 07 lis 2016, 11:59
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: aga.stypula » 04 sty 2017, 12:16

Sporo słyszałam o tym sprayu https://sklep.hadwao.net/nano-impregnat ... 00-ml.html . Nawet kupiłam go sobie i mogę potwierdzić pozytywne opinie. Nie tworzą mi się żadne plamy ani zacieki i łatwiej później doczyścić powierzchnię. Najlepiej chyba stosować na nowych powierzchniach żeby zapobiec już na przyszłość osadzaniu się brudu

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: Jans » 08 cze 2017, 15:32

Moim zdaniem dobrą chemię budowlaną można znaleźć także w http://www.ansterm.pl/ . Zobaczcie sami, być może także i wam przydadzą się dostępne u nich produkty.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: arek_ch » 07 wrz 2017, 16:47

Czy jesteś pewien, że poradzisz sobie sam z zabezpieczeniem kamienia przed zniszczeniem? Może warto byłoby to zlecić profesjonalistom? Osobiście polecam pana Bogusława z marmurexbis z Nowej Wsi. Zna się na rzeczy. nie wiem czy warto działać tutaj na własną rekę i ryzykować

marcinmalinka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 11 lis 2018, 23:13
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: marcinmalinka » 11 lis 2018, 23:31

Ja mogę polecić sprawdzony przeze mnie i moich znajomych https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html Doskonały produkt, otrzymuje moją rekomendację, bo nigdy mnie nie zawiódł!

marcinmalinka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 11 lis 2018, 23:13
Re: Dobry środek do impregnacji granitu i łupka??

autor: marcinmalinka » 12 lis 2018, 12:39

Jans pisze:Moim zdaniem dobrą chemię budowlaną można znaleźć także w http://www.ansterm.pl/ . Zobaczcie sami, być może także i wam przydadzą się dostępne u nich produkty.


Też dobry pomysł, ale warto spróbować tej opcji - https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów