Blacha dachowa a instalacje odgromowe

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Blacha dachowa a instalacje odgromowe

autor: Redakcja » 12 cze 2015, 11:10

Projektując system odgromowy można wykorzystać istniejące metalowe elementy budynku jako elementy instalacji... Blacha dachowa a instalacje odgromowe >>
Redakcja

Awatar użytkownika
janusz.gazda
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lut 2011, 9:07
Blacha dachowa a instalacje odgromowe

autor: janusz.gazda » 12 cze 2015, 11:10

Bardzo dorze, że poruszacie ten temat....
Oprócz grubości samej blachy ważniejsze jest, czy ona jest powlekana (stalówka, aluminium) czy naturalna (miedź, tytan-cynk). Od tego zależy sposób poprowadzenia instalacji odgromowej: dla powlekanych konieczne jest założenie "pajeczyny", a dla stopowych wystarczą odpowiednie zaciski przy okapie i dalej za rurą spustowa do uziemienia ... Polecam kontakt do Polskiej Federacji Dekarzy, Blacharzy i Cieśli, którzy często omawiaja zagadnienia związane z instalacja odgromową do różnych dachów. Link: http://www.polskie.ciesielstwo-dekarstwo.pl/kontakt/

piastek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 15 lut 2015, 12:04
Re: Blacha dachowa a instalacje odgromowe

autor: piastek » 23 cze 2015, 14:30

Prawda jest taka, że większość osób oraz firm w ogóle nie ma pojęcia o tym, jakie zadanie ma instalacja odgromowa i jak powinna być wykonana. Np. na stronie firmy Partner jest to wszystko fajnie opisane w prosty sposób: fhupartner.pl/oferta/. Niestety większości osób taka instalacja się kojarzy z prętem wbitym w ziemię i na tym wiedza się kończy.

Awatar użytkownika
jacek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:24
Re: Blacha dachowa a instalacje odgromowe

autor: jacek22 » 30 cze 2015, 22:36

Pytanie też czy klient wie czego szuka, bo często przychodzi taki do firmy i mówi, że potrzebna mu blacha trapezowa a jak pytasz o szczegóły to dokładnie nie wie i mówi, że dowie się i wróci po czym nie wraca. Co zrobić z takimi?

Kam Kalita
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:19
Blacha dachowa a instalacje odgromowe

autor: Kam Kalita » 30 lis 2016, 10:30

Dokładnie nawet w sklepach nie zawsze się orientują, ja długo szukałem fachowców prawdziwych, znających się na temacie, aż z polecenia trafiłem do firmy Gromnit i zleciłem im montaż instalacji, wybór okazał się trafny. Fachowe podejście do tematu.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów