Czy wilgoć osiądzie na folii z ekranem aluminium ?

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

StreamHD
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2016, 12:30
Czy wilgoć osiądzie na folii z ekranem aluminium ?

autor: StreamHD » 26 lis 2016, 12:46

Witam.

Mam blaszaka 3x5m. Od środka wyłożyłem go styropianem i uszczelniłem pianką.
Teraz chciałbym jakoś zabezpieczyć ten styropian przed uszkodzeniami, brudem itp.
Na myśl przychodzi mi folia paroizolacyjna z aluminium aby nie dostawało się nic z garażu pod styropian i blachę. Pytanie jest takie czy na takiej folii paroizolacyjnej z ekranem aluminium osiądzie woda, wilgoć i te sprawy ? W końcu to metal. Garaż jest ocieplony ale nie ogrzewany. Temperatura jest więc podobna do tej na zewnątrz. Czy ja dobrze kombinuje ? Czy wentylacja jest absolutnie potrzebna w małym garażu gdzie nikt nie przebywa, a jak przebywa to tylko na minutkę aby wsiąść do auta ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy wilgoć osiądzie na folii z ekranem aluminium ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 lis 2016, 9:01

Jak nie ogrzewany, to nie ma problemu. A paroizolacja jest po to, by wilgoć nie osiadała na blasze pod styropianem i w nie gromadziła się w styropianie. Sama paroizolacja ( gdyby było ogrzewane) ma temperaturę powyżej punktu rosy, a dalej pary nie puści.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów