Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Killaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2013, 10:56
Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: Killaz » 09 mar 2013, 11:01

Witam,

Od razu zaznaczę, że mam 17 lat, stąd takie banalne zapewne pytanie. Otóż w domu co wiosnę i jesień zalewa piwnicę woda. Świętej pamięci dziadek zrobił rowki melioracyjne odprowadzające wodę do studzienki w której jest pompa, ale rowy te już nieco przestały spełniać swoje zadanie - w niektórych pomieszczeniach woda cały czas stoi, betonowa posadzka nie jest już idealnie pozioma więc tworzą się misy ze stojącą wodą.
Do dyspozycji mam kilof, dłuta, szlifierkę kątową i wiertarkę - i nikłe pojęcie o budowlance, ale woda nie znika ze strachu przed moim wzrokiem pełnym dezaprobaty, więc trzeba coś z tym zrobić.

Może mi ktoś pomóc? Jak najprościej wykonać rowy melioracyjne? Czym? I w jaki sposób?

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: Klimateo » 10 mar 2013, 3:33

Witam,



To co masz na myśli to nie rowy melioracyjne. Rowy melioracyjne są często przy drogach lub na polach.

Rozumiem, że chcesz zrobić odprowadzenie wody gruntowej, czy posadzka popękała ?. Od razu piszę i zapewne nie tylko ja bo reszta też, że nie możesz samemu tego robić ponieważ:

1. ze względu na brak wiedzy spowodujesz wypłukanie gruntu z pod budynku co będzie skutkowało katastrofą budowlaną i zapadaniem się budynku.
2. trzeba mieć pojęcie nie tylko o pracy narzędziami i "budowlance".

Firma którą reprezentuje opatentowała odpowiednią instalacje do odprowadzenia wody gruntowej, która podchodzi pod budynek. Dzięki naszej instalacji woda jest odprowadzana na zewnątrz budynku a piwnica jest wolna od wilgoci i wody.



Pozdrawiam

Specjalista ds. kontaktów internetowych

[Klimateo]

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: MTW » 18 mar 2013, 7:30

Killaz pisze:Witam,

..., ale woda nie znika ze strachu przed moim wzrokiem pełnym dezaprobaty, więc trzeba coś z tym zrobić.



bo wzroku to ona się nie boi trzeba mieć odpowiednio szeroką klatę i twarde łokcie żeby ją wypchnąć i przekonać że twoja piwnica nie jest szczytem jaj marzeń i w piwnicy sąsiada będzie się czuła lepiej :D.
wracając do meritum
żeby leczyć trzeba najpierw zbadać
bynajmniej istnieje możliwość wstawienia szczelnego obiektu w zbiornik wodny bez ryzyka przeciekania jak i istnieje możliwość doszczelnienia - nieszczelnego obiektu w takich okolicznościach, najczęściej odbywa to się na zasadzie krok do przodu dwa do tyłu - przynajmniej do pewnego momentu .
na temat niespodzianek można napisać książkę typu Encyklopedia i jeszcze nie wszystko ująć bo im dalej w las tym więcej drzew.
ogólnie najtrudniejsza jest interpretacja tego co się udało osiągnąć tego z podręcznika się nie nauczysz niestety ,

Arowana14
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: Arowana14 » 27 lis 2016, 21:00

A moze jakaś motopompa by się przydała? Przecież tę wode trzeba wypompowac.
BOB-BUDOWNICZY

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: MTW » 27 lis 2016, 21:09

Arowana14 pisze:A moze jakaś motopompa by się przydała? Przecież tę wode trzeba wypompowac.


Bardziej przydałaby się wiedza co z tym zrobić by temat zamknąć w 100%
Zrobić to po łebkach = zaszkodzić w przyszłości
Już zdrowiej dla budynku wywalić wszystkie pompy i pozwolić wodzie na swobodne wejścia i wyjścia w swoim własnym tempie

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: Mareczek21 » 28 lis 2016, 11:24

Ja mam motopompę Kruzer, dokładnie ten model http://klimasklep.pl/motopompa-kruzer-mk-20cx-500-lmin-p-3828.html. U mnie sprawdza się dobrze, moc ma sporą, a i póki co z awaryjnością jej też żadnych problemów nie ma, działa niezawodnie. Polecam zakupić, bo w Twoim na pewno się przyda.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: xander119 » 28 lis 2016, 11:42

I co Maruś? Tak regularnie wtykasz tą pompę do pewnicy czy masz ją tam na stałe?
Może lepiej zrobić tak żeby si woda nie dostawała do pewnicy, zamiast ciągle wypompowywać z niej wodę? Z takiej wody zalewowej różne gówniane choróbska się biorą. Np czerwonka. A jak sąsiad ma szambo i jego działkę też zalewa to masz jego odchody u siebie w pewnicy.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: MTW » 28 lis 2016, 11:58

Mareczek21 pisze:Ja mam motopompę Kruzer, dokładnie ten model http://klimasklep.pl/motopompa-kruzer-mk-20cx-500-lmin-p-3828.html. U mnie sprawdza się dobrze, moc ma sporą, a i póki co z awaryjnością jej też żadnych problemów nie ma, działa niezawodnie. Polecam zakupić, bo w Twoim na pewno się przyda.


przy okazji przyda się grucha do wyburzeń jak już budę utopisz/podmyjesz.
czasami żeby coś doradzić trzeba pomyśleć i posiadać zaplecze ( znajomości tematu ) - poległeś Kolego
Ot reklama kosztem wpuszczenia kogoś w kanał .
nie ważne że szkodzę Ważna że się sprzeda - nie podoba mi się Twoja postawa

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Woda w piwnicy - jak wykonać rowy melioracyjne?

autor: xander119 » 28 lis 2016, 12:01

Oj tam, oj tam. Na pewno autor tematu już zdążył- po trzech latach- pozbyć się problemu.


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów