Jaka farba - połysk czy mat?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jaka farba - połysk czy mat?

autor: Redakcja » 19 sty 2012, 17:17

Jednym z parametrów, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze farby jest parametr odpowiedzialny za odbijanie światła. Przeczytaj temat >>
Redakcja

Arkadiusz Nawrot
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:14
Jaka farba - połysk czy mat?

autor: Arkadiusz Nawrot » 19 sty 2012, 17:17

generalnie moim zdaniem nie ma lepszej farby niż bianco puro antica signoria. Malowałem nią u siebie i muszę powiedzieć że jeszcze tak dobrze kryjącej farby nie widziałem. Na pierwszą warstwę rozcięcza się ją 50 do 50 i praktycznie kryje. Ma super drobne ziarno więc pomalowana powierzchnia jest super gładka.
polecam wszystkim http://armarsc.com/farby-i-tynki-dekora ... anco-puro/

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36

autor: pokoe » 22 lip 2014, 13:03

Najbardziej polecam rozwiązanie kompromisowe, czyli po prostu lekki połysk, bez konieczności długiego wietrzenia pomieszczenia, a jednocześnie nie pochłaniająca wiele światła, Śnieżka Satynowa jest przykładem takiej farby. Przed malowaniem tylko dokładnie wygładzić ściany, by nie widać było nierówności i ten półmat sprawdza się w 80% pomieszczeń.

edgar32
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2014, 8:46
Re: Jaka farba - połysk czy mat?

autor: edgar32 » 27 sie 2014, 10:47

Im ładniej zrobiliśmy ściany tym na bardziej połyskową farbę możemy sobie pozwolić. Osobiście półmat sprawdza się w większości przypadków.

Awatar użytkownika
kiranka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2015, 10:24

autor: kiranka » 08 sty 2015, 11:19

A co sądzicie o linii perłowych odcieni firmy malexim? Zakupiłam taką farbę z myślą o salonie w hurtowni heban.net, trafnie podkreśla wnętrze urządzone "retro".

Albi16
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:55
Re: Jaka farba - połysk czy mat?

autor: Albi16 » 05 mar 2015, 13:51

edgar32 pisze:Im ładniej zrobiliśmy ściany tym na bardziej połyskową farbę możemy sobie pozwolić .


Racja. Jak sciana nierówna w połysku wszystko będzie widać. Ja nie mam tego problemu i już kilka lat maluję śnieżką satynową (fajne kolory tu http://ezelazny.pl/chemia-budowlana/far ... ynowa.html) a jak jest promocja to i pokuszę się na Magnata Ceramic :wink:

mariuszmas
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2016, 10:58
Re: Jaka farba - połysk czy mat?

autor: mariuszmas » 21 lis 2016, 11:16

Arkadiusz Nawrot pisze:generalnie moim zdaniem nie ma lepszej farby niż bianco puro antica signoria. Malowałem nią u siebie i muszę powiedzieć że jeszcze tak dobrze kryjącej farby nie widziałem. Na pierwszą warstwę rozcięcza się ją 50 do 50 i praktycznie kryje. Ma super drobne ziarno więc pomalowana powierzchnia jest super gładka.
polecam wszystkim http://armarsc.com/farby-i-tynki-dekora ... anco-puro/


Tak się składa, że jest Pan wyłącznym dystrybutorem tej farby w PL więc jak tu swego nie chwalić..
Moim zdaniem farba ok natomiast cena jest zaporowa - za te pieniądze można spokojnie kupić ceramiczną farbę Magnat albo jakiegoś Beckersa i jeszcze sporo zostanie w kieszeni.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Jaka farba - połysk czy mat?

autor: pokoe » 25 lis 2016, 21:52

Ja pierwsze słyszę o takiej farbie szczerze powiedziawszy. Magnat jest super zmywalny, poza tym jeśli ktoś poleca jakąś farbę to myślę, że winien jest jakieś minimalne uzasadnienie. :) No bo to każda może mieć nieco inne właściwości. :)


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości

Gotowe projekty domów