Porównanie

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Porównanie

autor: bachus » 22 lis 2016, 21:26

TwojOszczednyDom pisze:Jak budujemy nowy dom to te koszty nie są kosztami dodatkowymi.

A niby jakimi kosztami? jak chcemy mieć złoty srocz to nie są to dodatkowe koszty? To jak nazwać wywalanie kasy na coś co jest tylko fanaberią?
TwojOszczednyDom pisze:Co do starszych budynków to zależy od priorytetów i budżetu. Czasem nie opłaca się wywalać i przerabiać wszystkiego. Kwestia rozważenia indywidualnych przypadków.
A niby jakie kryteria są na tak i na nie?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: Porównanie

autor: TwojOszczednyDom » 22 lis 2016, 23:21

bachus pisze:
TwojOszczednyDom pisze:Jak budujemy nowy dom to te koszty nie są kosztami dodatkowymi.

A niby jakimi kosztami? jak chcemy mieć złoty srocz to nie są to dodatkowe koszty? To jak nazwać wywalanie kasy na coś co jest tylko fanaberią?
TwojOszczednyDom pisze:Co do starszych budynków to zależy od priorytetów i budżetu. Czasem nie opłaca się wywalać i przerabiać wszystkiego. Kwestia rozważenia indywidualnych przypadków.
A niby jakie kryteria są na tak i na nie?

Nie buduje się kominów nie daje się nawiewnikow czy też nie trzeba otwierać zimą okien. Jakie kryteria...jak ktoś termomodernizuje np. Czy chce wymienić kocioł czy cały system itd.
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Porównanie

autor: szari » 23 lis 2016, 7:02

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Zastanawiam się ile czasu trzeba się uczyć, by montować instalacje zapewniające całoroczny komfort wilgotnościowo termiczny i nie zużywające więcej jak 20kWh/m2.
Ludzie instalują to po godzinnym szkoleniu, ciepłownik na naukę potrzebuje wielu lat.

G*wno prawda nawet nie potrafisz udowodnić tego bo inwestor zawinął się na pięcie jak rachunki zaczęły przychodzić inne niż miały przychodzić - co ciepłowniku?

Ty się zastanawiasz kiedy znajdzie się jakiś baran który uwierzy w twoją bajeczkę, że nadal uczysz się montować klimę z zasilaniem z generatora grawitacyjnego ;) Jak tam prace patent już jest czy dopiero wysłali pocztą?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Porównanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lis 2016, 8:41

szari pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Zastanawiam się ile czasu trzeba się uczyć, by montować instalacje zapewniające całoroczny komfort wilgotnościowo termiczny i nie zużywające więcej jak 20kWh/m2.

Ludzie instalują to po godzinnym szkoleniu, ciepłownik na naukę potrzebuje wielu lat.
Bo to proste. A ciepłownik nie traci czasu na naukę tylko na pranie mózgu. Po maturze, nikt nie powie, że sprawność może być 100% a po ogrzewaniu - 110%, po maturze nikt nie powie, że "zimno wchodzi" a po ogrzewaniu tuman styropian od zewnątrz przykleja i grzejnik umieszcza pod oknem, by zimno nie weszło. Jak bardzo trzeba wyprać mózg, by termostaty dawać w górnej części grzejnika, drabinki czy grzejniki konwekcyjne w łazience, gdzie jest wentylacja z dołu do góry. Jak trzeba być wypranym z myślenia, by robić audyty czy obliczenia dla wentylacji naturalnej.
G*wno prawda nawet nie potrafisz udowodnić tego bo inwestor zawinął się na pięcie jak rachunki zaczęły przychodzić inne niż miały przychodzić - co ciepłowniku?
Po takim wypraniu mózgu, tylko frustracja zostaje.

Ty się zastanawiasz kiedy znajdzie się jakiś baran który uwierzy w twoją bajeczkę, że nadal uczysz się montować klimę z zasilaniem z generatora grawitacyjnego ;) Jak tam prace patent już jest czy dopiero wysłali pocztą?
Udowodnione to jest dawno. Może są jakieś tępaki co dowodów nie rozumieją, co fizyki nie znają. Słyszał Pan o takich?
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Porównanie

autor: szari » 23 lis 2016, 8:45

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Udowodnione to jest dawno. Może są jakieś tępaki co dowodów nie rozumieją, co fizyki nie znają. Słyszał Pan o takich?

Udowodniłeś może sobie na podstawie liczników z początku listopada (14 dni) a zima TRWA 180 DNI!! Jak jakiś tępak uwierzy w twoją bajeczkę to musi być na podobnym poziomie intelektualnym.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Porównanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lis 2016, 9:12

Tomasz_Brzeczkowski pisze:100m2 bardzo słabo izolowanych z wentylacją z odzyskiem ciepłą
Zdjęcia liczników z nocy 31 X na 1 XI .
Licznik gazu, licznik prądu i zresetowany podlicznik na samo ogrzewanie elektryczne.
- ciepła woda i kuchnia na gaz.

Mierzymy zużycie prądu, do utrzymania 21 st.C

gazem wychodziło średnio w sezonie grzewczym niewiele ponad 200m3 miesięcznie po odliczeniu ciepłej wody i kuchni.
Podlicznik pokaże czas, od godziny 0 1 XI . Widać też chwilowy pobór przez ogrzewanie elektryczne.

Za tydzień zapewne zobaczymy jak wypadł pierwszy miesiąc.
Ja na razie potwierdzają się wcześniejsze obserwacje i doświadczenia.
Im mniej potrzeba ciepła, ty korzystniejsze jest ogrzewanie bezpośrednie, ale i tak w najgorszym przypadku domu źle izolowanego, jest 2x tańsze.
Ogrzewanie gazowe, nieproporcjonalnie mało reaguje na spadek zapotrzebowania. W omawianym przypadku, założenie rekuperacji na wentylację, przy ogrzewaniu gazem, miało na zużycie marginalny wpływ.
HVAC - najtańszy komfort.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Porównanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lis 2016, 9:16

Chętnych do sprawdzenia - właściciel zaprasza, po wcześniejszym umówieniu.
Załączniki
14962770_10202192947781857_1744674753960465399_n.jpg
14956647_10202192944261769_8702801206054587979_n.jpg
14956647_10202192944261769_8702801206054587979_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Porównanie

autor: szari » 24 lis 2016, 7:01

Podlicznika nie ma sensu sprawdzać bo to ściema. ciągle wskazuje 600W ale podobno schodzi do 200W średnio na dobę ;)
A główny licznik energii elektrycznej cóż powiedzieć? Chyba tylko znajdź 5 różnic na tych zdjęciach z tego samego dnia. Licznika gazu już nie pokażemy bo to że zostały grzejniki na ogrzewaniu gazem to nie jest ważne.

W między czasie chciałbym pokazać jak ta klimatyzacja schodzi do 200W średnio. Tak się wkłada że wczoraj punkt 6:00 włączyłem klimę, i polazłem do roboty.
I teraz pytanie czy klima schodzi do 200W-500W czy nie schodzi?
gów... schodzi, ciągle bierze w okolicach 600W dowód?
Proszę bardzo wykres zużycia prądu on-line:
klima.PNG
klima.PNG (8.6 KiB) Przejrzano 228 razy


Podaje wykres z całej nocy jak i później aby nie było że jakiś wykres fabrykowany, pamiętajmy że wczoraj od 6:00 na dworze było? No włąśnie ILE oC?
temp.PNG

o 7:00 była najniższa temperatura.

I tyle w temacie schodzenia klimy do 200W średnio przez 2h nawet nie miała szansy zejść do 400W a gdzie 200?

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Chętnych do sprawdzenia - właściciel zaprasza, po wcześniejszym umówieniu.

Umów się... zadzwoń dwa razy w rynnę raz w parapet ;)
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Porównanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 lis 2016, 8:44

Midea niestety, jak pracuje sprężarka przy grzaniu to najczęściej 600-650 W poza tym 18W gdy same wentylatory, i 1100W przy rozruchu.
A średnia - zależy od warunków zewnętrznych. Przy + 5 st,C leciało na dobę około 7kWh, przy -2 nawet 12kWh.

Co do Pana klimatyzacji... może ma Pan ją źle zamontowaną? W Polsce jest cała masa niedouczonych fachowców, by nie powiedzieć szkodników, którzy źle robią instalacje grzewcze i chłodzące.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Porównanie

autor: szari » 24 lis 2016, 8:57

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Midea niestety, jak pracuje sprężarka przy grzaniu to najczęściej 600-650 W poza tym 18W gdy same wentylatory, i 1100W przy rozruchu.
A średnia - zależy od warunków zewnętrznych. Przy + 5 st,C leciało na dobę około 7kWh, przy -2 nawet 12kWh.

Co do Pana klimatyzacji... może ma Pan ją źle zamontowaną? W Polsce jest cała masa niedouczonych fachowców, by nie powiedzieć szkodników, którzy źle robią instalacje grzewcze i chłodzące.

Od kiedy klima inwerterowa na start bierze 1100W? Przecież ona startuje wolno, aby nie spienić oleju - ale zapomniałeś o tym prawda ;)
A coś mi się wydaje że zapakowałeś tam właśnie Midee która bierze 600W cały czas co udowodniłem. 0,6kWh * 24h = 14,4kWh
14,4 * 30 dni = 432kWh
432kWh * 6 miesięcy = 2592kWh
2592kWh *0,68 = 1762PLN za ogrzewanie 1 pomieszczenia bo split A gdzie grzanie reszty?

Oczywiście źle mi zamontował autoryzowany instalator... oczywiście. A zakład energetyczny źle mi zainstalował certyfikowany licznik energii elektrycznej, termometr też mnie oszukuje pokazuje 23oC gdy w rzeczywistości w pokoju mam 30oC.

Ale dam CI szansę poprawić przyjeżdżasz montujesz po swojemu i jeśli pobór prądu się nie zmieni - nie płacę nawet 1 gr. Do mnie z wawy masz 256km
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Porównanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 lis 2016, 9:05

600 W nie pracuje non stop. A 1100W... to wskazania licznika, a ja z licznikiem nie dyskutuję.
Co do Pana klimy, to nie montował jej fachowiec, jest po prostu źle zamontowana, tak jak Pana ogrzewanie. Pomiary przy źle zmontowanym systemie ogrzewania i chłodzenia, nie mają sensu.
Wie Pan dlaczego nie mają sensu i jakie błędy ma Pan w instalacji?
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Porównanie

autor: szari » 24 lis 2016, 9:15

Tomasz_Brzeczkowski pisze:600 W nie pracuje non stop. A 1100W... to wskazania licznika, a ja z licznikiem nie dyskutuję.
Co do Pana klimy, to nie montował jej fachowiec, jest po prostu źle zamontowana, tak jak Pana ogrzewanie. Pomiary przy źle zmontowanym systemie ogrzewania i chłodzenia, nie mają sensu.
Wie Pan dlaczego nie mają sensu i jakie błędy ma Pan w instalacji?

Dałem CI możliwość wpadnij zdemontuj klimę i zamontuj ponownie. Nie chcesz zarobić?
Ale klima przy +2oC musi dobowo wziąć max 7kWh, weźmie więcej nie płacę za montaż.
Weźmie mniej place za paliwo + stawka za instalowanie klimy + tip.

Jeśli wiesz że jest źle zamontowana to mój grosz ci śmierdzi? Czy ściemniasz?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: Porównanie

autor: MarekP1974 » 24 lis 2016, 9:27

szari pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:600 W nie pracuje non stop. A 1100W... to wskazania licznika, a ja z licznikiem nie dyskutuję.
Co do Pana klimy, to nie montował jej fachowiec, jest po prostu źle zamontowana, tak jak Pana ogrzewanie. Pomiary przy źle zmontowanym systemie ogrzewania i chłodzenia, nie mają sensu.
Wie Pan dlaczego nie mają sensu i jakie błędy ma Pan w instalacji?

Dałem CI możliwość wpadnij zdemontuj klimę i zamontuj ponownie. Nie chcesz zarobić?
Ale klima przy +2oC musi dobowo wziąć max 7kWh, weźmie więcej nie płacę za montaż.
Weźmie mniej place za paliwo + stawka za instalowanie klimy + tip.

Jeśli wiesz że jest źle zamontowana to mój grosz ci śmierdzi? Czy ściemniasz?


Ściemnia, na bank.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Porównanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 lis 2016, 9:34

szari pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:600 W nie pracuje non stop. A 1100W... to wskazania licznika, a ja z licznikiem nie dyskutuję.
Co do Pana klimy, to nie montował jej fachowiec, jest po prostu źle zamontowana, tak jak Pana ogrzewanie. Pomiary przy źle zmontowanym systemie ogrzewania i chłodzenia, nie mają sensu.
Wie Pan dlaczego nie mają sensu i jakie błędy ma Pan w instalacji?

Dałem CI możliwość wpadnij zdemontuj klimę i zamontuj ponownie. Nie chcesz zarobić?
Ale klima przy +2oC musi dobowo wziąć max 7kWh, weźmie więcej nie płacę za montaż.
Weźmie mniej place za paliwo + stawka za instalowanie klimy + tip.

Jeśli wiesz że jest źle zamontowana to mój grosz ci śmierdzi? Czy ściemniasz?

Ja nie instaluje, tylko tłumaczę. Wszelkie instalacje grzewczo chłodzące zaczyna się instalować od wentylacji z odzyskiem ciepła. Pomiary wykonywane w nieszczelnym domu, nie mają sensu.
To jak narzekanie na pompę ciepła w lodówce w której nie ma uszczelki w drzwiach. Szkoda, że nie trafił Pan na fachowca, przez to takie rozgoryczenie.
HVAC - najtańszy komfort.

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: Porównanie

autor: MarekP1974 » 24 lis 2016, 9:36

Czyli TB ściemnia!


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów