Czy moze wysadzić fundament?

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Remek39
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2016, 14:59
Czy moze wysadzić fundament?

autor: Remek39 » 16 paź 2016, 15:10

Cześć.
Chciałem zasięgnąć opinii na temat budowy domu.

We wrześniu ruszylem z budowa domu z piwnica.

Na dzień dzisiejszy mam wykonane ściany fundamentowe na wysokość 2,5m
Obecnie ekipa szałuje mi wieniec i strop.

Problem polega na tym , ze przez niesprzyjającą pogodę nie mam jeszcze wykonanej izolacji pionowej fundamentów.
Pogoda caly czas nie dopisuje i nie zanosi sie na poprawe.

Problemem tez jest temp. , ktora w nocy spada do 1-2 stopni a przez dzien tak jak dzis jest 4 stopnie.

Produkty izolacyjne typu dysperbent itp mozna stosowac w temp. powzyej 5 stopni no i wiadomo czas schniecia tego jest tez wydluzony.

Niestety tocze wyscig z czasem i temp. Musze trafić na 3-4 dni pogody by to zrobić bo musze 2 razy nalozyc dysberbent i potem jeszcze klej pod XPS-a.

Chcialem zapytać o 2 kwestie:

1Czy jesli temp w nocy bedzie spadac do -2,-3 to moze wysadzić mi fundamenty ? Tak jak wspominalem mam wykop na 2,5m i zmagam sie z kiepska pogoda by to ocieplic a potem szybko obsypac.
2. Czy klejenie styropianu w temp 7-10stopni jest bezpieczne jak w nocy temp spada do 2-3 ?

Prosze o porady bo nie wiem jak to teraz wszystko zabezpieczyc by nic sie nie stalo.

Czy taki maly mroz moze spowodowac ze podniesie mi fundament ?

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Czy moze wysadzić fundament?

autor: xander119 » 16 paź 2016, 15:16

Panie szałunek nie zakładaj pan kolejnych kont do których pan nie pamiętasz hasła tylko skup się pan na jednym użytkowniku okiej?

Gość10463
Re: Czy moze wysadzić fundament?

autor: Gość10463 » 16 paź 2016, 15:37

wystarczy wiedzieć że są specjalne materiały do opracowań hydroizolacji w zimowych warunkach ... trzeba to wiedzieć a jak widzę to nikt tam nie wie :lol: :lol: :lol:

piotr2569
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 01 wrz 2016, 9:22
Re: Czy moze wysadzić fundament?

autor: piotr2569 » 19 paź 2016, 17:53

Krystian_Tarnowski pisze:wystarczy wiedzieć że są specjalne materiały do opracowań hydroizolacji w zimowych warunkach ... trzeba to wiedzieć a jak widzę to nikt tam nie wie :lol: :lol: :lol:


Nikt nie wie że są takie materiały - bo kierownik budowy to pijak, który pokrzyczy i coś tam dalej :lol:

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: Czy moze wysadzić fundament?

autor: MarekP1974 » 19 paź 2016, 19:15

Normalnie "szałowy problem". Kierbuda za łeb i do przodu.

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: Czy moze wysadzić fundament?

autor: Piotr Nowik » 19 paź 2016, 19:17

Na pewno fundamenty jest w stanie wysadzić dynamit i inne tego typu środki wybuchowe. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego

Wiłun
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2016, 15:52
Re: Czy moze wysadzić fundament?

autor: Wiłun » 22 lis 2016, 16:43

Według prowadzonych badań można stwierdzić, że takie warunki nie spowodują wysadzenia opisanego fundamentu. Może dojść do tego jedynie w sytuacji gdyby znalazł się np pod nim trotyl jednak według mojej znajomości polskiej budowy czwartorzędowej i zakładając realne scenariusze nie widzę zagrożenia.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 46 gości

Gotowe projekty domów

cron