Proszę o pomoc w ocenie efektów remontu poszycia dachu

Szczelny dach, komin, jaki materiał wybrać na obróbki dekarskie przede wszystkim jak uniknąć błędów dekarskich i wybrać ekipę, która nie zniszczy nam dachu?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

sesman
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2014, 9:46
Proszę o pomoc w ocenie efektów remontu poszycia dachu

autor: sesman » 26 sie 2014, 19:54

Jako, że jestem tutaj pierwszy raz to na samym początku witam wszystkich forumowiczów.

Jestem aktualnie na końcowym etapie remontu poszycia dachu i mam kilka wątpliwości co do jakości/poprawności wykonania kilku elementów przez firmę dekarską. Jako, że moja wiedza dekarska jest bliska zeru prosiłbym o obejrzenie poniższych zdjęć i wydanie opinii przez osoby kompetentne czy jest się o co czepiać i ewentualnie jak dana rzecz powinna być zrobiona.

To co uznałem za potencjalne błędy zaznaczyłem na każdym zdjęciu.

Komin 1 - dziwne wykończenie
1. Ujęcie ogólne komina 1
Obrazek
2. Zbliżenie na wykończenie komina 1
Obrazek
3. Zbliżenie na wykończenie komina 1
Obrazek

Komin 2 - blacha jest za krótka, powinna zakryć całą murowaną czapkę i być zagięta pod spód
4. Ujęcie ogólne komina 2
Obrazek
5.Zbliżenie na wykończenie komina 2
Obrazek

Komin 3 - blacha jest za krótka, powinna zakryć całą murowaną czapkę i być zagięta pod spód
6. Ujęcie ogólne komina 3
Obrazek

Narożnik - blacha tak pozaginana, że obawiam się podciekania
7. Obróbka narożnika
Obrazek

Obróbka - wykonana niechlujnie i grożąca podciekaniem
8. Dziwna obróbka miejsca styku blachodachówki z papą termozgrzewalną
Obrazek
9. Dziwna obróbka miejsca styku blachodachówki z papą termozgrzewalną (zbliżenie)
Obrazek
10. Dziwna obróbka miejsca styku blachodachówki z papą termozgrzewalną (widok ogólny)
Obrazek
11. Dziwna obróbka miejsca styku blachodachówki z papą termozgrzewalną (po drugiej stronie dachu)
Obrazek

Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jutro późnym popołudniem jestem umówiony z majstrem i chcę mieć jakiekolwiek podstawy merytoryczne do rozmowy.

Pozdrawiam.

KTH
Re: Proszę o pomoc w ocenie efektów remontu poszycia dachu

autor: KTH » 26 sie 2014, 20:35

na forum można napisać jedno MEMY BUDOWLANE, poza tym lepiej pogonić delikwenta bo nie złą partaninę wykonał i albo wstrzymać wypłatę wynagrodzenia albo nie nadąży przepisywać majątku na żony córki kochanki ...

jednym słowem bubel jakich mało, zdjęcie NR 2 powinno trafić na okładkę FAKTU z napisem szybko tanio i jako tako byle by do pierwszego deszczu

umowa, rachunki i sąd bo dach do poprawy w całości ! wszystko jest nie zgodne z wiedzą, założeniami i sztuką budowlaną wykonane

schografy
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2016, 7:11
Re: Proszę o pomoc w ocenie efektów remontu poszycia dachu

autor: schografy » 21 lis 2016, 8:59

Lepiej wymień całość.

budującakobieta
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Re: Proszę o pomoc w ocenie efektów remontu poszycia dachu

autor: budującakobieta » 19 wrz 2017, 12:21

Nie trzeba być wielkim specjalistą, żeby widzieć, że ten dach jest delikatnie ujmując źle zrobiony. Następnym razem polecam np. taką usługę https://www.gumtree.pl/a-remont-i-budow ... 0946137909. Lepiej zapłacić a potem się nie martwić ( no może martwić, ale zapewne mniej)


Wróć do „Obróbki blacharskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów