Przeczytaj przed wybudowaniem się!

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
tomsiify
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2015, 1:30
Przeczytaj przed wybudowaniem się!

autor: tomsiify » 03 gru 2015, 1:33

Zapraszam do przeczytania BARDZO ciekawego artykułu każdą osobę, która zamierza się wybudować. Wszystko jest tu elegancko objaśnione! POLECAM! :D

http://www.kreatywna.pl/styl-zycia/dom/trendy-ekologiczne-coraz-popularniejsze-w-budownictwie/

fab_ian
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2015, 14:30
Kontaktowanie:
Re: Przeczytaj przed wybudowaniem się!

autor: fab_ian » 07 gru 2015, 14:51

chyba lepiej poczytać sobie o [link wygasł]
[link wygasł] i [więcej o blogu na PW] albo o o kasie

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Przeczytaj przed wybudowaniem się!

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 07 gru 2015, 18:21

[quote="tomsiify"][/quote]

Artykuł chyba dla inteligentnych inaczej. Jak można proponować CO i wszelkiej maści kotły do domów energooszczędnych czy pasywnych ? I nazywać to jeszcze trendami ekologicznymi.



.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Alutka35
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:10
Re: Przeczytaj przed wybudowaniem się!

autor: Alutka35 » 15 lis 2016, 19:26

ja przed budową domu, dla osób które chcą być dobrze poinformowane w sprawach betonu...polecałabym stronkę http://betonnadom.pl Jest tam świetnie wyjaśnione jaki beton do czego, jakie mają właściwosci, zastosowanie itd., a jest to wszytsko naprawdę wiedza niezbędna

Awatar użytkownika
Markiz_de_zet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 20 paź 2010, 11:54
Re: Przeczytaj przed wybudowaniem się!

autor: Markiz_de_zet » 20 lis 2016, 16:02

Akurat w sprawach betonu jest jedna fundamentalna (sic!) sprawa, której się należy trzymać - używanie cementu ze znaczkiem jakości. Ilość pseudomieszanek z nadmiarem popiołów i to popiołów nieoczyszczonych, jaka jest dostępna na rynku, jest zastraszająca. W Polsce lubimy sobie pooszczędzać, ale kupowanie tanizny w kontekście budowlanki jest po prostu nieodpowiedzialne.

Alutka35
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:10
Re: Przeczytaj przed wybudowaniem się!

autor: Alutka35 » 21 lis 2016, 16:41

no tak, wiem ze to istotna sprawa, jakosć produktów budowlanych, dzięki:)

Awatar użytkownika
Markiz_de_zet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 20 paź 2010, 11:54
Re: Przeczytaj przed wybudowaniem się!

autor: Markiz_de_zet » 27 lis 2016, 20:15

Ano prawda, ja jestem po prostu uczulony na to, od kiedy miałem w rodzinie przypadek potrojenia kosztów ze względu właśnie na taką oszczędność. Zresztą zauważyłem, że nawet jak ludzie nie oszczędzają na niektórych materiałach budowlanych, to i tak jest jakaś zła tendencja z tym cementem, że szwagier poradził wziąć od pana Janka... A później pan Janek zostaje z kasą, a biedny człowiek z poprawkami. Przy czym nie użyłem akurat tego imienia przez przypadek...

Awatar użytkownika
Andrew76
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 08 gru 2016, 11:53
Kontaktowanie:
Re: Przeczytaj przed wybudowaniem się!

autor: Andrew76 » 08 gru 2016, 12:05

Jak widzę po sobie przy budowie trzeba mieć żelazne nerwy, najpierw trzeba pilnować architekta (my akurat nie zdecydowaliśmy się gotowy projekt) a potem fachowców. Jeżeli tylko spuścisz ich z oczu to jakaś farsa murowana.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów