działka z kanalizacją czy gazem? opinie

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

requital
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:25
działka z kanalizacją czy gazem? opinie

autor: requital » 19 lip 2016, 18:57

Jestem na forum nowa, więc gdyby taki temat był to proszę o odnośnik.

Tak jak w temacie, wspólnie z narzeczonym zastanawiamy się nad zakupem działki pod budowę domu z prefabrykatów drewnianych. W okolicach Wrocławia bardzo trudno o działki w pełni uzbrojone. Mamy dylemat między dwoma działkami: jedną droższą z wodą, prądem i gazem, ale bez kanalizacji, oraz drugą tańszą z wodą, prądem i kanalizacją, ale bez gazu. W przypadku tej bez kanalizacji czeka Nas budowa ekologicznej oczyszczalni ścieków, a w przypadku tej bez gazu, inwestycja w pompę ciepła.Czy jest ktoś na forum z podobnym problemem? Będę wdzięczna za opinie.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2016, 22:09 przez requital, łącznie zmieniany 1 raz.

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: działka z kanalizą czy gazem? opinie

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 19 lip 2016, 20:27

requital pisze: W przypadku tej bez kanalizacji czeka Nas budowa ekologicznej oczyszczalni ścieków, a w przypadku tej bez gazu, inwestycja w pompę ciepła.

Zdecydowanie działka z wodą, prądem i kanalizacją. Ogrzewanie gazem jest jednym z najdroższych. Są tańsze systemy grzewcze i nie jest , to pompa ciepła.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: działka z kanalizą czy gazem? opinie

autor: bachus » 19 lip 2016, 20:59

Enerbau Tanie Grzanie pisze: Ogrzewanie gazem jest jednym z najdroższych. Są tańsze systemy grzewcze i nie jest , to pompa ciepła.

Moje doświadczenia z gazem są wręcz odwrotne, prąd jest dwa razy droższy od gazu.
To mogę udokumentować. Zresztą nie raz to przedstawiałem.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

requital
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:25
Re: działka z kanalizą czy gazem? opinie

autor: requital » 19 lip 2016, 22:05

Enerbau : rozumiem, że masz na myśli ogrzewanie podczerwienią? Jedna z firm Nam to proponowała, ale powiem szczerze, że mało obeznana w temacie jestem. Może coś więcej na ten temat?

requital
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:25
Re: działka z kanalizą czy gazem? opinie

autor: requital » 19 lip 2016, 22:08

[/quote]Moje doświadczenia z gazem są wręcz odwrotne, prąd jest dwa razy droższy od gazu.
To mogę udokumentować. Zresztą nie raz to przedstawiałem.[/quote]

Jesteśmy świadomi, że prąd drożej Nas wyniesie, stąd te wahania co wybrać.

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: działka z kanalizą czy gazem? opinie

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 19 lip 2016, 22:12

requital pisze:Enerbau : rozumiem, że masz na myśli ogrzewanie podczerwienią? Jedna z firm Nam to proponowała, ale powiem szczerze, że mało obeznana w temacie jestem. Może coś więcej na ten temat?

Okolice Wrocławia https://www.enerbau.pl/koszt-ogrzewania ... cki-169-m2 W razie pytań służymy pomocą info@enerbau.pl
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: działka z kanalizą czy gazem? opinie

autor: MarekP1974 » 19 lip 2016, 22:18

Enerbau Tanie Grzanie pisze:
requital pisze:Enerbau : rozumiem, że masz na myśli ogrzewanie podczerwienią? Jedna z firm Nam to proponowała, ale powiem szczerze, że mało obeznana w temacie jestem. Może coś więcej na ten temat?

Okolice Wrocławia https://www.enerbau.pl/koszt-ogrzewania ... cki-169-m2 W razie pytań służymy pomocą info@enerbau.pl


Enerbau osrał się po pachy. Żadnych argumentów!

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: działka z kanalizą czy gazem? opinie

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 19 lip 2016, 22:28

MarekP1974 pisze:
Enerbau osrał się po pachy. Żadnych argumentów!

Ups, czyżby szykował się dialog na poziomie lepszego sortu? Nie wiem, czy damy radę!
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

requital
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:25
Re: działka z kanalizacją czy gazem? opinie

autor: requital » 19 lip 2016, 22:38

Ktoś jeszcze z jakimiś pomysłami? Za, przeciw? Potrzebuję konkretnej burzy mózgów ludzi, którzy choć trochę znają się w temacie.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: działka z kanalizą czy gazem? opinie

autor: bachus » 20 lip 2016, 7:50

Enerbau Tanie Grzanie pisze:Ups, czyżby szykował się dialog ...

Podejrzewam, że żaden dialog się nie szykuje - brak jakichkolwiek argumentów ze strony Enerbau.

requital pisze:Jestem na forum nowa, więc gdyby taki temat był to proszę o odnośnik.

Tak jak w temacie, wspólnie z narzeczonym zastanawiamy się nad zakupem działki pod budowę domu z prefabrykatów drewnianych.

Najpierw projekt, potem OZC, i na odstawie tego co wyjdzie podejmiecie decyzję, bo teraz to wróżenie z fusów.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: działka z kanalizacją czy gazem? opinie

autor: RobertKGB » 20 lip 2016, 9:05

Ogólnie to mało istotne argumenty do kupna działki. Chyba, że obie działki są bardzo podobne i w podobnej lokalizacji to wybrał bym kanalizację, gaz w domu w sumie niepotrzebny. Kanalizacja jak jej nie ma to może się okazać, że niedługo będzie, ale to że będzie to nie oznacza, że nam ją gmina podłączy gratis. Często wiąże się to również ze sporymi kosztami dla mieszkańców. U mnie taki koszt to ok 10-12k na dom z tym, że gmina później ok 60% zwróci, ale pierw trzeba wyłożyć całą kasę. Więc wszyscy są raczej skazani na tzw. szambo. Bez gazu jak i bez kanalizacji można spokojnie żyć, więc bierz tą która ci się bardziej podoba i ma lepszą lokalizację.

Lucynka82
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2014, 23:32
Re: działka z kanalizacją czy gazem? opinie

autor: Lucynka82 » 05 wrz 2016, 18:03

A jakim gazem? Wybraliście już dostawcę? Czy będzie to Amerigas?

panbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 229
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:54
Kontaktowanie:
Re: działka z kanalizacją czy gazem? opinie

autor: panbudowniczy » 19 lis 2016, 18:36

Może lepiej poszukac takiej działki żeby było jedno i drugie, ciężko doradzic te dwie rzeczy jak dla mnie były by ważne.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Sogou web spider [Bot] i 16 gości

Gotowe projekty domów