Stropy gęstożebrowe i monolityczne – najczęstsze błędy

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Stropy gęstożebrowe i monolityczne – najczęstsze błędy

autor: Redakcja » 09 lis 2016, 9:57

Wykonywanie stropów gęstożebrowych (np. typu teriva) czy stropów monolitycznych wiąże się z koniecznością dokonania... Stropy gęstożebrowe i monolityczne – najczęstsze błędy >>
Redakcja

Mario1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2014, 21:24
Lokalizacja: Wawa
Stropy gęstożebrowe i monolityczne – najczęstsze błędy

autor: Mario1000 » 09 lis 2016, 9:57

Właśnie dlatego warto współpracować jedynie z firmami z doświadczeniem. Po co mi strop na którym zaoszczędzę parę złotych, a potem będę się z nim bujać nie wiadomo jak długo. Zdecydowanie lepsze są stropy prefabrykowane. Sam na taki się zdecydowałem, a dokładniej na smarta i jestem zadowolony z tego wyboru.

Awatar użytkownika
spiderwoman
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 15 lut 2011, 9:14
Re: Stropy gęstożebrowe i monolityczne – najczęstsze błędy

autor: spiderwoman » 17 lis 2016, 17:31

Moim zdaniem montaż stropów gęstożebrowych to bajka w porównaniu z monolitem. Robienie pełnego deskowania pod strop monolityczny zabiera strasznie dużo czasu. Przy stropie gęstożebrowym nie ma takiego wymagania, więc i robota jest dużo szybsza. Poza tym betonu nie ma 20 cm tylko 2 cm, co robi wielką różnicę np. w kwestii szybkiego rozszalowania stropu i kontynuacji dalszych prac. U mnie wykonywane były stropy gęstożebrowe typu Porotherm - samo układanie belek i pustaków stropowych zabrało 2 dni, trzeci dzień to lanie nadbetonu. Potem szybkie schnięcie i dalej ściany. Polecam takie rozwiązanie. Monolit to kupa roboty, a płyty kanałowe to ciągłe pęknięcia wzdłużne widoczne na suficie...
dom cały w remoncie to nie problem!

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Stropy gęstożebrowe i monolityczne – najczęstsze błędy

autor: Interno » 17 lis 2016, 20:40

Jestem zwolennikiem lecz nie wszystkich stropów gęstożebrowych.
Te stropy muszą zostać wykonane pod układ ścianek na nich opartych.
Ostatnio coraz częściej jednak wykonywałem stropy i ściany monolityczne pod ocieplenie od wewnątrz budowli.
A inwestor ma większą możliwość adaptacji ścianami wewnętrznymi teraz i w przyszłości.

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Re: Stropy gęstożebrowe i monolityczne – najczęstsze błędy

autor: pimpus » 30 lis 2016, 22:51

Prawda taka, że przy budownictwie jednorodzinnym nie ma problemu z przewidzeniem, jak będą przebiegać ściany działowe na drugiej kondygnacji i wykonanie pod to wzmocnień stropu. Argument, że po wybudowaniu domu nie będzie można przebudować ścian na piętrze jakoś do mnie nie trafia, bo i tak pewnie bym się nigdy na coś takiego nie zdecydował. Po pierwsze jest to gigantyczna robota, wraz z koniecznością zdejmowania podłóg, a po drugie nie widzę nawet celu, żeby się za to zabierać. To jest dla mnie jakaś ekstremalna sytuacja i jeśli ktoś odrzuca strop gęstożebrowy tylko z tego powodu to jest to dość dziwne. Poza tym nie jest prawdą, że tego się nie da zrobić. Da się - np. na stropie Porothermu spokojnie można wznosić inne ścianki w miejsce tych pierwotnie przewidzianych - ale w lżejszej konstrukcji.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów