Montaż anteny satelitarnej w pustakach (stare budownictwo)

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Tenshuchiyu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:50
Montaż anteny satelitarnej w pustakach (stare budownictwo)

autor: Tenshuchiyu » 30 sie 2012, 21:06

Nie jestem pewien czy wybrałem dobry dział a jeżeli nie to z góry przepraszam.
Mam dość poważny problem, dziś kurier przywiózł zamówiony sprzęt do telewizji cyfrowej "N". Więc od razu zabrałem się za montaż anteny. Mieszkam na poddaszu, moje okna są już po części na dachu. Wygląda to podobnie jak te na zdjęciu:
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... f_-zR4&t=1
Czyli dookoła dachówki i prostopadłościan w dachu. Właśnie po boku okna chciałem zamontować antenę będąc pewnym że ściana jest ceglana. Jednak gdy nawiercałem otwory na kołki okazało się że jest tylko około 2 - 2,5 cm oporu a później pusta przestrzeń. I choć ściana była na tyle twarda że musiałem użyć wiertarki udarowej z udarowym wiertłem to po włożeniu w nią kołków gdy zacząłem przykręcać uchwyt na antenę, te zaczęły się obracać. Wpadłem na pomysł by w otwory wcisnąć trochę zaprawy a później kołki ale i to nie pomogło. Po mimo tego, że prawie całkowicie wkręciłem śrubę po lekkim szarpnięciu uchwytu kołki się wysunęły.
Sąsiad polecił mi kupno specjalnych kołków do pustaków czy takie rozwiązanie pomoże?
I czy mocniejszy wiatr nie szarpnie anteny i jej nie wyrwie?
Bardzo proszę o pomoc bo zależy mi na czasie a nie chciałbym zrobić tego źle.

IWB
Re: Montaż anteny satelitarnej w pustakach (stare budownictw

autor: IWB » 31 sie 2012, 5:57

dobrze ci mówi, są specjalne kołki lub specjalne zaprawy którymi wypełnia się pustki w murze
to pierwsze sam zrobisz w casto mają takie kołki popytaj doradców ( nazwijmy ich tak)

szmeraczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:28
Re: Montaż anteny satelitarnej w pustakach (stare budownictwo)

autor: szmeraczka » 15 lis 2016, 14:11

Zawsze jak się ma obawy czy zrobi się coś dobrze warto wezwać fachowca :) W tym przypadku spokojnie możesz zgłosić się do firmy zajmującej się montażem anten satelitarnych. Na terenie Krakowa dobre ceny ma http://www.iinstalacjekrakow.pl/szybki-montaz-anten-sat-i-dvb-t/


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów