czym ocieplić ściany?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ewek87
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2016, 21:31
czym ocieplić ściany?

autor: ewek87 » 28 paź 2016, 21:28

Proszę pomóżcie czy styropian to najlepszy materiał do ociepleń. Ostatnio fachowiec polecił mi ASTEX TERM oparty na styropianie. Producentem jest Astex Puczyńscy. Fajnie jakby znalazł się ktoś kto używał tego produktu: http://www.astex-tynki.pl/systemy-ocieplen/styropian/

Gość10463
Re: czym ocieplić ściany?

autor: Gość10463 » 29 paź 2016, 6:54

do ociepleń może i tak ale do izolacji termicznej już nie, izoluje się to czego nie chce się ogrzewać lub izoluje się przed czymś, w przypadku ogrzewania domów przed utratą ciepła w przegrody czyli ściany czy mury. Jedyną drogą którędy ciepło ma prawo wyjść jest wentylacja budynku, zużyte ciepłe powietrze tylko kanałem wentylacyjnym ma prawo opuścić dom

są dużo lepsze izolacje niż styropian o lepszych parametrach poszukaj takich produktów jak microthermic

poknakrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:06
Re: czym ocieplić ściany?

autor: poknakrz » 08 lis 2016, 9:34

Spróbuj wełną, słyszałem wiele dobrego na temat tego ocieplacza. Jest nie trudny do założenia, a trzyma ciepło bardzo długo.

panbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 229
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:54
Kontaktowanie:
Re: czym ocieplić ściany?

autor: panbudowniczy » 10 lis 2016, 17:16

Ja mam styropian 15cm grafitowy wszystko ok, ale ponoć lepsza jest wełna bo oddycha, a styropian działa jak termos.

Gość10463
Re: czym ocieplić ściany?

autor: Gość10463 » 10 lis 2016, 19:23

panbudowniczy pisze:Ja mam styropian 15cm grafitowy wszystko ok, ale ponoć lepsza jest wełna bo oddycha, a styropian działa jak termos.


więc dlaczego masz termos ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: czym ocieplić ściany?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 lis 2016, 9:47

panbudowniczy pisze:Ja mam styropian 15cm grafitowy wszystko ok, ale ponoć lepsza jest wełna bo oddycha, a styropian działa jak termos.
Jedyną formą izolacji termicznej jest termos.
Oddychające ( przewiewne materiały izolują wyłącznie w warunkach stabilnych, a w takich robi się badania. To warunki, sztuczne, gdzie nie występuje np. różnica ciśnień.
Wytłumaczę może na przykładzie: Stojąc w grubym polarze w chłodni -25 st.C starty ciepła będą znacznie mniejsze, niż gdy w tym samym polarze wyjdziemy na 25 st. cieplej (0 st.C) i wiaterek. Wtedy lepiej mieć cienką ale nieprzewiewną kurtkę.
Wełna? Owszem, ale z paroizolacją
Załączniki
isover folia.jpg
isover folia.jpg (11.54 KiB) Przejrzano 606 razy
ytong 1.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: czym ocieplić ściany?

autor: xander119 » 12 lis 2016, 11:20

Ja ociepliłem ściany futrem. A co! Stać mnie!

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: czym ocieplić ściany?

autor: bachus » 12 lis 2016, 12:48

xander119 pisze:Ja ociepliłem ściany futrem. A co! Stać mnie!

A ja ociepliłem poliuretanem, bajka.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

panbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 229
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:54
Kontaktowanie:
Re: czym ocieplić ściany?

autor: panbudowniczy » 12 lis 2016, 17:28

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
panbudowniczy pisze:Ja mam styropian 15cm grafitowy wszystko ok, ale ponoć lepsza jest wełna bo oddycha, a styropian działa jak termos.
Jedyną formą izolacji termicznej jest termos.
Oddychające ( przewiewne materiały izolują wyłącznie w warunkach stabilnych, a w takich robi się badania. To warunki, sztuczne, gdzie nie występuje np. różnica ciśnień.
Wytłumaczę może na przykładzie: Stojąc w grubym polarze w chłodni -25 st.C starty ciepła będą znacznie mniejsze, niż gdy w tym samym polarze wyjdziemy na 25 st. cieplej (0 st.C) i wiaterek. Wtedy lepiej mieć cienką ale nieprzewiewną kurtkę.
Wełna? Owszem, ale z paroizolacją

Dzięki za info czasem fajnie posłuchać osobę która zna się na rzeczy, uczymy się całe życie a i tak głupi umrzemy .

panbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 229
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:54
Kontaktowanie:
Re: czym ocieplić ściany?

autor: panbudowniczy » 12 lis 2016, 17:32

Krystian_Tarnowski pisze:
panbudowniczy pisze:Ja mam styropian 15cm grafitowy wszystko ok, ale ponoć lepsza jest wełna bo oddycha, a styropian działa jak termos.


więc dlaczego masz termos ?

Osobiście tego nie wyczuwam, ale ludzie którzy do mnie przyjechali tak to komentowali, że lepsza jest wełna i dlaczego. Osobiście nie mam z tym żadnych problemów, i podejrzewam gdybym się znów miał zamiar budowac to zastosował bym styropian no chyba że wymyślą coś lepszego i tańszego :D

chramciuru
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 07 lis 2016, 18:50
Re: czym ocieplić ściany?

autor: chramciuru » 13 lis 2016, 14:16

Masz do wyboru różne materiały np. styropian biały, biały nakrapiany, grafitowy albo wełna. Styropian nakrapiany jest troszeczkę lepszy od zwykłego, opatentowała to termo organika. Najlepszy stosunek jakości do ceny ma styropian grafitowy. Najgorszy grafitowy jest lepszy od najlepszego białego. Wełna jest materiałem oddychającym ale wymaga innego droższego kleju. Wełny nie polecam jeśli masz robić ocieplenie sam, nie jest taka słodka do kładzenia. Brał bym styropian grafitowy 15cm, klej w ramkę ze dwa trzy placki na środeczek, oczywiście kołki i zaślepki styropianowe.

ghoul00
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 14 lip 2015, 11:24
Re: czym ocieplić ściany?

autor: ghoul00 » 14 lis 2016, 12:53

Zgadzam się z przedmówcą, ale styropian poleciał bym pianoklejem zamiast klejem gipsowym. Nie musisz kołkować styropianu, zaoszczędzisz sporo czasu ;)

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: czym ocieplić ściany?

autor: xander119 » 14 lis 2016, 12:56

Styropian się klei na klej gipsowy? Uuu panie.

chramciuru
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 07 lis 2016, 18:50
Re: czym ocieplić ściany?

autor: chramciuru » 14 lis 2016, 18:41

ghoul00 pisze:Zgadzam się z przedmówcą, ale styropian poleciał bym pianoklejem zamiast klejem gipsowym. Nie musisz kołkować styropianu, zaoszczędzisz sporo czasu ;)


Powiem tak piano-klej lepiej trzyma ale wychodzi trochę drożej niż tradycyjny klej, i wymaga troszeczkę większej wprawy wykonawcy. Trzeba robić korekty i sprawdzać parę razy bo pianka to pianka lubi zrobić swoje :). Odnośnie kołkowania różnie to bywa, biały możesz nie kołkować do wysokości 2,5m, ale grafitowy zawsze ale to zawsze się kołkuje. Styropian grafitowy ma gorszą przyczepność czyli wszelkiej maści kleje gorzej się go trzymają.

xander119 pisze:Styropian się klei na klej gipsowy? Uuu panie.


Popieram Uuuu Panie :)


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów