Wentylacja mechaniczna a okna ROTO

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

adalbert
Wentylacja mechaniczna a okna ROTO

autor: adalbert » 27 lut 2008, 0:00

Dubluje temat (wcześniej FAKRO zadałem to samo pytanie- mam nadzieję, że moderator przymknie na to oko ;)

http://www.rekuperatory.pl/rekuperatory/art8.shtml
powyższy artykuł w pełni przekonał mnie do zainstalowania w projektowanym przeze mnie domu systemu wentylacji mechanicznej - wybrany projekt zakłada kupno aż 20 okien połaciowych - ich koszt wraz z montażem szacowałem wstępnie na 40kzł - po podjęciu decyzji co do wentylacji mechanicznej wiem już, że mogę zaoszczędzić na oknach kupując modele bez mikrowentylacji:
PYTANIE do ROTO - jakie modele z oferty firmy są naprawdę godne uwagi - z jakiego rzędu oszczędnością można mieć do czynienia w przypadku okien bez mikrowentylacji. Poproszę o wskazania konkretnych modeli.
Potrzebuję 20x 78x140 :D

Roto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 15 lut 2007, 13:06
Lokalizacja: Lubartów
Kontaktowanie:

autor: Roto » 04 mar 2008, 18:24

Witam
Nie wszystkie okna Roto posiadają kratki wentylacyjne - specjalnie do "cieplych" domów z dobrą wentylacją proponujemy okna z Blokiem Termoizolacyjnym na ościeżnicy - poprawia on parametry izolacyjne okna o 0,1 W/m2K i eliminuje mostki termiczne na styku oscieżnicy z pokryciem dachu - a wiec miejsca ktore najtrudniej w praktyce doszczelnić. Okna w wersji WD nie posiadają kratek wentylacyjnych. Niestety nie wykonujemy tej wersji w oknach obrotowych, lecz w wersji wysokoosiowej 735 WD i wyższych. Koszt takiego okna w rozmiarze 74/140 cm to wg cennika 1745 zł brutto (1430 netto).
Pozdrawiam
Doradca Roto
Okna Dachowe


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów