Remont ścian - kolejność prac

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

TommS
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2016, 13:34
Remont ścian - kolejność prac

autor: TommS » 27 wrz 2016, 14:09

W kupionym domu mam do wymiany panele podłogowe, drzwi i nowe gładzie gipsowe. Jestem na etapie przed remontowym. Od czego jest najlepiej zacząć? Pierw zrobić ściany, następnie panele, później wstawić drzwi? Czy pierw panele, drzwi i ściany?
Ściany są w miarę równe, gładź jest spiepszona. Panele na podłogach mają już swoje lata, pod nimi znając życie jest masa syfu. Drzwi to totalna porażka.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Remont ścian - kolejność prac

autor: -_- greg » 28 wrz 2016, 23:42

TommS pisze:Pierw zrobić ściany, następnie panele, później wstawić drzwi?

Tak.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Remont ścian - kolejność prac

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 wrz 2016, 8:46

TommS pisze:W kupionym domu mam do wymiany panele podłogowe, drzwi i nowe gładzie gipsowe. Jestem na etapie przed remontowym. Od czego jest najlepiej zacząć? Pierw zrobić ściany, następnie panele, później wstawić drzwi? Czy pierw panele, drzwi i ściany?
Ściany są w miarę równe, gładź jest spiepszona. Panele na podłogach mają już swoje lata, pod nimi znając życie jest masa syfu. Drzwi to totalna porażka.
Od wentylacji. Szkoda, by wszystko zgniło, a później wentylację jest problem założyć.
HVAC - najtańszy komfort.

TommS
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2016, 13:34
Re: Remont ścian - kolejność prac

autor: TommS » 30 wrz 2016, 13:17

Dziękuje! Remont rozpoczęty.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:
TommS pisze:W kupionym domu mam do wymiany panele podłogowe, drzwi i nowe gładzie gipsowe. Jestem na etapie przed remontowym. Od czego jest najlepiej zacząć? Pierw zrobić ściany, następnie panele, później wstawić drzwi? Czy pierw panele, drzwi i ściany?
Ściany są w miarę równe, gładź jest spiepszona. Panele na podłogach mają już swoje lata, pod nimi znając życie jest masa syfu. Drzwi to totalna porażka.
Od wentylacji. Szkoda, by wszystko zgniło, a później wentylację jest problem założyć.

Wentylacja poprawiona. To w pierwszej kolejności. Zrobione nawiewniki w oknach i mechaniczna do komina. Na kominie zalożona taka kula co sie kręci jak wiatr wieje.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Remont ścian - kolejność prac

autor: xander119 » 30 wrz 2016, 13:34

TommS pisze:Na kominie zalożona taka kula co sie kręci jak wiatr wieje.

I ten festyn pomaga w czym?

TommS
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2016, 13:34
Re: Remont ścian - kolejność prac

autor: TommS » 30 wrz 2016, 13:38

Podobno wspomaga wyciąg i nie pada do komina. Tak mi powiedzieli. Inaczej myślisz?

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Remont ścian - kolejność prac

autor: xander119 » 30 wrz 2016, 14:12

Myślę że to tylko taki bajer żeby komin ładnie wyglądał. A że drogi bo z nierdzewki to go polecają. Równie dobrze mogłeś założyć daszek za 40 ziko z marketu albo taniej- samemu sklecić go z kawałka blachy i pręta zbrojeniowego i pomalować farbą na dowolny kolor.
Ale temat nie o tym ..

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Remont ścian - kolejność prac

autor: -_- greg » 01 paź 2016, 10:33

TommS pisze:Podobno wspomaga wyciąg i nie pada do komina. Tak mi powiedzieli. Inaczej myślisz?

Każdy myśli po swojemu.
Moim zdaniem jest ok.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Remont ścian - kolejność prac

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 31 paź 2016, 22:12

Szanowny Panie,

sugeruję najpierw zająć się ścianami. Dalsza kolejność prac (panele czy drzwi) zależy od tego czy futryny są wyposażone w regulowaną opaskę. Przed gruntowaniem podłoże trzeba dokładnie oczyścić z luźnych fragmentów i odpylić. Warto wykorzystać grunt głęboko penetrujący ACRYL-PUTZ® GP 41. Do szpachlowania ścian polecam gładź ACRYL-PUTZ® ST12 START PRO lub masę szpachlową ACRYL-PUTZ® MS 30. Zachęcam również do zapoznania się z ofertą farb Śnieżka: [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów