Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Damaran
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:05
Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

autor: Damaran » 16 sty 2013, 13:30

Witam ponownie,

Interesuje mnie taka szafka do łazienki: http://www.leroymerlin.pl/meble-lazienk ... ,l529.html

Jednak oferowana do tego umywalka nie spełnia moich oczekiwań, dedykowana z PCV czy innego plastiku. Interesuje mnie ceramika, jednak mam obawy co do montażu umywalki. Szafka ma ścianki na których opiera się umywalka, w tym przypadku wkładana do środka. Czy to oznacza że będę ograniczony do zakupu umywalki także tylko wpuszczanej do środka, czy też mogę np. zafundować sobie : http://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazi ... ,l573.html

Umywalka jest 2 cm głębsza, ale to nie stanowi problemu. zastanawia mnie kwestia montażu czy takie szafki pozwolą zamontować mi też tego typu umywalki?

Odnosze wrażenie ze umywalka zamontowana do ściany nie musi być w żaden sposób związana z szafką, szafka więc wchodzi pod nią pod wymiar i umywalka nie opiera swojego ciężaru na niej. Nie martwię się o wytrzymałość a o sam montaż, gdyż szafka docelowo zostanie podwieszona a nie postawiona.

Ktoś ma koncepcję lub może mi rozjaśnić sprawę?

mortor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:37
Re: Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

autor: mortor » 17 sty 2013, 14:58

Przede wszystkim oprócz wymiarów nie zapominaj o bieli, każdy producent ma trochę inne odcienie i ważne żeby pasowały do reszty łazienki, osobiście najbardziej mi podchodzi biel http://megastore.pl/szukaj.php?fraza=cersanit&search=Znajd%C5%BA&clear=1[/url]

malina1000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 06 kwie 2011, 13:23
Re: Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

autor: malina1000 » 24 sty 2013, 21:30

Duży wybór umywalek jest na lazienkaplus.pl, przeszukaj i na pewno znajdziesz umywalkę pasującą do tej szafki.
Wodospad przyjemności:)

MassiArmatura
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 05 gru 2012, 10:52
Kontaktowanie:
Re: Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

autor: MassiArmatura » 26 sty 2013, 13:08

Chyba generalnie rzecz biorąc to warto szukać w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych z akcesoriami łazienkowymi,tam będziesz miał największy wybór. Kieruj się kolorem ale i sama firmą,lepiej dać trochę więcej,a mieć pewność,że to co kupiliśmy jest naprawdę solidne.

kunefal
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 04 maja 2014, 10:53
Re: Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

autor: kunefal » 12 maja 2014, 20:44

Warto sprawdzić tutaj meble-vega.pl są umywalki i szafki dedykowane po konkretne umywalki

mycha123
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 26 paź 2016, 18:49
Re: Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

autor: mycha123 » 27 paź 2016, 18:39

Hej, czy ktoś z Was ma może u siebie umywalkę nablatową z marmuru? Coś takiego dokładnie by mnie interesowało http://marmurowe.pl/pl/blaty-umywalki-schody-i-inne/245-umywalka-marmurowa-nablatowa-biala-40x40x12-white-marable.html? Czy montaż takiej umywalki przebiega tak samo jak umywalek nablatowych np. ceramicznych czy szklanych?

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

autor: lideropinii » 28 paź 2016, 18:41

Lubimy nowoczesne materiały i oryginalne kształty, ale z tym też trzeba przy aranżacji uważać, żeby nie przesadzić i żeby efekt nie wyszedł wręcz groteskowy.

[więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Bossman
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:51
Lokalizacja: Suwałki
Re: Wybór umywalki do szafki - czym się kierować?

autor: Bossman » 30 paź 2016, 13:22

Zdecydowanie kieruj się designem, bo często wykonanie jest takie samo, chociaż w przypadku Roca masz ceramikę z powłoką maxi clean, więc kwestia sprzątania odchodzi na bok :).


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów