Problem z zamocowaniem szyby prysznicowej...

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

adi1125
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2016, 21:25
Problem z zamocowaniem szyby prysznicowej...

autor: adi1125 » 18 paź 2016, 21:41

Witam.
Nie wiem czy dobry dział obrałem na tę temat ale spróbuję.

Otóż odebrałem ostatnio projekt aranzacji mojej łazienki do nowego mieszkania no i wymyśliłem sobie prysznic bez brodzika tzn wykladany płytkami (zdjęcie w załączniku). pojawił sie problem ponieważ nie wiem jak zamontowac szybę pomiedzy tym brodzikiem który bedzie ukladany w całości ze spadkiem ok 1cm lub 2cm na metrze? czy ta listwa ''ceownikowa'' czy czy profil U wystarczy ? ponieważ jak wiadomo że gdy osadzę tą szybę na brodziku ona bedzie pod skosem lekkim(zgodnie ze spadkiem 1% czy 2%) i nie bedzie dolegać do ściany ? czy ta listwa bedzie dobrym rozwiazaniem ? tylko np kupić taka listwe mocującą lecz wyszą? Szyba bedzie miałą wymiar ok 110cm długości.


Czy możę zrobić mały cokolik na kilka cm aby osadzić w poziome tą szybę? co wiąże sie z dodatkowa praca przy docianiu płytek?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam. :)
Załączniki
4.jpg

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Problem z zamocowaniem szyby prysznicowej...

autor: -_- greg » 21 paź 2016, 15:26

Odpływ powinien znajdować się pod prysznicem. Nie chodzi o normy urzędowe tylko względy użytkowe.
Szyba powinna wisieć pionowo a o spadek nie ma się co martwić.
W przypadku małej szpary nie będzie problemu estetycznego i praktycznego.
Można pomyśleć o uszczelce silikonowej, które stosowane są w kabinach prysznicowych.
Spadek podestu powinien też być w stronę ściany aby woda nie ulewała się do łazienki.
Solidne uszczelnienie płynną folią pod płytkami... - tego chyba nie muszę wspominać?
Listwa ceownik aluminiowy itp. będzie ciągle zapyziały.
Jeszcze można spadek zrobić w stronę ściany i przenieść tam odpływ.
Dzięki temu pod szybą będzie prosty podest jak drut - o ile wykonawca potrafi tak zrobić.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z zamocowaniem szyby prysznicowej...

autor: Bolas » 28 paź 2016, 17:18

Ja się dziwię że ktoś chce te rozwiązania. Nie dość że drogo wychodzi takie coś to jak słyszę że sobie sam będzie robił to radzę od razu kupić ubezpieczenie od zalania sąsiada i na zrywanie kafelek.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Problem z zamocowaniem szyby prysznicowej...

autor: -_- greg » 29 paź 2016, 15:32

Też kiedyś byłem przesadnie łakomy na takie wynalazki i udziwnienia (oryginalność) ale ostatecznie doszedłem do wniosku że ergonomia jest najważniejsza, czy to w łazience czy w kuchni.
Upodobania gustu zmieniłem na prostotę i proste rozwiązania co nie oznacza że takie rozwiązania są pozbawione klasy.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów