drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MarekG28
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2008, 11:07
drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: MarekG28 » 01 mar 2008, 12:28

Witam
Pomiędzy kuchnią a łazienką zmuszony jestem wstawić drzwi przesuwne, coby wychodząc z toalety drzwiami nie zabijać :wink: No cóż taki urok małego mieszkania.
Jakich producentów z Krakowa i okolic (bądż firmy mające przedstawicielstwa) polecacie? Drzwi pojedyńcze przesuwne - chowane w ściankę regipsową. Szczególnie zalezy mi na jakości mechanizmu kasety.

vacca
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2008, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: vacca » 12 cze 2008, 18:21

proszę przejrzeć ofertę firmy barausse (http://www.barausse.it/it/prodotti.php)
orginalny design, świetnie wykonanie i zrobione z drewna litego i forniru naturalnego!!!
Niska cena a dobra jakość
szczerze polecam

ostrow
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 368
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: ostrow » 27 sty 2016, 18:42

wazniejsze niz dobor producenta jest zwrocenie uwagi na dobry montaz a wiec na dobór dobrej ekipy

KlamkiOutlet
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:09
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: KlamkiOutlet » 05 lut 2016, 10:30

To racja,dobry montaż takich przesuwnych drzwi chowanych w ścianie,będzie kluczowy i na to zwróć szczególną uwagę. Poza tym podaj jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na ich zakup i wtedy łatwiej bezie doradzić modele.

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: RobertKGB » 05 lut 2016, 10:41

ostrow pisze:wazniejsze niz dobor producenta jest zwrocenie uwagi na dobry montaz a wiec na dobór dobrej ekipy


Pitolenie. Skrzydło kupujesz dowolne do drzwi suwanych, do tego solidny mechanizm. Są polscy producenci robiący u nas (nie w chinach) dobre zestawy, jak nie masz dwóch lewych rąk, zamontujesz sam (zgodnie z dołączoną instrukcją) i będzie ci służyło przez lata.

KupujDrzwi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 14 gru 2015, 10:58
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: KupujDrzwi » 25 lut 2016, 10:54

W wątku mowa o dobrej jakości,solidnych drzwiach ,a takie znajdziesz u nas,gdzie teraz dodatkowo mamy atrakcyjne rabaty i promocje,warto zerknąć:)

Awatar użytkownika
Hardy_
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2016, 12:57
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: Hardy_ » 24 paź 2016, 14:28

RobertKGB pisze:
ostrow pisze:wazniejsze niz dobor producenta jest zwrocenie uwagi na dobry montaz a wiec na dobór dobrej ekipy


Pitolenie. Skrzydło kupujesz dowolne do drzwi suwanych, do tego solidny mechanizm. Są polscy producenci robiący u nas (nie w chinach) dobre zestawy, jak nie masz dwóch lewych rąk, zamontujesz sam (zgodnie z dołączoną instrukcją) i będzie ci służyło przez lata.

Dokładnie tak Robek. Można osobno kupić system, osobno skrzydło. Na dzień dzisiejszy jest parę producentów mających w ofercie solidne skrzydła godne polecenia i solidne systemy. Wybierając kompletne produkty może wyjść taniej. Niektóre systemy montuje się prościej od normalnych drzwi z ościeżnicą. Bardziej skomplikowane systemy, to bardziej skomplikowany montaż.
„Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi.
PHILIPPE STARCK

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: mazwoj » 27 paź 2016, 15:48

Cena to jedno, a zwrot zamówionego towaru to drugie. Wiodący producenci systemów przesuwnych (kaset) Eclisse i Leon mają na prawdę olbrzymią ofertę i połapanie się w tym co do czego pasuje jest niebywale ciężkie. Nawet dla osób takich jak ja, gdzie na co dzień mam styczność z zamawianie drzwi. Prościej, taniej i mniej nerwowo jest zakupić cały komplet wraz ze skrzydłem u wybranego producenta. On zna swoje produkty i na pewno świetnie dobrał do nich wózki.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: patent.x » 27 paź 2016, 21:20

I montażysta po spartaczonej robocie nie będzie wciskał brak spasowania skrzydła z systemem. Nie spotkamy się z twierdzeniem: 'panie, musi odstawać. Że nie dochodzi to po coś pan kupił skrzydło od innego systemu, nie pasuje i tyle'.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: mazwoj » 19 lis 2016, 12:58

Od spartaczonej roboty są umowy ściśle określające co kiedy i za ile. Od doboru konkretnych systemów przesuwnych do danego skrzydła jest producent, bo nikt nie zna tak dobrze swoich drzwi jak właśnie producent. Druga sprawa jest taka (jak pisałem wyżej), że można pomylić się w doborze odpowiedniego systemu do danego skrzydła. Później są też problemy z maskownicami, bo te producent robi pod konkretne wózki. Na prawdę nie ma co kombinować. Leon i Eclisse to liderzy przesuwek i za bardzo nie mają z kim konkurować jakością według mnie. Inaczej producenci, cholernie dbający o jakość drzwi, tacy jak Porta, Erkado, DRE, Stolpaw nie stosowali by tych wózków.

Kamillardowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2020, 11:20
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: Kamillardowski » 30 kwie 2020, 19:12

Warto się umówić z konkretną firmą, którzy przyjdzie wymierzy i wstawi na gotowo, ponieważ montaż jest również bardzo ważny a dwa profesjonalny fachowiec ma na pewno większe doświadczenie od nas:) U nas firma Simprof montowała drzwi i doradzała co wybrać.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: mazwoj » 18 cze 2020, 15:25

Jejku jaki stary wątek odgrzebałeś. Co do firm i pomiarów to ja nadal podtrzymam swoje stanowisko, szczególnie że systemów jest co raz więcej. Choćby popularne Erkado ma pod swoje drzwi system:
-naścienny
-chowany w ścianę
-loft (z widoczna szyną ozdobną)
-magic (bez widocznej szyny i maskowicy jakby drzwi lewitowały)
-system pod drzwi szklane
-systemy do przedścianek z suchej zabodowy
-systemy do podwójnych drzwi z synchronizacją
-kilka mało popularnych

Jednak bezpieczniej wziąć kogoś kto to będzie montował, bo bierze też odpowiedzialność za poprawne działanie systemu.

andrzejon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:42
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: andrzejon » 29 gru 2020, 22:06

Witam,
Temat mało poruszany, ale tym razem ja potrzebuję odświeżyć.
Za niedługo będę potrzebował zamontować u siebie takie drzwi chowane w ścianę i mam małe pytanie do fachowców.
Przeglądając zdjęcia domyślam się, że takie drzwi nigdy nie chowają się całkiem. Pytanie czy jest na rynku taki system albo czy dało by się na tych, które tu polecacie zrobić tak aby drzwi chowały się całkiem i nie wystawały?
Utrudnione ich wysuwanie nie będzie dla mnie problemem, coś się wymyśli. Drzwi przez zdecydowaną większość czasu będą otwarte, będą to drzwi pomiędzy przedpokojem a salonem z aneksem. I ogólnie rozchodzi się o to, że jeśli dałoby się zrobić tak żeby chowały się całkiem to wystarczą 80 a jeśli nie to trzeba robić 90. I te kilka cm robi mi różnicę ;)
Dzięki za ewentualne podpowiedzi.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: drzwi przesuwne chowane w sciane - jakie polecacie?

autor: mazwoj » 11 sty 2021, 17:16

Wszystko się da. Kwestia pomyślunku i wykonania. Przykładowo zajrzyj sobie do katalogu Erkado na 131 stronę.
https://erkado.pl/wp-content/uploads/2020/09/dw_pl.pdf

Masz tam rzuty jak to wygląda. Kwestia moim zdaniem dobrania kasety pod szersze skrzydło i zamontowanie tam 80ek jak piszesz. Tylko jak sam zauważyłeś problem może być z wyciągnięciem skrzydła z otworu. Może kwestia blokady ustawionej tak aby skrzydło licowało się na "0" z otworem?


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów