Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

515N
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2014, 10:08
Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: 515N » 18 gru 2015, 20:12

Witam,
bardzo proszę o pomoc... Muszę wyregulować drzwi wewnętrzne. Mam takie trzy zawiasy:

Obrazek


Być może ktoś się spotkał z takimi zawiasami i wie co to za model i producent. Może jest jakaś instrukcja do tego.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: yanes » 18 gru 2015, 20:51

Ze zdjęcia to wydaje mi się ,że po prawej stronie u dołu będzie regulacja góra-dół a z lewej strony prawo-lewo. Podobne zawiasy są tu http://www.sklepy24.pl/szukaj/inni+zawi ... zfelcowych

To będzie ten model "Zawias wpuszczany niewidoczny Pol-Soft W 978-00-00 mod. , regulacja 3D"
opisany w tym PDF -ie http://www.sparta.com.pl/upload/shop/_p ... doczne.pdf

515N
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2014, 10:08
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: 515N » 21 gru 2015, 15:31

"yanes" dziękuje, że poświęciłeś czas i to znalazłeś... chyba to jest to co piszesz, u mnie nie ma tylko napisu na tym zawiasie jak tu na zdjęciu w pdf.

No nic pozostaje mi poszukać jakiejś instrukcji odnośnie regulacji.

Po prostu nie wiem za co odpowiada tylko jedna śruba, tak jak piszesz ta po prawej to góra dół a ta po lewej ( dolna ) to lewo prawo i docisk tylko ta lewa górna...

Pozdrawiam.

515N
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2014, 10:08
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: 515N » 21 gru 2015, 15:50

Dokładnie jest to zawias "POLSOFT Zawias wpuszczany W1078".

Yanes - jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Trzecia śruba to Wkręt blokujący.

Pozdrawiam.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: pokoe » 27 gru 2015, 21:53

Potrafisz dobrze zrobić to sam? Drzwi wewnętrzne przed włamaniem nie ochronią, ale zwróć autorze uwagę na jakość regulacji i dobre zamontowanie tych zawiasów. Powodzenia. :)

MagdalenaGrzegorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 27 gru 2015, 13:54
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: MagdalenaGrzegorczyk » 29 gru 2015, 15:40

dlatego ja zamawiałąm w salonie, zeby uniknać takich problemów,a le wiaodmo jak to kobieta sama bym sobie raczej nie poradziła. Ja kupiłam w ArtCore drzwi i mi zamontowano wszystko i po sprawie.

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: Jans » 05 sty 2016, 8:57

Co do wyboru drzwi wewnętrznych dla domu, to w drzwi wewnętrzne Tarnowskie Góry posiadają bogatą ofertę drzwi wewnętrznych różnych producentów. Moim zdaniem jest to rzetelny i godny polecenia sklep oferujący drzwi i okna.

KlamkiOutlet
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:09
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: KlamkiOutlet » 08 sty 2016, 13:38

Tutaj warto pamiętać również o odpowiednim dopasowaniu klamki do drzwi,akurat tak się składa że teraz w styczniu mamy kilka ciekawych rabatów i kolekcji klamek,warto zerknąć.

Awatar użytkownika
Hardy_
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2016, 12:57
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: Hardy_ » 24 paź 2016, 14:17

515N pisze:Witam,
bardzo proszę o pomoc... Muszę wyregulować drzwi wewnętrzne. Mam takie trzy zawiasy:

Obrazek


Być może ktoś się spotkał z takimi zawiasami i wie co to za model i producent. Może jest jakaś instrukcja do tego.

Pozdrawiam.


Ten typ zawisów to zawiasy ukryte. Montowane są w drzwiach bezprzylgowych. Dla zainteresowanych 3 filmy Cemom Moatti o regulacji takich zawiasów

https://www.youtube.com/watch?v=jJMBUXu ... VeWZcIiBBp
„Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi.
PHILIPPE STARCK

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi wewnętrzne. Prośba o pomoc.

autor: mazwoj » 27 paź 2016, 15:59

Ważne aby dodać, że polsoft to polskie zawasy montowane w drzwiach rodzimej produkcji. Dobre i trwałe. Piszę, to bo jeszcze kilka lat do tyłu jak byliśmy zalewani drzwiami z chin, to właśnie takie zawiasy ludziom sprawiały masę problemów. To jest zupełnie inna rzecz i chyba żaden producent u nas tego nie stosuje, a na pewno żaden wiodący jak Porta, Erkado, Pol-skone, DRE itp.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów