Automatyka domowa - bez przewodów

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Automatyka domowa - bez przewodów

autor: Redakcja » 25 sty 2016, 10:40

Komunikacja bezprzewodowa znajduje coraz więcej zastosowań - jednym z nich są niewątpliwie systemy alarmowe... Automatyka domowa - bez przewodów >>
Redakcja

Botinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2016, 10:39
Automatyka domowa - bez przewodów

autor: Botinka » 25 sty 2016, 10:40

Inteligentne systemy w domu to naprawdę wygoda. Wszystko sterowane jednym przyciskiem znacznie ułatwia życie. Mam taki system z firmy Vigaldo i jestem z niego bardzo zadowolona.

Andrzej_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2015, 13:52

autor: Andrzej_k » 05 lut 2016, 15:22

Z polskich producentów firm zajmujących się budową inteligentnych domów znam Vigaldo. Zakładali inteligentne systemy w domu mojego brata. Teraz można robić dosłownie wszystko ? za pomocą pilota sterować ruchem zasłon, temperaturą, a nawet światłem!

kattyf
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:47
Automatyka domowa - bez przewodów

autor: kattyf » 21 paź 2016, 12:50

Jest nowy Inteligentny Dom- Paigo Smart Home Center. System oparty jest na protokole Z-Wave, więc jest bezprzewodowy i nie trzeba kłuć ścian. W ofercie jest automatyka domowa, bezpieczeństwo i dodatkowo (w przypadku Z-Liva) rozrywka- przeglądarka internetowa, przechowalnia danych i sporo więcej. Paigo ma jeszcze Z-Simple, które jest nieco skromniejszą wersją, a jeśli chodzi tylko o automatykę, to jest też Z-Usb, mały i wygodny USB Stick. Do wszystkich kontrolerów Paigo można dołączyć Paigo Air Remote. Pilot wielofunkcyjny- jak dla mnie genialne rozwiązanie, bo funkcji ma wiele, w tym m.in. słuchawka telefonu! Wszystkie kontrolery bazują na Paigo Z-Soft- moim zdaniem aplikacji stworzonej wreszcie z myślą o wszystkich użytkownikach- nie tylko informatykach!

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Automatyka domowa - bez przewodów

autor: kordoba » 08 lis 2016, 9:02

Moim zdaniem takie inteligentne instalacje w domu to całkiem ciekawe wyjście z sytuacji. Sama zastanawiam się nad budową takiego domu. Poczytałam trochę na ten temat na stronie http://krajowy.biz/firma,budynekinteligentnyeu. Zresztą to firma, która zajmuje się realizacją takich instalacji :)

poknakrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:06
Re: Automatyka domowa - bez przewodów

autor: poknakrz » 08 lis 2016, 9:32

Może urządzenia na bloototh. ?

Andrzej1978
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2016, 9:24
Automatyka domowa - bez przewodów

autor: Andrzej1978 » 26 lis 2016, 9:29

Potwierdzam. Taki system jest bardzo wygodny. Ja mam pozakładane sterowanie na komórce. Jestem zadowolony zwłaszcza ze sterowania ogrzewaniem. W zeszłym roku po instalacji systemu dało sie zauważyć obniżenie rachunków.
U mnie instalowała system firma XDom Inteligentne Domy z Wrocławia.

Andrzej1978
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2016, 9:24
Automatyka domowa - bez przewodów

autor: Andrzej1978 » 26 lis 2016, 9:31

ps. instalacja została wykonana na systemie bezprzewodowym. Nie trzeba było robić dodatkowej instalacji kabli dla systemu.

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Automatyka domowa - bez przewodów

autor: budek11 » 30 sie 2021, 10:20

Somfy+IO integruje się z HA, tylko trzeba mieć Tahome, albo można sterować lokalnie z HA przy pomocy KLF Velux ale to jest dodatkowo koło 600 zł.
Instalacja sterowana po kablach oczywiście najpewniejsza, ale dobry system + dzisiejsze ceny kabli to cenowy killer. Do tego trzeba to w miarę wcześnie ogarnąć (mieć konkretny plan).
https://www.kierunekpompy.pl/artykul,86 ... a-plc.html

Polecam dokładniej wczytać się w tematyke sterowników.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Automatyka domowa - bez przewodów

autor: martan » 17 sty 2022, 13:50

Z shelly miałem kilka problemów, że gubiły wifi i nie chciały się połączyć. Z zigbee problemów jest mniej, ale zawsze komunikacja bezprzewodowa to dodanie pośredników, którzy mogą być zawodni. Ogólnie jeśli ktoś ma mieszkanie w bloku lub w starym domu, to raczej nie ma innego wyjścia. Jeśli jednak budowałbym dzisiaj dom to nie widzę innej opcji niż instalacja w gwiazdę. Wszystko w 1 miejscu, łatwo można przepinać przełączniki, dodawać dodatkowe, mierzyć zużycie prądu itp. Wielka szafa w garażu/piwnicy i nie ma problemów jak w blokowiskach, że coś mi nie wejdzie do rozdzielni.
Co do zasady bezprzewodowe vs przewodowe (nie tylko w smarthome) - czy ktoś słyszał o bezprzewodowym połączeniu serwerów w serwerowniach?


Aktualnie zastanawiam się też nad bezprzewodowowym dzwonkiem. Czy ktoś posiada
http://www.forumbudowlane.pl/

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Automatyka domowa - bez przewodów

autor: wazer » 05 maja 2022, 8:27

Ogólnie z-wave jest znacznie lepsze niż zigbee - ale też droższe (urządzenia, centrale bramki). Działa z wieloma systemami - także z np. Home Assistant - dzięki czemu nie ma konieczności ograniczania się do jednego producenta - np. wspomniane Fibaro gdzie ilość urządzeń do wyboru jest bardzo, bardzo skromna (w porównaniu z Z2M - ok. 1300 urządzeń) i można łączyć urządzenia różnych producentów, a także pracujące na z-wave, zigbee, wifi.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 83 gości

Gotowe projekty domów