Piec na ekogroszek -pytania laika

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: Jarecki79 » 16 kwie 2016, 15:58

od 13.04 widać wpisy reklamowe
swoje dodali na koniec szarlatani

Nikogo po 13-ym nie zainteresowało,że człowiek dawno już ogrzewa, ba nawet pisał na innym wątku.

:twisted: :p
wątek do zamknięcia
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: Konsultant Viessmann » 18 kwie 2016, 10:52

Enerbau Tanie Grzanie pisze:
Konsultant Viessmann pisze:
biper78 pisze:
Sugerowałbym jednak rozważyć też inne rozwiązania - gaz i kocioł kondensacyjny, a może cicha i wydajna pompa ciepła?

Konsultant V ciągle proponuje drogie rozwiązania ! biper78, proponuję dalej szukać tańszych systemów grzewczych.
.


Nie wiem, czy droższe. Biorąc pod uwagę budowę domu od podstaw, pod kątem montażu pompy ciepła powietrznej - dla przykładu, to koszt takiej inwestycji może się zrównać z kosztem kotła na pelet.

grzeli
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2011, 7:44
Kontaktowanie:
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: grzeli » 29 wrz 2016, 19:46

Dla nowo wybudowanego domu też polecam bardziej pellet niż groszek.
Sam chyba następny sezon przejdę na pellet.U mnie wystarczy zmienić palnik w kotle.
W nowym kotle RBR-K to nie jest problem.

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 29 wrz 2016, 23:08

grzeli pisze:Dla nowo wybudowanego domu też polecam bardziej pellet niż groszek.

Człowieku, jest XXI wiek. Kto w nowo wybudowanym domu instaluje kotłownie?
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

grzeli
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2011, 7:44
Kontaktowanie:
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: grzeli » 30 wrz 2016, 5:04

Enerbau Tanie Grzanie pisze:
grzeli pisze:Dla nowo wybudowanego domu też polecam bardziej pellet niż groszek.

Człowieku, jest XXI wiek. Kto w nowo wybudowanym domu instaluje kotłownie?

Ten kto nie ma w pobliżu gazu nie chce grzać prądem ani pompą.
Przestańcie patrzeć tylko swoimi oczami.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 wrz 2016, 8:03

grzeli pisze:
Enerbau Tanie Grzanie pisze:
grzeli pisze:Dla nowo wybudowanego domu też polecam bardziej pellet niż groszek.

Człowieku, jest XXI wiek. Kto w nowo wybudowanym domu instaluje kotłownie?

Ten kto nie ma w pobliżu gazu nie chce grzać prądem ani pompą.
Przestańcie patrzeć tylko swoimi oczami.

Przecież kotłownia na węgiel zużywa tyle samo prądu, co współczesne ogrzewanie elektryczne!!! To o co chodzi?
Poza tym mamy chłodzenie! Większy komfort i niższy koszt inwestycji.
HVAC - najtańszy komfort.

grzeli
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2011, 7:44
Kontaktowanie:
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: grzeli » 30 wrz 2016, 8:12

Wiesz po co piekarz piecze pieczywo jasne i ciemne? Po to aby każdy wybrał to co mu pasuje.
Nie jestem człowiekiem ,który kogoś namawia na dany produkt ani nikogo nie nawracam. Mogę zasugerować inne opcje ale i tak klient sam dokonuje wyboru.Czy kupi mój produkt czy Twój to jego wybór,on wydaje pieniądze.Jak ma węgiel z kopalni to nie przekonasz go ,że ma go sprzedać i grzać prądem. Taki był jego zamysł ,w innym wypadku nie budował by komina,dużej kotłowni,podpiwniczenia pod całym domem itd.Robi to świadomie i do takich ludzi też są potrzebne produkty ,które mam w ofercie.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: Jarecki79 » 30 wrz 2016, 8:34

grzeli pisze:Dla nowo wybudowanego domu też polecam bardziej pellet niż groszek.
Sam chyba następny sezon przejdę na pellet.U mnie wystarczy zmienić palnik w kotle.
W nowym kotle RBR-K to nie jest problem.


W sporej części to nie problem, sam w swoim bodajże 2lata temu tez paliłem pelletem, mnie to nie przekonuje. To co na plus - fajny zapach, mało popiołu, a na minus dużo większe zużycie i spore koszty plus zastanowienie się nad zapalarką, nad czyszczeniem z trociny mielonej dołu sprężyny wyciągającej z kosza, zastanowienie sie nad tą sprężyną....
to jednak drewno, więc jakbym chciał to używać, to powinienem mieć też wkład w kominie.
Emisje CO mega niskie wcale nie są, a dochodzą emisje m.in. furanów i dioksyn....

Nie mniej jakby się ktoś uparł, to do skamp-pv palnik pelletowy wstawi, ja działałem na eco-mat, na podstawie wizyt w labo jakbym miał wstawiać do siebie do domu, to załadował bym palnik KIPI
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 wrz 2016, 8:41

grzeli pisze:Wiesz po co piekarz piecze pieczywo jasne i ciemne? Po to aby każdy wybrał to co mu pasuje.
Nie jestem człowiekiem ,który kogoś namawia na dany produkt ani nikogo nie nawracam. Mogę zasugerować inne opcje ale i tak klient sam dokonuje wyboru.Czy kupi mój produkt czy Twój to jego wybór,on wydaje pieniądze.Jak ma węgiel z kopalni to nie przekonasz go ,że ma go sprzedać i grzać prądem. Taki był jego zamysł ,w innym wypadku nie budował by komina,dużej kotłowni,podpiwniczenia pod całym domem itd.Robi to świadomie i do takich ludzi też są potrzebne produkty ,które mam w ofercie.

Smak chleba jest rzeczą gustu. W instalacjach liczy komfort termiczno wilgotnościowy, koszt instalacji i koszt eksploatacji. Instalacja oparta na paliwie stałym przegrywa w każdym z tych trzech aspektów, podobnie jak instalacja oparta na gazie.
Gdyby miła Pan instalację która jest bezobsługowa, zapewnia komfort nie tylko zimą ale i latem, zużywa podobne ilości prądu i mniej kosztuje to co by Pan wybrał?
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: bachus » 18 paź 2016, 12:51

Enerbau Tanie Grzanie pisze:
grzeli pisze:Dla nowo wybudowanego domu też polecam bardziej pellet niż groszek.

Człowieku, jest XXI wiek. Kto w nowo wybudowanym domu instaluje kotłownie?

Widać w budownictwie Enerbau ma kiepskie rozeznanie, wystarczy popatrzyć po budowach. No ale jak z ciepłego zacisza biura się nie wychodzi to się nie wie.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

cienkusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 23 maja 2017, 8:45
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: cienkusz » 30 sie 2017, 10:43

Witam jeżeli chodzi piec polecam Defro firma spwdzona mozesz w nim palić ekogroszkiem i pelletem wiec opłaca sie tutaj masz porównanie kosztów na ekogorszek i pellet pellet radom http://www.sodap.pl/pelett.html

Kotly-Oksana
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:12
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: Kotly-Oksana » 01 wrz 2017, 10:13

Można poszukać także innych modeli kotłów z kilku innych firm, np z Pleszewa. Wszystko tak na dobrą sprawę jest kwestią naszego budżetu oraz wymagań.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Piec na ekogroszek -pytania laika

autor: mlekoslaw » 16 lut 2020, 17:50

Przed wyborem odpowiedniego kotła też długo zastanawiałem się nad wyborem. Nawet nie tyle samego rozwiązania co konkretnej firmy. Posłuchałem się znajomych i mój wybór padł na kocioł firmy Kawah. Służy już czwarty rok i póki co - złego słowa nie mogę powiedzieć.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości

Gotowe projekty domów