Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Marciniasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2016, 10:48
Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: Marciniasz » 17 paź 2016, 11:05

Witajcie,
potrzebuję porady w temacie doboru odpowiedniego pieca akumulacyjnego (zapewne dynamcznego) do sypialni.

Całe mieszkanie w kamienicy, 75mkw, wysokość 3,4m. Całe ogrzewane prądem w 2 taryfach (dwa piece kaflowe w kuchni i salonie, po 3 grzałki 1kw w każdym, czyli razem 6kw + podłogówka w przedpokoju i łazience, w łazience dodatkowo grzejnik na ścianie). W sypialni brak ogrzewania i szukam pieca akumulacyjnego.

11,5mkw, wysokość 3,4m, preferujemy temperature 19-20*, kamienica po remoncie, ale nie ocieplona. Mieszkanie nad i pod naszym jest zamieszkane i ogrzewane. Z dwóch stron ściany wewnątrz budynku, z dwóch okna (podwójne, po remoncie, drewniane, wydają się szczelne). Jeśli potrzeba jeszcze jakiś informacji, proszę dać znać.

Jaki mam wybrać piec akumulacyjny dynamiczny do tego pomieszczenia? 2kw wystarczy?

Pozdrawiam,
Marcin.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: xander119 » 17 paź 2016, 11:17

Jęczu za 3-2-1! OGNIA!!!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 paź 2016, 11:22

Marciniasz pisze:Witajcie,
potrzebuję porady w temacie doboru odpowiedniego pieca akumulacyjnego (zapewne dynamcznego) do sypialni.

Całe mieszkanie w kamienicy, 75mkw, wysokość 3,4m. Całe ogrzewane prądem w 2 taryfach (dwa piece kaflowe w kuchni i salonie, po 3 grzałki 1kw w każdym, czyli razem 6kw + podłogówka w przedpokoju i łazience, w łazience dodatkowo grzejnik na ścianie). W sypialni brak ogrzewania i szukam pieca akumulacyjnego.

11,5mkw, wysokość 3,4m, preferujemy temperature 19-20*, kamienica po remoncie, ale nie ocieplona. Mieszkanie nad i pod naszym jest zamieszkane i ogrzewane. Z dwóch stron ściany wewnątrz budynku, z dwóch okna (podwójne, po remoncie, drewniane, wydają się szczelne). Jeśli potrzeba jeszcze jakiś informacji, proszę dać znać.

Jaki mam wybrać piec akumulacyjny dynamiczny do tego pomieszczenia? 2kw wystarczy?

Pozdrawiam,
Marcin.
Do utrzymania stałej temperatury, nie nadają się piece akumulacyjne.
Do współczesnych systemów grzewczych, konieczna jest wentylacja z odzyskiem ciepła.
Jeżeli to stare budownictwo, to roczny koszt ogrzewania może, wynosić nawet 1200zł , przy pompie ciepła będzie koło 400.
HVAC - najtańszy komfort.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: xander119 » 17 paź 2016, 12:01

AAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhahhaha!!!! uuuuuuehheheuuu
Spokojnie oddychaj... :lol:
aaaahhahhahhahhahhhaaaaaaaaahahhahahahahahahha

Gość10463
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: Gość10463 » 17 paź 2016, 12:18

PALI SIĘ !!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Gość10463
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: Gość10463 » 17 paź 2016, 12:22

2 wdechy 30 uciśnięć .. zaraz będziemy !!!

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: xander119 » 17 paź 2016, 12:29

Bez kitu stan przedzawałowy!
Czemu ten typek piardoli kacapoły jak ulizany na pajaca pan z markietu usiłujący sprzedać gównianą wkrętarkę za 400 złotych klientowi który przyszedł kupić cztery wkręty do drewna, wkurewiając przy okazji niemiłosiernie swego rozmówcę-a raczej słuchacza?
Bez kitu na początku jak wlazłem na to forum to nawet czytałem do końca jego wypowiedzi z otwartym ryjem jak tępy gruby dzieciak przed telewizorem oglądając bajki.
Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila że to jednak są tylko bajki.
Nic osobistego bo może gościu ma taki styl a na co dzień jak mu nie jebie ciepłymi pompami z ust to i można by z nim flachę wypić..
No dobra kogo ja chcę oszukać..

Gość10463
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: Gość10463 » 17 paź 2016, 12:38

bądź bohaterem w swoim domu - kup wkrętarkę !

Gość10463
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: Gość10463 » 17 paź 2016, 12:40

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Marciniasz pisze:Witajcie,
potrzebuję porady w temacie doboru odpowiedniego pieca akumulacyjnego (zapewne dynamcznego) do sypialni.

Całe mieszkanie w kamienicy, 75mkw, wysokość 3,4m. Całe ogrzewane prądem w 2 taryfach (dwa piece kaflowe w kuchni i salonie, po 3 grzałki 1kw w każdym, czyli razem 6kw + podłogówka w przedpokoju i łazience, w łazience dodatkowo grzejnik na ścianie). W sypialni brak ogrzewania i szukam pieca akumulacyjnego.

11,5mkw, wysokość 3,4m, preferujemy temperature 19-20*, kamienica po remoncie, ale nie ocieplona. Mieszkanie nad i pod naszym jest zamieszkane i ogrzewane. Z dwóch stron ściany wewnątrz budynku, z dwóch okna (podwójne, po remoncie, drewniane, wydają się szczelne). Jeśli potrzeba jeszcze jakiś informacji, proszę dać znać.

Jaki mam wybrać piec akumulacyjny dynamiczny do tego pomieszczenia? 2kw wystarczy?

Pozdrawiam,
Marcin.
Do utrzymania stałej temperatury, nie nadają się piece akumulacyjne.


wręcz odwrotnie NADAJĄ SIĘ jeśli wiemy jak je użytkować aby nie pożerały stromu za wiele

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 paź 2016, 13:03

Oddają sporo ciepła, nawet ja nie pracuje wentylator. Dążą do wyrównania temperatury, więc będą grzać nawet jak będzie 25 i więcej. Obudowa, i do dość spora, na 50-70 st. C zależności od naładowania.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Jaki piec akumulacyjny kupić do sypialni?

autor: bachus » 17 paź 2016, 20:18

xander119 pisze:AAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhahhaha!!!! uuuuuuehheheuuu
Spokojnie oddychaj... :lol:
aaaahhahhahhahhahhhaaaaaaaaahahhahahahahahahha

Krystian_Tarnowski pisze:2 wdechy 30 uciśnięć .. zaraz będziemy !!!

Znów się poszczałem, dajcie spokój, bo fiuta będę musiał zawiązać na supeł
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 202 gości

Gotowe projekty domów