THERMODOM

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Maciejbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2007, 12:17
Lokalizacja: Poznań
THERMODOM

autor: Maciejbudowniczy » 02 maja 2007, 11:13

Poszukuję inwestorów, którzy budowali dom w systemie thermodom, czekam na opinie, uwagi i czy warto budować własny dom w tej technologii.
thermodom.com.pl
żeby było ładnie, ciepło, zdrowo i tanio...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 maja 2007, 12:17

Jest parę wad. Brak właściwej izolacji termicznej i wilgotnościowej.

edek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

autor: edek » 04 maja 2007, 10:43

Ale termos można zrobić.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 maja 2007, 10:58

Styropian wbrew potocznym opiniom , chłonie wodę, więc jak w dachu należy dać od wewnątrz hydroizolację. Kolejna sprawa, to kierunek przepływu ciepła. Ciepło "płynące" z domu będzie odprowadzone przez beton wlany w formę, ze styropianu do fundamentu i gruntu, więc do skuteczności izolacji należy liczyć głównie wewnętrzną część styropianu, a ta jest zbyt cieńka by była skuteczna. (0.1W/m2 xK)

malgosia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2007, 19:09
Thermodom

autor: malgosia » 21 cze 2007, 19:42

Jak widać ci,którzy już zbudowali nie wchodzą na te strony...
Szkoda,bo mając doświadczenia i dzieląc się nimi można, pomóc innym w podjęciu decyzji.
Mam jednak pytanie-kto i w jaki sposób może przeliczyć tradycyjny gotowy projekt (technicznie) na pustaki styropianowe-biura projektowe jakoś niechętnie na to patrzą.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 cze 2007, 8:15

Może zadzwoń do konstruktorów np 22 6669406

Awatar użytkownika
OSCAR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 02 lip 2007, 17:22
Lokalizacja: Brzeg
Kontaktowanie:

autor: OSCAR » 02 lip 2007, 17:40

Tak jak każdy system ma swoje + i –
Na pewno dobrze jest zainstalować w takim domu Rekuperator!!

Modes
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2007, 9:11
Lokalizacja: Łódź

autor: Modes » 06 lip 2007, 11:37

Ja zdecydowałem sie na taką technologie i nawet jak materiał wyjdzie ciut drożej to zyskujesz na murarzach

Jakub - Warszawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2008, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

autor: Jakub - Warszawa » 08 sty 2008, 13:15

T. Brzęczkowski pisze: ...Kolejna sprawa, to kierunek przepływu ciepła. Ciepło "płynące" z domu będzie odprowadzone przez beton wlany w formę, ze styropianu do fundamentu i gruntu, więc do skuteczności izolacji należy liczyć głównie wewnętrzną część styropianu, a ta jest zbyt cieńka by była skuteczna. (0.1W/m2 xK)


Obawiam się, ze nie rozumiem przedmówcy. Sugeruje Pan, ze strumień ciepła z wewnątrz budynku ogrzewa fundamenty i przez to grunt? A w Ytongu, pustakach, cegle itp Porothermach jak jest? Czy strumień ciepła odbija się od wewnętrznej warstwy ściany? Nie, właśnie w tych technologiach ciepło bez problemy nagrzewa nie izolowane cegły i poprzez nie penetruje do gruntu.

A po co w ogóle nagrzewac ściany?

Jedyn z plusów pustaków styropianowych, jest fakt, że to jest technologia (dodajmy do tego budynki z dociepleniami instalowanymi wewnątrz), która minimalizuje straty energii na nagrzewanie ścian - nie pozwala na pionową ucieczkę ciepła. Po co tracic energię na nagrzanie ton silikatu, cegieł, czy betonu?

Kolejna rzecz, przy pustakach styropianowych o zwiększonej zewnętrznej grubości ścianek, w polskim klimacie, to te zewnętrzne 15-25, czy nawet 30cm stanowi o izolacyjności, a nie jak Pan sugeruje " skuteczności izolacji należy liczyć głównie wewnętrzną część styropianu, a ta jest zbyt cieńka by była skuteczna".

Poproszę o wytłumaczenie, skąd się Panu wzięło w Pańskiej wypowiedzi 0,1W/m2K. To przecież wsp. przenikania ciepła domu pasywnego. Ściana Thermomur 45cm [system TH 450] ma U=0,105, a Izodom 2000 Polska [Super King Blok, też 45cm] 0,1W/m2K. Przy czym o izolacyjności tych przegród nie świadczy 5cm wewnętrznej ścianki pustaka - tak jak Pan sugeruje, tylko 25cm izolacji zewnętrznej.

Polecam uwadze pustaki z Neoporu - styropianu wzbogaconego grafitem, który nie tylko izoluje zmniejszając przewodzenie ciepła, ale minimalizuje straty radiaacyjne, tzn wyłapując promieniowanie podczerowne [to które widac w kamerach termowizyjnych].

pozdrawiam

JBZ

autor: JBZ » 08 sty 2008, 13:30

Każdy system budowania ma wady i zalety - jak wszystko w przyrodzie.
Wybór technologii oraz analizę cieplno-wilgotnościową musi przeprowadzić specjalista od fizyki budowli, a nie "głosowanie" na forum.
Tak jak nie samym chlebem człowiek żyje, tak nie sam wsp. przenikania ciepła U ścian jest wyznacznikiem charakterystyki cieplnej domu.

Co do wypowiedzi, a raczej bełkotu Brzęczkowskiego. Nie będę się odnosił, bo ileż można? Już setki razy (a może więcej) wielu (łącznie ze mną) objaśniało stan wiedzy tego Jegomościa.

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

mooreland
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2008, 12:53

autor: mooreland » 18 wrz 2008, 13:02

Witam Panstwa,
Jako budowlaniec z prawie juz 30-toletnia praktyka ODRADZAM budowanie z pustakow styropianowych! Nie dajcie sie zwariowac. Wszechobecne reklamy i tzw nowe technologie prowadza najczesciej do tego iz domy nadaja sie do remontow po kilku latach. W Polsce to inwestycja zycia dla 99% ludzi. Splaty kredytow do emerytury, materialy budowlane znacznie drozsze niz na Zachodzie a jakosc mniej niz mierna.
Pozdrawiam

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 18 wrz 2008, 19:22

Znam ten rodzaj technologii od wczesnych lat 90-tych
Było to wówczas remedium na braki rynkowe jak i usterki produkcyjno-wykonawcze w królującej wówczas technologi pustaka Alfy jak i Maxa.
Zachwyt wówczas wzbudzało,że ktoś wymyślił technologię która była szybka w stawianiu ścian (jeden dzien i stoi kondygnacja,wkladasz druty i zalewasz betonem.No Ameryka!!!
Eliminowało to szalunki i cały z tym zwiazany rozgardiasz i koszt.Ale to było co najmniej 18 lat temu!Kiedy po prostu każdy pomysł przyspieszajacy wieloletni czas budowy zachwycał.Kto tam przejmował się wówczas parametrami cieplo-wilgotnosciowymi czy mikroklimatem budynku. Normy były wówczas takie ze to juz wtedy było osiagnięcie.

A teraz przy problemach z mikroklimatem budynku,niekorzystnym załamaniem krzywej temperatur przegrody,problemami z paroprzepuszczalnością i ogólną dezaprobata do rozwiązań sanwitch-owych mówie stanowcze nie!

Maciejbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 27 lut 2007, 12:17
Lokalizacja: Poznań

autor: Maciejbudowniczy » 18 wrz 2008, 20:57

Witam,
ponieważ rozpocząłem ten temat czuję się w obowiązku dopisania paru zdań na ten temat bo dzisiaj wiem więcej niż w maju 2007r.
Ciekawy jestem czy zdecydowani przeciwnicy tej technologii byli w takim domu lub chociaż go widzieli. Osobiście byłem w takim domu w lipcu 2007 i wewnątrz był przyjemny chłodek (ściana 5cm styropianu wewnątrz i na zewnątrz) a wentylacja była grawitacyjna - dom stoi już 12 lat. Z zewnątrz i od środka dom niczym nie różni się od tzw. domów tradycyjnych; przykryty dachówka a okna PCV takie jak 12 lat temu produkowano, piec gazowy jednofunkcyjny + zasobnik no i kominek ale otwarty. Mieszka w nim rodzina czteroosobowa - zdrowi i bez alergii.
Dzisiaj kształtki styropianowe mają 5cm od wewnątrz i 10 lub 15 z zewnątrz a więc izolacja termiczna jest zdecydowanie lepsza. Myślę, że oczywiste jest, że w dzisiejszych czasach konieczna jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem a to załatwia sprawę wilgotności powietrza a i okna sześciokomorowe to nic niezwykłego bo stoją w Castoramie.
Na koniec muszę się przyznać, że swój dom zbudowałem z siporeksu i obłożyłem 20cm styropianem, w dach włożyłem wełnę 40cm i pod podłogę 20 cm styropianu a zrobiłem tak dlatego bo jak dostałem pozwolenie na budowę to tzw. tradycyjne materiały wróciły do w miarę normalnych cen no i były w chandlu natomiast na thermodom musiałbym czekać 2 miesiące a był to już wrzesień 2007.
żeby było ładnie, ciepło, zdrowo i tanio...

Przemek Wipler
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 paź 2015, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: THERMODOM

autor: Przemek Wipler » 14 paź 2016, 15:48

Ponoć w tych technologiach ścianki działowe też są ze styropianu To prawda? Czy od wewnątrz ściana jest miękka?


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów