Odpowietrzony kaloryfer dalej nie grzeje?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Sahcio
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2016, 13:39
Odpowietrzony kaloryfer dalej nie grzeje?

autor: Sahcio » 05 paź 2016, 13:47

Dzień dobry, mieszkam w mieszkaniu z centralnym ogrzewaniem. Zaczyna się sezon grzewczy, więc sprawdzam jak się mają kaloryfery. Wszystkie działają bez zarzutu, oprócz jednego, który wykazywał typowe objawy zapowietrzenia.

Kaloryfer aluminiowy, 18-członów.
Podczas odpowietrzania było słychać syk powietrza, ale kaloryfer dalej nie grzeje.
Rura doprowadzająca, odprowadzająca i 2 pierwsze człony są gorące, ale reszta kaloryfera zimna. (No, może 3 człon minimalnie letnie, ale dalej zupełnie nic).

Odczekałem 2 dni, spróbowałem odpowietrzyć jeszcze raz ale leci sama woda (wylałem z 2 szklanki wody) i dalej ta sama sytuacja. Sprawdziłem poziom wszystko jest w porządku.

Co może być przyczyną i do kogo ewentualnie się zgłosić w celu sprawdzenia i naprawy problemu? Hydraulik?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Odpowietrzony kaloryfer dalej nie grzeje?

autor: Bolas » 11 paź 2016, 12:00

Przepływy w grzejniku mogą być za małe. Jaka temperatura zasilania? Może być tak ze przy dużym grzejniku zdąży się wychłodzić nim doleci do ostatniego żeberka.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Odpowietrzony kaloryfer dalej nie grzeje?

autor: xander119 » 11 paź 2016, 12:07

Miałem taki przypadek że w grzejniku zrobił się pęcherz powietrza i żadne odpowietrzanie odpowietrznikiem nic nie dawało bo woda sobie ciurkiem omijała korek powietrzny. Dopiero rozkręcenie śrubunku i pocisk z "grubej rury" dał oczekiwany efekt. Spuściłem z wiadro wody zanim powietrze wyszło do zera.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 46 gości

Gotowe projekty domów