ubezpieczenie

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

roksana33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 07 lut 2015, 16:32
ubezpieczenie

autor: roksana33 » 29 paź 2015, 11:54

Macie ubezpieczone mieszkania? Bo ja teraz jestem mądra i chcę to zrobić lekko po fakcie. Gdy sąsiad nas zalał. Wcześniej o tym nie myślałam. Teraz czytam tutaj http://safetyhome.pl/przed-czym-chroni- ... ieszkania/ I wybieram najlepsze rozwiązanie.

MartynaS
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2015, 14:54
Kontaktowanie:
Re: ubezpieczenie

autor: MartynaS » 29 paź 2015, 13:49

może lepiej porównać ubezpieczycieli?

Gość10463
Re: ubezpieczenie

autor: Gość10463 » 29 paź 2015, 13:59

spam spamem pogania

romuald
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 14 gru 2010, 13:56
Re: ubezpieczenie

autor: romuald » 24 lis 2015, 0:52

Niestety. Co jest o tyle uciążliwe, że temat naprawdę ważny. Zwłaszcza, że niektóre tu robią klientom problemy z wypłatą i po prawdzie to najlepiej od razu sobie all risks wykupować.

ginewra
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 06 lis 2014, 13:39
Re: ubezpieczenie

autor: ginewra » 25 lis 2015, 15:36

Ubezpieczalnie robią problemy, ale gdy się faktycznie coś stanie, to później się obarczamy winą, że warto było takie ubezpieczenie wykupić. Tracąc wiele, często nie radzimy sobie z tym psychicznie- co wymaga zazwyczaj takiego leczenia jak na http://strefa-zycia.pl/
Z drugiej strony, czy posiadając ubezpieczenia możemy spać spokojnie? Często się okazuje, że ono nie obejmuje podstawowych przypadków :-/

klaudiusz_78
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2015, 10:18
Re: ubezpieczenie

autor: klaudiusz_78 » 04 gru 2015, 10:35

Mam ubezpieczone mieszkanie (obowiązek razem z kredytem), ale mam tez ubezpieczenie ochrony prawnej w D.A.S. (korzystne ceny polis), na wypadek takich właśnie sytuacji. Zobacz ich ofertę.

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: ubezpieczenie

autor: żann » 10 gru 2015, 12:34

Też jestem za all risk, taka polisa chroni przed skutkami pożaru, zalania, kradzieży i wielu innych ryzyk. generali ma fajne oferty, więc szkoda nie skorzystać. Tym bardziej, ze można mieć też ochronę w razie szkód powstałych na skutek postawionego włączonego żelazka, ja ciągle mam z tym problem :)

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: ubezpieczenie

autor: jagu » 23 gru 2015, 14:31

Ja szczerze sobie nie wyobrażam sytuacji, w której nie ma się ubezpieczenia mieszkania. Ja właśnie brałem kredyt oraz ubezpieczenie na mieszkanie w Multi Sferze, bo mieli bardzo dobre warunki. Dzięki temu, że brałem 2 rzeczy, miałęm niższe koszty obsługi, co bardzo mi się podobało. Tu weźcie sobie zerknijcie na szczegóły: http://www.multisfera.pl/
urodzony optymista

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 483
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: ubezpieczenie

autor: martan » 31 gru 2015, 14:51

Ja uważam, że zamiast tak patrzeć na opinie, które nie wiadomo kto pisze tak naprawdę, lepiej po prostu porównać oferty, które każdy z ubezpieczycieli nam proponuje. Oczywiście najlepiej skorzystać z porównywarki. Ja sprawdzam w tej: http://superpolisa.pl/
Dzięki temu mamy pełen obraz tego, co możemy uzyskać i za jaką cenę. A potem możemy wybrać najlepszą ofertę lub próbować negocjacji z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Karol13
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2015, 8:22
Re: ubezpieczenie

autor: Karol13 » 04 sty 2016, 12:49

Oczywiście, ze mam ubezpieczone mieszkanie
na dodatek jeszcze wykupiłem oc z tytulu posiadanej nieruchomości, konkretnie takie http://www.link4.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania/oc-mieszkaniowe Przy 2 dzieci nigdy nie wiadomo co się stanie w mieszkaniu. Wolę wydać trochę niż potem załować, zwlaszcza że kwota ubezpieczenia jest naprawdę tak niska że zastanawianie się, czy warto jest zupełnie pozbawione sensu.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: ubezpieczenie

autor: Dżasmina » 31 sie 2016, 20:44

Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, trzeba danego ubezpieczyciela wziąć pod lupę i sprawdzić czy będzie działał uczciwie. Rośnie liczba osób oszukanych przez ubezpieczycieli przez nieuczciwe praktyki, o czym doskonale wiedzą adwokaci z kancelarii http://kancelariainvictus.pl/ do których coraz częściej, zgłaszają się ludzi z prośbą o pomoc w rozprawieniu się z takim ubezpieczycielem.

Ubea
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2016, 13:14
Re: ubezpieczenie

autor: Ubea » 08 wrz 2016, 13:00

Dżasmina pisze:Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, trzeba danego ubezpieczyciela wziąć pod lupę


Pod lupę trzeba przede wszystkim wziąć OWU ubezpieczenia domu - zobaczyć dokładnie, jak towarzystwo definiuje poszczególne określenia, jaki jest dokładnie zakres ochrony, jakie wyłączenia odpowiedzialności przewiduje umowa. Nie czytając tego, możemy się niestety narazić na wiele nieprzyjemnych niespodzianek.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: ubezpieczenie

autor: malaka » 11 paź 2016, 9:00

Podpisując umowy ubezpieczeniowe trzeba bardzo uważać, ponieważ może okazać się, że w przypadku ich przedwczesnego zerwania, będzie ponosić wysokie opłaty. Jeśli chcecie wiedzieć na czym polega opłata likwidacyjna aegon przeczytajcie na kancelaria-lex.org/aegon/ niezbędne informacje na ten temat. A gdy już macie z tym problem, zwróćcie się o pomoc do Kancelarii Lex.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: ubezpieczenie

autor: Dżasmina » 30 mar 2017, 8:34

ubezpieczenie trzeba mieć ale trzeba wszystko sprawdzić 20 razy, żeby potem nie było problemów.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: ubezpieczenie

autor: rozalia » 23 maja 2017, 8:51

Ubezpieczenie na mieszkanie mam, jak dla mnie to podstawa.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów