Regulacja drzwi dierre

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: xander119 » 28 cze 2016, 14:38

Stawiania komuś czegoś może i by mnie nauczył. Ale nie jestem zainteresowany. Nie jestem ciepły.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: tolkin » 30 cze 2016, 10:39

xander119 pisze:Stawiania komuś czegoś może i by mnie nauczył. Ale nie jestem zainteresowany. Nie jestem ciepły.

Dobre :D

cwpisz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2016, 9:24
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: cwpisz » 01 lip 2016, 13:57

xander119 pisze:No pewnie. Najlepiej to wołać fachowca. Tyle tylko że od montażu takich rzeczy jak drzwi, okna albo wilgotnych miejsc-nie koniecznie ścian- czy przepychania kibla to nie są żadni fachowcy tylko po prostu faceci z jajami a nie kryptopedały co dobrze się podetrzeć nie potrafią a potem wkładają sobie palec do dupy i wąchają czy śmierdzi. Zaczynam wątpić w ludzki gatunek. Jak można nie umieć pokręcić kilkoma śrubkami i użyć trochę siły żeby ustawić drzwi?! Mam zawał. Żona by mnie wyśmiała i sama zrobiła regulację gdybym powiedział że nie umiem, więc trochę siara o takie rzeczy pytać w necie.


xander119 pisze:Stawiania komuś czegoś może i by mnie nauczył. Ale nie jestem zainteresowany. Nie jestem ciepły.


Super, trafił mi się prawdziwy Pan Maczo, co to wszystko wie najlepiej, wszystko umie zrobić/naprawić/wyregulować, da sobie radę z drzwiami, oknami, kiblem i w ogóle wszystkim - prawie jak Koło Gospodyń Wiejskich. Przy okazji powrzuca od ciot , cieplaków i kryptopedałów, palców w dupie, tym, co to wiedzą ciut mniej, i ośmielą zapytać i poprosić o radę.
Podsumowując - dla niektórych prawdziwy bohater w swoim domu, dla innych zwykły burak, w dodatku cukrowy.

PS. Drzwi wyregulowałem

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: xander119 » 02 lip 2016, 4:47

No i brawo jasiu!

Bezev_com
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2016, 13:33
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: Bezev_com » 10 paź 2016, 13:48

5 minut.
2 zalepki plastikowe - wyciąć.
2 sruby jak na zdeciu - wykręcamy.
2 sruby w srodku - wkręcamy aby podnieść drzwi Dierre Asso.
Mierzymy / widzimy, że mamy jaja.
2 sruby jak na zdeciu oraz plastikowe zalepki - wrócić.
Pozdrawiam!
Obrazek

azbeston
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2017, 20:05
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: azbeston » 22 sty 2017, 20:55

Witam,
Udało mi się wyregulować drzwi dierre, które na krawędzi koło zawiasów mają regulację jak na rysunku z pierwszego posta.

Głównej śruby w środku nie ruszałem, operowałem tylko na małych satelitach. Wkręcanie dolnej śruby podnosi drzwi do góry. Co u mnie rozwiązało problem.

Pozdrawiam

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: tolkin » 30 sty 2017, 13:50

Super - warto spróbować samemu - a nie wzywać serwis, czy sklep. Taka regulacja nie jest ciężka, a daje dodatkowo satysfakcję, że coś zrobiło się samemu.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: xander119 » 30 sty 2017, 13:56

No. Przypomina mi się odcinek "dwóch i pół" jak Alan regulował antenę na dachu :lol: Połamał se biedak ręce i chyba skręcił kark. Wszyscy z rodziny zadawali mu to samo pytanie: "nie mogłeś wezwać fachowca?!" :lol:
Jak chłop cipka to i śrubokręt se w oko wbije odkręcając słoik z ogórkami..

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: tolkin » 30 sty 2017, 14:15

Dobre - jeden z lepszych odcinków - "Dlaczego nie wezwałeś specjalisty od anteny? Bo każdy może wejść na dach i ustawić antenę, a nie od razu wzywać specjalistę" i połamane ręce...

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: xander119 » 30 sty 2017, 14:16

Muszę siku :lol:
eeeee ciepełko..

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: tolkin » 30 sty 2017, 14:30

:lol: Niesamowity serial, co sobie wymyślili :lol:

ejrobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2020, 13:42
Re: Regulacja drzwi dierre

autor: ejrobson » 24 kwie 2020, 14:24

Cześć odgrzewam kotleta.
Regulacja dużą śrubą z rysunku w pierwszym poscie jest jasna - pochyla drzwi względem zawiasu. Natomiast czy da się je poprawić by lepiej przylegały do ramy?
Kręcąc małymi śrubami nie specjalnie widzę u siebie jakieś zmiany.
Znajdzie się taki co ma to połapane i wyjaśni?


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów