Urwana rączka od baterii mieszającej - problem z zakręceniem zaworów z wodą

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

eykey
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2016, 13:16
Urwana rączka od baterii mieszającej - problem z zakręceniem zaworów z wodą

autor: eykey » 05 sie 2016, 13:49

Dzień dobry wszystkim, mam następującyc problem: urwałem rączkę od baterii mieszającej w taki sposób, że jedyne co można zrobić to wymienić całość. Problem w tym, że wymiana wiązałaby się z demontażem gdyż wszystko jest tam trudno dostępne, narzędziami, których nie mam (wiem wstyd) oraz tym, że moje dwie lewe ręce do tego typu zadań spowodowałyby, że potrzebowałbym na to dużo czasu a jutro wyjeżdżam. Niestety z kranu leje się woda wąskim strumykiem, wiec postanowiłem zakręcić zawory pod umywalką. Znalazłem dwa tego typu: http://image.ceneo.pl/data/products/106 ... 482170.jpg zakręciłem, jednak pomogło to tylko trochę. Woda juz "tylko" kapie. Nie wiem czy jest to spowodowane tym, że jeden zawór nie chce sie dokręcić do idealnego pionu, ale nie chcę kręcić na siłę by nie urwać gwintu.

Skoro pierwszy sposób okazał się niezbyt satysfakcjonujący postanowiłem, że zakręcę zawór przy wodomierzu, podejrzewam, że jest to główny zawór gdyż woda przestała lecieć w wannie toalecie jak i w kuchni (w kuchni leci tylko zimna, ale tam jest osobny wodomierz i zawór). Pomogło to, ale niestety dalej woda trochę kapie. Mniej niż wcześniej ale dalej.

Całkiem już załamany i pełen żalu, ze nie słuchałem ojca odnośnie prac domowych podjąłem ostateczny krok. Stwierdziłem, że widocznie kran "wysysa" wodę z zaworu i jakoś doprowadza do jej lekkiej ucieczki. Chciałem więc odciąć kran od zaworu. Najpierw spróbowałem odkręcić przy baterii, ale z racji braku dostępu nie dało rady. Więc postanowiłem odkręcić przy zaworze. Odkręcam zadowolony, odkręciłem całość i woda kapie z zaworu. Jak to jest w ogóle możliwe skoro i zawór główny jak i od umywalki jest zakręcony? Co mam zrobić by się pozbyć tego problemu? Da się jakoś zamknąć ten zawór by nie kapała z niego woda? Moze są jakieś nakrętki? Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny, mam nadzieje że wszystko jest czytelne, starałem się opisać wszystko tak by było jasne:)

slayer74
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 13 cze 2012, 21:53
Re: Urwana rączka od baterii mieszającej - problem z zakręceniem zaworów z wodą

autor: slayer74 » 17 sie 2016, 12:22

Może już za późno odpwiadam...
Zakamieniony zawór dlatego ciężko go zakręcić do końca lub jest to nawet niemożliwe. Niestety nadaje się do wymiany chyba że na szybko potrzebujesz go zakręcić to spróbuj jakimiś szczypcami ale może zniszczyć się pokrętło lub odkręć pokrętło i spróbuj szczypcami zakręcić trzpień. Tanie zawory z plastikowym pokrętłem w kolorze niklu tak często się zachowują. Miałem u siebie w domu dokładnie to samo. Mało kto wie i pamięta o tym, że raz na jakiś czas taki zawór powinien być sprawdzony - zakręcony/odkręcony aby nie osadzał się właśnie na nim kamień. Są oczywiście różnego rodzaju zaślepki. Musisz pytać w sklepie instalacyjnym.
Zaślepka 3/8 powinna pasować
https://www.google.pl/search?q=za%C5%9B ... 00&bih=575

kolylk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2016, 11:01
Re: Urwana rączka od baterii mieszającej - problem z zakręceniem zaworów z wodą

autor: kolylk » 06 paź 2016, 11:20

Wystarczy odkręcić starą i wkręcić nową, przynajmniej w Moim przypadku.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów