Jaki piekarnik wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: tetate » 07 mar 2016, 9:34

My zdecydowaliśmy się na piekarnik marki Candy, konkretnie na ten model'
http://www.candy.pl/pl/produkty/gotowanie/piekarniki/-/catalog/1530679/fpe-609a-6xl

Jest to piekarnik elektryczny. Kupowaliśmy go w komplecie z płytą do zabudowy. Jak na razie widzę same plusy:
ładny wygląd
dobra klasa A +
wiele programów
bardzo szybko się nagrzewa
oraz ma świetny temoobieg

Awatar użytkownika
ania-marcin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 03 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: ania-marcin » 22 mar 2016, 13:49

Podrzucam garść inspiracji do aranżacji piekarników w zabudowie. Może komuś coś wpadnie w oko :)
http://123budujemy.pl/aranzacja-piekarnika-w-kuchni/

FranekM
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2015, 23:16
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: FranekM » 29 mar 2016, 0:08

My mamy elektryczny Electrolux, klasa A+. Działa kilka lat i jest dobrze, dobry termoobieg.

MichałEsp07
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2016, 12:30
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: MichałEsp07 » 29 mar 2016, 12:36

Nie jestem coś przekonany do piekarnika elektrycznego. Nie wiem jak Wy, ale ja mam nostalgię do tradycyjnych piekarników gazowych. Są równie bezpieczne i stabilnie utrzymują temperaturę. Nie sądzę też, by ceny gazu były wyższe niż prądu. Nie polecę ci konkretnego modelu, ale jak dobrze poszukasz w sieci, to na pewno znajdziej jakiś gazowy piekarnik dla siebie, nawet bardzo nowoczesny.

maariaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:49
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: maariaaa » 29 mar 2016, 21:57

My z mężem też byliśmy wierni piekarnikowi gazowemu, ale ostatnio niestety zaczął nam szwankować. Było trzeba wezwać serwis. Na szczęście pan z https://www.restartagd.pl/miasto/naprawa-agd-sopot/ podołał i znowu możemy piec ciasta do woli :)

Merlin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 19 kwie 2011, 10:56
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: Merlin » 31 mar 2016, 13:15

MichałEsp07 pisze:Nie jestem coś przekonany do piekarnika elektrycznego. Nie wiem jak Wy, ale ja mam nostalgię do tradycyjnych piekarników gazowych.


Zdaje się, że swego czasu podobną nostalgię wyraził w swoim programie Karol Okrasa. U mnie już od dawna nie ma piekarnika gazowego. Niedawno, po bardzo długim okresie podejmowania ostatecznej decyzji, mienialiśmy wysłużoną Amikę na Electroluxa EOB8956AOX. Najpierw chodziło nam o jak najwszechstronniejszy piekarnik, czyli taki, który mógłby, np. również zawierać mikrofalówkę. Ten jest parowy i mamy również możliwość przyrządzania potraw na parze, co jest przydatne. Zresztą pieczenie z dodatkiem pary również daje ciekawe i smaczne efekty. Piekarników gazowych z parą chyba nie ma. Takie tanie, za 600-700zł, piekarniki gazowe chyba nie mają szans dorównać elektrycznym, a te droższe, to są produkowane chyba tylko na potrzeby gastronomii. Niektóre piekarniki elektryczne mają również inne ciekawe, jak choćby rozmrażanie czy pieczenie w niskiej temperaturze. Jeżeli chodzi o tradycje to owszem można mieć elektrycznego grilla, jednak w moim przypadku tradycja wygrywa.

Kosstek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2016, 13:59
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: Kosstek » 04 kwie 2016, 14:46

Razem z żoną również wybraliśmy Electrolux. Ciasta wychodzą tak samo dobre jak za czasów naszego starego gazowego piekarnika ;)

anna_klew
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:50
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: anna_klew » 15 kwie 2016, 13:50

Mam podobny dylemat z zakupem piekarnika. Nowe technologie obecnie idą w parze z ekologią i ochroną środowiska, a co za tym idzie, coraz częściej kuchenki i piekarniki wykonane są ze stali nierdzewnej.

Awatar użytkownika
aniita
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:20
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: aniita » 06 paź 2016, 9:30

Może zapoznasz się z ofertą Kernau? Tutaj link - http://www.kernau.com/kategoria/gotowanie/piekarniki.html. Ja kupiłam tam piekarnik do zabudowy do swojej kuchni i spisuje się bardzo dobrze. Mój model to KBO 0762 SK B, wydaliśmy na niego niewiele ponad 1000 złotych, ale był to dobry wybór, bo piekarnik spisuje się bardzo dobrze. Jego pojemność to 59 litrów, dla nas jest to wystarczająca pojemność. Poza tym piekarnik ma 7 funkcji grzania, w tym opcję Termoobiegu 3D, z którego często korzystam. A i ważna informacja, przy zakupie dostaliśmy 5 lat gwarancji.

Adinowak91
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 30 cze 2017, 9:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: Adinowak91 » 29 lis 2017, 20:44

Ja ostatnio kupiłem piekarnik Samsung'a, dokładnie ten -> https://www.ronatsklep.pl/1250,piekarnik-samsung-dual-cook-bq1d4t081.html i jestem z niego bardzo zadowolony.
Serdecznie polecam !

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: rannata » 29 lis 2017, 21:46

Mi się podobają te z dwoma strefami. Pieczesz kurczaka i ciasto równocześnie.

bobbbudowniczy
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 lis 2017, 10:37
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: bobbbudowniczy » 20 gru 2017, 17:11

Chcemy z żoną kupić BEKO BIR35400XMS , znajomi mają i chwalą sobie. Znalazłem promocję na media expert, ale chętnie jeszcze poznam jakieś opinie, czy ktoś również ma piekarnik BEKO :)

CzasOkazji
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2018, 12:52
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: CzasOkazji » 16 lut 2018, 13:08

Poszukaj też w sklepach internetowych być może znajdziesz go jeszcze taniej, a kwestii pozostałych akcesoriów kuchennych zerknijcie także na nasze aukcje CzasOkazji :)

elabarbara
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 25 mar 2017, 21:51
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: elabarbara » 26 cze 2018, 7:40

Ja z mężem też długo zastanawialiśmy się nad piekarnikiem do kuchni i doszliśmy do wniosku ,że najlepszy dla nas jest sprzęt Candy który widzieliśmy na stronie http://www.candy.pl/pl_PL/ . Ceny przyzwoite i długi okres gwarancyjny. Piekarnik ma wiele przydatnych funkcji, szybko się nagrzewa. Ja jestem bardzo zadowolona z zakupu.

bednarek
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2012, 23:56
Lokalizacja: Hel
Kontaktowanie:
Re: Jaki piekarnik wybrać?

autor: bednarek » 26 cze 2018, 13:06

Mi osobiście bardzo podobają się ostatnimi czasy wszelkiego rodzaju sprzęty do kuchni, które mogą być zabudowane, takie https://www.rtvagd.net/piekarnik-do-zabudowy/. Bardzo to podkresla wystrój wnętrza i nadaje kuchni takiej elegancji. Wiadomo, że nie zawsze można to zastosować, albo koszta nie pozwalają.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 17:41 przez bednarek, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów