Wentylacja kotłowni

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Krystian82
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2016, 10:56
Wentylacja kotłowni

autor: Krystian82 » 28 wrz 2016, 7:48

Witam , zamierzam doprowadzic powietrze do kotlowni ktora znajduje sie w domu ,niechce zeby piec pobieral ogrzane powietrze z wnetrza domu ,piec z otwarta komora spalania , kratka wentylacyjna znajduje sie pod suwitem , sama kotlownia jest 15 cm. Ponizej poziomu podlogi , jaka srednice rury pcv do dostarczenia powietrza z zewnatrz ? i na jakiej wysokosci wiercic otwory w scianie liczac od poziomu.podlogi ?

Amarantus
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 01 lip 2015, 7:20
Kontaktowanie:
Re: Wentylacja kotlowni

autor: Amarantus » 28 wrz 2016, 8:11

Ja mam piec miałowy 25kW i taką samą sytuację, z tym że piwnica jest 1 metr poniżej poziomu gruntu. Ja zrobiłem otwór 150 mm. W środek wstawiłem rurę wentylacyjną , na zewnątrz kratkę, wewnątrz kratkę z zamykaną klapą.
Taka średnica w zupełności wystarcza, jedynie co to w kratce zewnętrznej wymieniłem siatkę z tworzywa na siatkę stalową, żeby mi myszy i inni goście się nie pojawiali :)

Pozdrawiam

Krystian82
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2016, 10:56
Re: Wentylacja kotlowni

autor: Krystian82 » 28 wrz 2016, 8:18

Rure przy samej podlodze pan dal prowadzac od zewnatrz ? I np.po.wywierceniu otworu sciany mam.z suporexu trzeba jakos zabezpieczyc np.zeby nie pekaly ,czy porostu otwor rura kratka ?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Wentylacja kotlowni

autor: Bolas » 02 paź 2016, 19:32

Wykonuje się tzw Zetkę Obrazek
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

insomnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 09 mar 2015, 13:10
Re: Wentylacja kotlowni

autor: insomnia » 04 paź 2016, 21:42

A masz dobry wymiennik ciepła? Bo z tego co słyszałam jest on bardzo ważny.
i am who i am

zibi83
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2019, 7:50
Re: Wentylacja kotlowni

autor: zibi83 » 13 sie 2019, 9:53

Ja mam podobny problem. Kupiliśmy mieszkanie w starej kamienicy. W piwnicy jest kocioł gazowy z otwartym obiegiem. Spaliny wyprowadzone są bezpośrednio z kotła do pionu kominowego i jest ok(nie ma wkładu, ale to do zrobienia).
Nie chcieli mi podłączyć gazu bo nie ma wentylacji. Kominiarz stwierdził, że trzeba poprowadzić nową wentylację po elewacji ponad poziom dachu ( koszt 5 tys, bo trzeba będzie wypożyć rusztowanie - nie da rady podstawić wysięgnika). Kamienica to parter, piętro i poddasze, czyli około 10 m z piwnicy.

W związku z tym mam kilka pytań, czy jest to konieczne, czy taki koszt jest normalny, ale przede wszystkim czy nie można tego zrobić prościej?

Piwnica jest przewiewna, wejścia do niej z dwóch stron budynku otwarte. Nie wystarczy kratka wentylacyjna w oknie lub "zetka" wychodząca przez okno lekko ponad poziom ziemi lub trochę wyżej?


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 9 gości

Gotowe projekty domów