Problem z Tarasem :/

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bojanpnf
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2016, 9:20
Problem z Tarasem :/

autor: bojanpnf » 26 wrz 2016, 9:45

Witam serdecznie
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc pozdrawiam wszystkich ;)

Mam problem z tarasem nad łazienką. Taras przecieka prawie na całej długości około 3m na styku ze ścianą. W łazience na suficie nic nie widać, natomiast na ścianach o góry jest paskudny czarny grzyb. Na zewnątrz na elewacji również widać jakby warstwa farby elewacyjnej była lekko napuchnięta i miejscami odpadała.
Nie jestem budowlańcem więc nie bardzo wiem jak podejść do tematu. Z tego co się zorientowałem to taras jest zrobiony w nastepujący sposób:
-strop,warstwa betonu z lekkim spadkiem, izolacja, styropian,warstwa wylewki i na to płytki ceramiczne.
na krawędziach jest wyprofilowana blacha (ale właśnie nie wiem czy nie za słabo wyprofilowana )

Proszę o jakieś porady :)

Gość10463
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Gość10463 » 26 wrz 2016, 11:07

i co chcesz wiedzieć ??? że masz źle zrobiony cały taras i szukasz potwierdzenia tylko swoich teorii, czy szukasz informacji jak to konkretnie naprawić, znaczy się raz a dobrze

Awatar użytkownika
Fred01
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2016, 18:12
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Fred01 » 26 wrz 2016, 11:51

Woda z tarasu napływa Ci na ścianę która nie ma dobrej izolacji i zapewne jest brak obróbki blacharskiej ściany przylegającej do tarasu. Możliwe że masz również za mały spad na tarasie lub spad jest odwrócony w stronę domu i woda zamiast od ściany odpływać na nią napływa stad ta wilgoć. Ja po ostatniej ulewie miałem podobnie nigdy wcześniej to się nie zdarzyło ale u mnie taras jeszcze nie wykończony dlatego takie coś mnie wcale nie dziwi. Powiem Ci jak to powinno by zrobione prawnie. Na tarasie powinna najpierw być zrobiona obróbka blacharska ściany w kształcie literki L , na nią powinna być położona papa termozgrzewalna, wylewka, płytki.
Nie nauczysz się pływać nie wchodząc do wody

Gość10463
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Gość10463 » 26 wrz 2016, 12:31

zależy co oznacza słowo ściana i obróbka ... dla jednych ściana to styropian dla innych mur z cegły ;-) jakoś nie piszesz nic na temat podcinania styropianu i uszczelnienia cokołowego ... blacha zardzewieje i tyle ją widziano

bojanpnf
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2016, 9:20
Re: Problem z Tarasem :/

autor: bojanpnf » 26 wrz 2016, 14:13

dziękuje za szybki odzew ;) ... że jest coś zle zrobione to wiem i oczywiście chodzi mi o naprawę ;) jak wrócę do domu zrobię zdjęcia i pokażę jak to wygląda...

Gość10463
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Gość10463 » 26 wrz 2016, 15:02

20160729_121541.jpg
a co tam pokazywać ???
już nudne się robi oglądanie tego samego w kółko, co balkon to te same przyczyny

Gość10463
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Gość10463 » 26 wrz 2016, 15:05

[więcej na Facebooku]

masz tam film i pokazane jak można spieprzyć balkon czy taras :lol:
oczywiście wykonawca poniósł konsekwencje Prawno Finansowe

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Jan_Kalita » 26 wrz 2016, 15:34

Czepiam się może trochę, ale w dobrej wierze. Panie Krystianie dla osoby nie siedzącej w branży przydałby się pod filmikiem opis co było robione, dlaczego i co zostało spieprzone.


Gość10463
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Gość10463 » 26 wrz 2016, 17:54

20160729_121629.jpg



izolacja międzywarstwowa do wymiany
obróbki do wymiany

nic więcej mądrzejszego nie wymyślisz, inaczej mówiąc kapitalny remont łącznie z osuszeniem płyty stropowej

Gość10463
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Gość10463 » 26 wrz 2016, 17:59

Jan_Kalita pisze:Czepiam się może trochę, ale w dobrej wierze. Panie Krystianie dla osoby nie siedzącej w branży przydałby się pod filmikiem opis co było robione, dlaczego i co zostało spieprzone.


firma godna polecenia z Koszalina, antyreklamy nie będę jej robił, ogólnie ten rejon to fatalni wykonawcy. Co było robione ??? wszystko od podstaw :shock:

bojanpnf
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2016, 9:20
Re: Problem z Tarasem :/

autor: bojanpnf » 26 wrz 2016, 17:59

brzmi co najmniej poważnie ;) hmm myślałem że jeżeli sufit nie leci itp to bez kapitalnego remontu się obejdzie :/

Gość10463
Re: Problem z Tarasem :/

autor: Gość10463 » 26 wrz 2016, 18:15

napiszę wprost ... zawsze można gów... drutem wiązać i lekceważyć takie skutki zalania a tak poza tym ... tam nie leci od tygodnia czy dwóch tylko kilku miesięcy


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów