drzwi z aluhausu

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

jozwix
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 9:06
drzwi z aluhausu

autor: jozwix » 23 wrz 2016, 11:34

co mi powiecie o drzwiach z aluhausu? warto? jak stosunek jakości do ceny?

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: drzwi z aluhausu

autor: tolkin » 23 wrz 2016, 14:33

Nie znam produktów tej firmy, ale jeśli chodzi o drzwi aluminiowe, to albo bym wybrał Hormann, albo zdecydował się na ciepłe stalówki - niższa cena, podobne parametry (jak Termo Prestige), lub wyższej półki drewniane (jak Eco Polar Passive). Jeśli chodzi o drzwi PCV, to ich parametry są na dosyć niskim poziomie, tutaj jako alternatywę wybrałbym jedne z podstawowych drzwi stalowych. Ew. doposażył w ościeżnicę typu Termo.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: drzwi z aluhausu

autor: theme » 24 wrz 2016, 19:43

Zdecydowanie podpiszę się pod tym co pisze tolkin. Z aluminiowych to przejrzyj dobrze katalog Hormanna bo tam znajdziesz dobre aluminium. Może nawet lepsze niż piszą w sieci. Albo tak jak pisze kolega wyżej - w tej cenie śmiało możesz szukaj topowych półek drzwi stalowych. Wikęd Termo Prestige (tańsze ale wcale nie gorsze) lub Hormann Eco Pola Passive (droższe).
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Awatar użytkownika
Bregi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Łódź
Re: drzwi z aluhausu

autor: Bregi » 26 wrz 2016, 7:53

no nie za wiele powiedziałes, sporo zależy od serii, modelu, konkretnych wytycznych. jesteś pewien ze chcesz drzwi aluminiowe? żeby coś doradzić musimy mieć jakieś dane,
ps. Kolega pytał o drzwi z aluhausu i opinie na ich temat, a nie o inne firmy. Prosimy z reklamą do innego działu.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: drzwi z aluhausu

autor: tolkin » 26 wrz 2016, 13:33

Podtrzymuję swoją odpowiedź. Drzwi z Aluhausu nie są jedynymi drzwiami na świecie i warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Skoro ktoś wybiera drzwi, dopytuje o zakup, warto pomóc w rozwiązaniu. Jak pisałem nie znam tej firmy, nie znam tych drzwi - więc nie wypowiadam się na ich temat. Za to znam inne rozwiązania których jestem pewien - to dlaczego mam o nich nie wspominać. Tak, uważam, że w tym przypadku lepiej wybrać coś pewnego, niż czekać do zimy na odpowiedź o tej firmie. Jeśli osoba pytająca jest zainteresowana drzwiami aluminiowymi, to Hormann jest właśnie taką alternatywą - można porównać parametry i ceny. Jeśli jednak chce drzwi drewnianych, to warto też zobaczyć Portę i Urzędowski, tylko tutaj celować w półkę ok 5 tys zł. W tej cenie dostanie się dobre drzwi drewniane, o dobrych parametrach. A jeśli chce drzwi stalowych, to tutaj warto zerknąć na Termo Prestige, lub Optimum. Cena jest niższa, a jakość, wyposażenie i parametry porządne.

Awatar użytkownika
radioda
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:27
Re: drzwi z aluhausu

autor: radioda » 27 wrz 2016, 13:46

Seria Elite od Aluhausu jest dobrej jakości, głęboka zabudowa, szyby zespolone między blachami alu, generalnie solidna robota, ale też zapłacisz odpowiednio. no cóż, nie ma tanich i dobrych rzeczy. Dla mnie zawsze aluminiowe drzwi będą lepsze od drewnianych przy czym to rzecz gustu. A dobre rady warto przyjąć i rozejrzeć się tu i ówdzie :)
żona zaprasza (MOJA)

Awatar użytkownika
BANDITO
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 23 lip 2014, 9:15
Re: drzwi z aluhausu

autor: BANDITO » 27 wrz 2016, 15:08

a ja dla pewności nie brałbym nic z szybą, bo to jest najmniej bezpieczna częśc drzwi. rozglądałes się tez za innymi firmami?

jozwix
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 9:06
Re: drzwi z aluhausu

autor: jozwix » 28 wrz 2016, 9:22

chodzi mi o drzwi zewnętrzne. nie interesują mnie bajery czy dodatki tylko zeby to były antywłamaniowe, porządne drzwi. nie wybrałem konkretnego modelu

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: drzwi z aluhausu

autor: tolkin » 29 wrz 2016, 13:32

Powiedz jaki masz budżet? Czy muszą to być drzwi aluminiowe, czy drewniane, albo stalowe? Interesowałeś się drewnem i stalą?

Semprefidellis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2014, 9:34
Re: drzwi z aluhausu

autor: Semprefidellis » 30 wrz 2016, 10:28

BANDITO pisze:a ja dla pewności nie brałbym nic z szybą, bo to jest najmniej bezpieczna częśc drzwi. rozglądałes się tez za innymi firmami?


e, te szyby są teraz tak wzmacniane że niejednokrotne starsze drzwi są łatwiejsze do rozwalenia niż te szyby :P

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: drzwi z aluhausu

autor: tolkin » 30 wrz 2016, 12:07

Semprefidellis pisze:
BANDITO pisze:a ja dla pewności nie brałbym nic z szybą, bo to jest najmniej bezpieczna częśc drzwi. rozglądałes się tez za innymi firmami?


e, te szyby są teraz tak wzmacniane że niejednokrotne starsze drzwi są łatwiejsze do rozwalenia niż te szyby :P


Każde szyby stosowane w drzwiach muszą posiadać odpowiednie atesty i muszą podlegać odpowiednim normą. Niektórzy producenci np. Wikęd w naświetlach wykorzystują pakiet 3 szybowy, czyli w naświetlu masz nie jedną, a 3 szyby które poza kwestią bezpieczeństwa, dają dodatkową izolacyjność termiczną.
Kiedyś znajomy budował się. Przed zimą doprowadził do stanu surowego zamkniętego i powoli zwoził materiały na hydraulikę, itd. Miał drzwi Cal z przeszkleniami. Dom był na uboczu, wszędzie ciemno itd. Któregoś dnia przyjechał, a tam znaczne ślady włamania na drzwiach. Próba wyważania, widać było uderzenia łomem, albo młotkiem w przeszklenie. Drzwi wytrzymały. Ale z tyłu miał wejście na taras, które nie wytrzymało. I tak uszkodzili drzwi, a weszli z tyłu...

Awatar użytkownika
chillIn
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2015, 10:51
Re: drzwi z aluhausu

autor: chillIn » 04 paź 2016, 11:27

tolkin pisze:
Semprefidellis pisze:
BANDITO pisze:a ja dla pewności nie brałbym nic z szybą, bo to jest najmniej bezpieczna częśc drzwi. rozglądałes się tez za innymi firmami?


e, te szyby są teraz tak wzmacniane że niejednokrotne starsze drzwi są łatwiejsze do rozwalenia niż te szyby :P


Każde szyby stosowane w drzwiach muszą posiadać odpowiednie atesty i muszą podlegać odpowiednim normą. Niektórzy producenci np. Wikęd w naświetlach wykorzystują pakiet 3 szybowy, czyli w naświetlu masz nie jedną, a 3 szyby które poza kwestią bezpieczeństwa, dają dodatkową izolacyjność termiczną.
Kiedyś znajomy budował się. Przed zimą doprowadził do stanu surowego zamkniętego i powoli zwoził materiały na hydraulikę, itd. Miał drzwi Cal z przeszkleniami. Dom był na uboczu, wszędzie ciemno itd. Któregoś dnia przyjechał, a tam znaczne ślady włamania na drzwiach. Próba wyważania, widać było uderzenia łomem, albo młotkiem w przeszklenie. Drzwi wytrzymały. Ale z tyłu miał wejście na taras, które nie wytrzymało. I tak uszkodzili drzwi, a weszli z tyłu...



to jest złośliwość :/ szkoda że miał takie doświadczenia. ale faktycznie warto pamiętać o tym, że każde wejście do mieszkania, nawet to którego nie widać od frontu jest narażone na "wizytę" nieproszonych gości. Drzwi, okna parterowe, na wszystko trzeba położyć nacisk w kwestii bezpieczeństwa.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: drzwi z aluhausu

autor: tolkin » 07 paź 2016, 14:09

Kiedyś z tego co słyszałem złodzieje próbowali forsować drzwi. Sporo było na rynku chińszczyzny, albo kiepskiej jakości. Mało alarmów itd. Obecnie jest sporo produktów, które zapewniają dobrą ochronę. Są normy na to itd. Także złodziej na początku widząc solidne drzwi będzie szukał innego wejścia, nawet przez wejście na dach. A jeśli nie da się, to dopiero wybierze słabsze ogniwo. warto zaznaczyć, że każde drzwi, nawet najlepiej zabezpieczone da się otworzyć, jest to kwestia czasu i narzędzi:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzwi_antyw%C5%82amaniowe

jozwix
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 9:06
Re: drzwi z aluhausu

autor: jozwix » 25 paź 2016, 13:24

no oczywiście że tak tylko czasem te dwadzieścia minut więcej może przesądzić o powodzeniu ochrony przed włamaniem. dlatego jak tu chilin powiedział nie mozna zaniedbać ani jednej opcji zabezpieczenia domu. znajomi mają np drzwi w starym garażu (przez który jest bezpośrednie przejście do domu) w takim stanie, że zastanawiam się, czy mocniejszy wiatr ich nie wyważy, a co dopiero rabuś. no ale wracając do tematu to jednak wolałbym drzwi aluminiowe.wiem że to spory wydatek, ale jestem gotów go ponieść

aaJacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:57
Re: drzwi z aluhausu

autor: aaJacek » 26 paź 2016, 14:22

Serio jest sens tyle przepłacać? Za dziesięć tysięcy polskich złotych możesz kupić drzwi, bramę garażową, drzwi do kotłowni, napęd do bramy, alarm i whiski. Bogaci serio aż tak nie liczą nie liczą się z kasiorką?


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości

Gotowe projekty domów

cron