Szybka odpowiedź odn. szerokości wełny

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

kompnet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 14 sie 2016, 19:33
Szybka odpowiedź odn. szerokości wełny

autor: kompnet » 12 wrz 2016, 18:40

Witajcie,

Pytanie zapewne dla wielu banalne ale proszę o szybką i krótką odpowiedź.

W kosztorysie wybrałem wełnę skalną TopRock Super 15cm ale szerokość krokwi mam jedyne 13-13.5 czasami 14cm czy powyższa wełna będzie odpowiednia czy może mam zmniejszyć do 10cm ? Dodam że drugą warstwę już na wieszakach i profilach wybrałem SuperRock 10cm.Obrazek

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Szybka odpowiedź odn. szerokości wełny

autor: -_- greg » 18 wrz 2016, 21:27

"Powiększyć" krokwie najlepiej.

kompnet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 14 sie 2016, 19:33
Re: Szybka odpowiedź odn. szerokości wełny

autor: kompnet » 19 wrz 2016, 6:15

-_- greg pisze:"Powiększyć" krokwie najlepiej.


Już raczej wybrałem będzie to:

Pierwsza warstwa wełna skalna RockWool TopRock Super 12cm
Druga warstwa wełna skalna RockWool SuperRock 10cm
Na to wszystko folia paroizolacyjna również RockWool

Tomasz Turkoniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 07 lis 2014, 20:58
Re: Szybka odpowiedź odn. szerokości wełny

autor: Tomasz Turkoniak » 25 wrz 2016, 8:39

Na zdjęciu zauważyłem, że wbudowana folia dachowa jest folią niskoparoprzepuszczalną.
W takim przypadku pomiędzy folią dachową a wełną mineralną należy wprowadzić wentylowaną pustkę powietrzną o grubości 30 mm.
Pustka powietrzna musi mieć połączenie z powietrzem atmosferycznym - w okapie pod rynną należy wykonać wlot powietrza, a w kalenicy pod gąsiorem należy wykonać wylot powietrza.
Brak pustki wentylacyjnej będzie wiązał się z wykraplaniem dyfundującej pary wodnej na folii dachowej. Z biegiem czasu doprowadzi to do zawilgocenia wełny mineralnej. Oczywiście wszystko zależy od sposobu użytkowania pomieszczeń na poddaszu.
Pozdrawiam, Tomasz Turkoniak.

kompnet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 14 sie 2016, 19:33
Re: Szybka odpowiedź odn. szerokości wełny

autor: kompnet » 26 wrz 2016, 6:28

Tomasz Turkoniak pisze:Na zdjęciu zauważyłem, że wbudowana folia dachowa jest folią niskoparoprzepuszczalną.
W takim przypadku pomiędzy folią dachową a wełną mineralną należy wprowadzić wentylowaną pustkę powietrzną o grubości 30 mm.
Pustka powietrzna musi mieć połączenie z powietrzem atmosferycznym - w okapie pod rynną należy wykonać wlot powietrza, a w kalenicy pod gąsiorem należy wykonać wylot powietrza.
Brak pustki wentylacyjnej będzie wiązał się z wykraplaniem dyfundującej pary wodnej na folii dachowej. Z biegiem czasu doprowadzi to do zawilgocenia wełny mineralnej. Oczywiście wszystko zależy od sposobu użytkowania pomieszczeń na poddaszu.


Uuu tego nie brałem pod uwagę ale będę musiał osobie która będzie kładła wełnę o tym wspomnieć. Dziękuję.


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów