Przeniesienie kratek wentylacyjnych pod sufit

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pushq
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2016, 5:23
Przeniesienie kratek wentylacyjnych pod sufit

autor: pushq » 20 wrz 2016, 5:26

Witam serdecznie

Pojawiam się tutaj z pewnym pytaniem i dręczącym mnie problemem. Otóż chcąc z żoną zakupić meble kuchenne stwierdziliśmy, że chcielibyśmy aby sięgały one do samego sufitu. Pan z firmy, która będzie nam te meble montować zaproponował, że jest możliwe jeżeli zrobi blendę z wentylacją, z tym że trzeba będzie kratki - wentylacyjne i do okapu podnieść do samego sufitu.

W naszym mieszkaniu świeżo odebranym od dewelopera zorganizowane to jest tak, że idzie metalowa rura do góry i do naszej kratki wychodzi po prostu trójnik. Nie można więc w prosty sposób podnieść tejże wentylacji (chyba że jest jakiś sposób o którym ja nie wiem).

Wpadłem na pomysł, że aby podnieść tę kratkę użyję pewnego patentu, w formie poniższej kształtki (podłączając ją bezpośrednio do tego trójnika) a następnie prostokątne kolanko, które będzie już wychodziło do ściany.

http://sklep-wentylacyjny.pl/pl/p/Ko...z-fi-100mm/217

Prosiłbym o informację, czy takie rozwiązanie nie zaburzy wentylacji w domu i czy w ogóle jest to wykonalne. Może macie jakiś lepszy pomysł na to, jak można taki patent wykonać?

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Przeniesienie kratek wentylacyjnych pod sufit

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 wrz 2016, 8:42

Skąd będzie czerpane powietrze, które ma tą kratką wylecieć? Ile Pa ciągu daje Pana "kratka" i o ile się ten ciąg zmniejszy po przeróbce?
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 105 gości

Gotowe projekty domów