Podłączenie wody do innego budynku

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wertical
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2016, 10:28
Podłączenie wody do innego budynku

autor: wertical » 23 wrz 2016, 10:35

Witam,
Przepraszam jeżeli temat był już przerabiany, ale nie mogę znaleźć informacji na nurtujący mnie temat. Sprawa wygląda tak... Mam dom do którego doprowadzona jest woda z wodociągu i budynek gospodarczy bez dostępu do wody. Czy mogę doprowadzić wodę za pomocą rur z domu, czy konieczne jest nowe przyłącze wodociągowe? Budynek gospodarczy oddalony jest od domu o ok 10 metrów, a od wodociągu o ok 50m i nie ukrywam chciałbym zmniejszyć koszty.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Podłączenie wody do innego budynku

autor: xander119 » 23 wrz 2016, 11:05

Spokojnie możesz pociągnąć wodę z domu. Przyłącze wodociągowe jest tylko jedno dla jednej działki. Reszta "za licznikiem" leży w gestii odbiorcy. Ja mam pociągnięte z domu rury PE do garażu, do systemu nawadniania trawnika i grządek z warzywami i dodatkowo zrobiłem sobie kran do mycia samochodu na podjeździe. To tak jakbyś podłączył w domu wąż ogrodowy tylko go zakopał.

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Podłączenie wody do innego budynku

autor: LeszekMaz » 23 wrz 2016, 11:26

Zanim zabierzesz się za doprowadzanie wody do tego budynku gospodarczego,zwróć uwagę na jakość rur instalacyjnych.Radzę rury stalowe,abyś nie miał takich jak ja kłopotów z rurami z pcv .Na zewnątrz się niestety nie sprawdziły i po kolejnej awarii kupiłem w bth import rury ze stali nierdzewnej.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Podłączenie wody do innego budynku

autor: xander119 » 23 wrz 2016, 11:31

Co ty gadasz? Jakie problemy z rurami PVC? Po chuya wszędzie te reklamy jakiegoś bth wstawiacie? Bieda musi być straszna żeby się na forach reklamować..

wertical
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2016, 10:28
Re: Podłączenie wody do innego budynku

autor: wertical » 23 wrz 2016, 12:27

Dzięki xander za odpowiedź :)
A taki remont należy gdzieś zgłosić? Bo w przyszłości chciałbym w tym budynku prowadzić działalność i oby jakiś nadgorliwy urzędnik nie zakwestionował mi jakiegoś papierka :) A jeżeli chodzi o ciśnienie nie będzie za słabe?

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Podłączenie wody do innego budynku

autor: xander119 » 23 wrz 2016, 12:53

Każde przyłącze ma takie samo ciśnienie więc o to się nie martw. Daj tylko odpowiednio mniejszy przekrój rur niż w domu. Podejrzewam że masz średnicę 32mm, więc do drugiego budynku daj 25 i nie będzie różnicy w przepływie w obu miejscach.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów