Pompy ciepła i odwierty

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: pompy ciepła i odwierty

autor: Piotr Nowik » 16 wrz 2016, 19:48

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Pompa ciepłą powietrze powietrze, jest najefektywniejsza.
Powietrzne pompy o działaniu bezpośrednim są nawet kilka razy efektywniejsze od gruntowych. No i dbają o komfort latem.

Akurat jest na odwrót. Pompy ciepła powietrze-powietrze działają identycznie jak powietrze-woda. Ja nie widzę tutaj wielkiej różnicy.

Czy nagrzaną w pompie wodę, czy nagrzane w pompie powietrze również trzeba transportować do miejsca, gdzie ma owo ciepło oddawać.

A w przypadku typowych klimakonwektorów typu split transportować trzeba czynnik chłodniczy. Na jedno wychodzi.
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: pompy ciepła i odwierty

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 wrz 2016, 6:30

Piotr Nowik pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Pompa ciepłą powietrze powietrze, jest najefektywniejsza.
Powietrzne pompy o działaniu bezpośrednim są nawet kilka razy efektywniejsze od gruntowych. No i dbają o komfort latem.

Akurat jest na odwrót. Pompy ciepła powietrze-powietrze działają identycznie jak powietrze-woda. Ja nie widzę tutaj wielkiej różnicy.

Czy nagrzaną w pompie wodę, czy nagrzane w pompie powietrze również trzeba transportować do miejsca, gdzie ma owo ciepło oddawać.

A w przypadku typowych klimakonwektorów typu split transportować trzeba czynnik chłodniczy. Na jedno wychodzi.

Powietrze jest wewnętrzne, jest ogrzewane bezpośrednio. Poza tym efektywność. W eksploatacji ogrzewanie jest 3x tańsze niż przy wodnym GZ. Co łatwo sprawdzić (jak się chce)
A transport czynnika chłodniczego to nie to samo co transport ciepła. Poza tym nie o czynnik chodzi, tylko o wyższą temperaturę gz .
Kolejna sprawa, dlaczego ktoś kto się zna nie używa wodnego GZ, to chłodzenie. Chłodzenie płaszczaowe nie odprowadza wody. Zimą nadmiar wody odprowadza wentylacja, w upały może ona jeszcze wody dołożyć.
Jaki jest (poza kasą ) powód, że ktoś sprzedaje i montuje pompy ciepła z wodnym gz do ogrzewania domu???
- droższa pompa i instalacja
-3 x większe zużycie na ogrzewanie
-brak komfortu latem.
Załączniki
sufitowe (2).jpg
sufitowe (2).jpg (12.28 KiB) Przejrzano 1069 razy
HVAC - najtańszy komfort.

tomaszmoryc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 paź 2020, 8:40
Re: pompy ciepła i odwierty

autor: tomaszmoryc » 14 sty 2021, 12:37

U mnie instalacja robiona przez Strefę Pomp Ciepła funkcjonuje trzeci rok i jestem bardzo zadowolony. Też szukałem wykonawcy dość długo, ale ta ich oferta faktycznie się super sprawdziła, zaproponowali konkretne rozwiązania do mojego domu, tak by wszystko było jak najlepiej pod kątem użytkowym i faktycznie się to sprawdziło.

Kriss9
Aktywny
Aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Re: Pompy ciepła i odwierty

autor: Kriss9 » 17 gru 2021, 9:47

Na pewno warto się zdecydować na Eko - Źródła.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 79 gości

Gotowe projekty domów