Podlewanie roślin na balkonie zestawem blumat

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jajaga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 07 lis 2013, 18:28
Podlewanie roślin na balkonie zestawem blumat

autor: jajaga » 19 maja 2015, 14:35

Mam na balkonie trochę roślin - głównie pelargonie. Szukam jakiegoś sposobu żeby je podlewać, bo nie mam na to najzwyczajniej w świecie czasu. Znalazłam ostatnio coś takiego w Internecie: http://blumat.pl/product_info.php/info/p47_Zestaw-Tropf-Blumat-dla-upraw-do-3m.html/XTCsid/76b4d9795f25316403f3918606435af0. czy zetknęliście się z czymś podobnym? Jak się sprawdza? Mieliście problem z montażem?

olivka85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 06 lut 2014, 9:57
Lokalizacja: Poznań
Re: Podlewanie roślin na balkonie zestawem blumat

autor: olivka85 » 22 maja 2015, 9:55

Takie systemy do nawadniania kropelkowego są najlepsze. Zwłaszcza jeśli masz peralgonie wielkokwiatowe - w czasie letnich upałów (jak np w zeszłym roku) potrzebują one podlewania 2 razy dziennie. Odkąd się budujemy i całymi dniami nie ma mnie w domu - nie wyobrażam sobie obejść się bez tego zestawu. A z montażem sobie bez problemu poradzisz - prosta sprawa.

Zosia80
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2013, 9:05
Re: Podlewanie roślin na balkonie zestawem blumat

autor: Zosia80 » 09 cze 2015, 8:07

Ja bez Blumata mogę hodować jedynie kaktusy. ;) a tak na serio to rzeczywiście fajna sprawa - mam ten system na tarasie i póki co roślinkom bardzo dobrze służy.

słowian
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 gru 2014, 12:31
Re: Podlewanie roślin na balkonie zestawem blumat

autor: słowian » 11 sie 2016, 11:45

jajaga pisze:Mam na balkonie trochę roślin - głównie pelargonie. Szukam jakiegoś sposobu żeby je podlewać, bo nie mam na to najzwyczajniej w świecie czasu. Znalazłam ostatnio coś takiego w Internecie: http://blumat.pl/product_info.php/info/p47_Zestaw-Tropf-Blumat-dla-upraw-do-3m.html/XTCsid/76b4d9795f25316403f3918606435af0. czy zetknęliście się z czymś podobnym? Jak się sprawdza? Mieliście problem z montażem?


Zetknęliśmy się. Sprawdza się - choć zależy do czego użyjesz. Jeśli chodzi o kwiaty na balkonie, to dobre rozwiązanie. Musisz tylko pamiętać, że cały system musi mieć dostęp do wody - albo do kraniku, albo do jakiegoś pojemnika.

jajaga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 07 lis 2013, 18:28
Re: Podlewanie roślin na balkonie zestawem blumat

autor: jajaga » 07 wrz 2016, 12:56

Blumata mamy już prawie rok, więc mogę się z Wami podzielić opinią. Montaż jest bardzo prosty - dostaliśmy dokładną instrukcję i z tym raz dwa poszło. System został podłączony do dużego wiadra z wodą - bardzo dobrze się to sprawdza, jak wiadro jest duże nie trzeba często uzupełniać (choć zależy dużo od temperatury na zewnątrz). Automatyczne podlewanie na pewno służy kwiatkom bardziej niż moje, o którym często zapominałam. Bardzo wygodne, szczególnie jak ktoś ma wymagające rośliny.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

Gotowe projekty domów