Wiertarka pneumatyczna - jaka?

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Awatar użytkownika
kondracki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2012, 9:52
Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: kondracki » 21 maja 2012, 21:18

Zastanawiam sie nad kupnem dobrej wiertarki pneumatycznej. Co byście polecili? Jest tego trochę, ale nie chcę kupowac w ciemno. Tak do 600 zł, więcej raczej nie dam.

cegielka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2012, 17:37
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: cegielka » 22 maja 2012, 16:22

Nie polecam bezfirmowych wiertarek, ostatnio sytuacja nas zmusiła żeby kupić 'na już', wybraliśmy z mężem nie drogą, nie tanią - taką pośrednią w jakimś sklepie 'majsterkowicza' i podobno w ogóle nie da się nią pracować.
Nie pomyśleliśmy wcześniej, ale ta nawet nie ma zabezpieczonej rękojeści... Szukaj wiertarki której rączka nie będzie tobą trzęsła a zamortyzuje drgania.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: stix » 23 maja 2012, 8:22

Do 600zł dostaniesz już markowy sprzęt. Kupując wiertarkę musisz zwrócić uwagę na szereg jej podstawowych parametrów, a mianowicie na jej moc, napięcie, maksymalną prędkość obrotową, funkcję udaru oraz maksymalną średnicę wiercenia dla różnych materiałów. Wybierz się do żelaznego i posprawdzaj te elementy. Bosch, Bahco, Hilti - te marki na pewno są dobre.

meelorr
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2012, 9:45
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: meelorr » 23 maja 2012, 10:02

Dokładnie starczy szerokim łukiem omijać wszelakie supermarkety , co więcej tutaj dodać. Za taką kwotę to kupisz bezproblemowo solidny, wytrzymały sprzęt, ja osobiście kojarzę Bahco z dobrych produktów i bodajże Boscha, ale to mówię zajrzyjcie do specyfikacji, poszukajcie na stronkach i cieszcie się użyciem ;)

cegielka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2012, 17:37
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: cegielka » 23 maja 2012, 16:15

Od tej pory pewnie przed zakupem wcześniej mąż rozpatrzy się w internecie, bo bez sensu jest tracić pieniądze. Podrzucę mu pewnie strony tych firm o których piszecie, przynajmniej jest jakiś sprawdzony punkt zaczepienia ;)

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: yanes » 27 maja 2012, 19:46

Mam jedno "ale" -wiertarki pneumatyczne to są takie jak tu http://www.pneumat.com.pl/wiertarki3 a wy się tu rozpisujecie o wiertarkach z udarem elektro-pneumatycznym.

Awatar użytkownika
Carrion
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 30 mar 2012, 7:50
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: Carrion » 28 maja 2012, 7:37

W ostatnim czasie najlepsze opinie mają wiertarki hilti
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów,
których udałoby im się uniknąć.

mortor
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:37
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: mortor » 29 maja 2012, 12:52

Jeżeli chodzi naprawdę o wiertarkę pneumatyczną to do 600zł jest już spore pole do popisu, Metabo (podstawowy model) np. BM 500 kosztuje 220zł

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: 1001narzedzi » 30 maja 2012, 13:47

Racja,do kwoty 600zł wybór jest bardzo szeroki ale z doświadczenia z narzędziami budowlanymi mogę polecić model jak Mój Przedmówca,czyli BM 500 za około 220zł lub nieco tańszy BM 310.

pkirylcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2012, 22:11
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: pkirylcz » 16 cze 2012, 22:35

Witam.
Wydaje mi się, że mogę się na ten temat wypowiedzieć, bo już długo drążę temat.
Kiedyś również pokusiłem się na kupno tańszej wiertarki z udarem.
Kompletnie padła przy remoncie. Pokręciła parę dni przy montażu płyt G-K i na prawdę nie dużo się napracowała. Z łożyska wyleciał olej i przestał działać udar.
Zacząłem się rozglądać za nową. Jak na razie nie szykował mi się większy remont, więc postanowiłem, że jak zawsze chciałem mieć wkrętarkę, to kupiłem wiertarko-wkrętarkę z udarem za 450zł i to niebieskiego BOSCH'a. Jestem bardzo zadowolony. Gwarancja 3 lata. Do działań domowych spokojnie wystarczy.
Wrócę teraz do wyboru sprzętu.
Wykańczam dom i przyglądam się co mają ekipy budowlane i podpytuję.

Ostatnio wpadła do nas ekipa montująca odkurzacze centralne. W pomieszczeniu zaczerwieniło się, bo pracują wyłącznie na HILTI. Monter mówi, że nie ma lepszego sprzętu. Nigdy się jeszcze nie zepsuł.

Hydraulik - pracuje na Niebieskim BOSCH'u. Dokładnego modelu nie znam. Nie pytałem go o to, bo facet jest konkretny i o głupotach nie gada tylko robi.

Glazurnik i murarz- niebieski BOSCH GBH 2-24 - udar, młot: używa nie pamięta jak długo i nigdy go nie zawiodła. Celma - do mieszania zaprawy

Płyty G-K - niebieski BOSCH GBH 2-24. Jak twierdzi używa już chyba z 10 lat. Kupił drogo, za jakies 1200zł. Jednoznacznie twierdzi, że warto w dobry sprzęt inwestować.

Ja teraz jak będę kupował, to mimo sprzecznych wypowiedzi na temat BOSCH'a, kupię właśnie jego. 3 lata gwarancji mówią same za siebie. Dodatkowo mam już jeden sprzęt i konto na stronie BOSCHa i wgląd do wszystkich moich gwarancji.

Mam nadzieję, że trochę przekonałem do zakupu firmowego sprzętu.
Jedna uwaga. Kupuj tylko w dobrych, markowych sklepach, bo trafiają się podróby.
Mój model sprawdził BOSCH, bo do nich bezpośrednio pisałem jak nie dostałem klucza do rejestracji na stronie. Przesłali mi go do dystrybutora, a on odesłał do mnie.

Pozdrawiam,
Piotrek.

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: 1001narzedzi » 19 cze 2012, 14:32

No takie firmy jak Makita czy Metabo mówią same za siebie i nie można nic zarzucić im pod względem solidności. Ale zgodzę sie,że warto kupować w dobrych i godnych zaufania sklepach jak www.1001narzedzi.pl

bodziu
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: bodziu » 17 lip 2013, 12:24

Celma ma moim zdaniem najlepszy sprzęt tego typu - przerabiałem ich wkrętarkę, wiertarkę i młot. W każdym przypadku bez problemów, a wcale jakoś wybitnie dużo mnie one nie kosztowały. No i przetrwały nie jeden remont...

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: Mareczek21 » 01 sie 2016, 13:33

Zobacz sobie tutaj wiertarki pneumatyczne - http://atmo.com.pl/pl/c/Wiertarki-pneumatyczne/28 . Ja kupiłem wiertarka pneumatyczną prostą 10mm, model SA6198 - 3 stówki a sprawuje się super.

1001narzedzi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 340
Rejestracja: 15 mar 2012, 20:04
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: 1001narzedzi » 06 wrz 2016, 7:42

A zaglądałeś już do nas? Jeżeli nie to polecam sprawdzić koniecznie
http://1001narzedzi.pl/index.php?d=szuk ... =wiertarka w razie pytań chętnie doradzimy.

Kamilaklimek
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 cze 2018, 8:18
Re: Wiertarka pneumatyczna - jaka?

autor: Kamilaklimek » 04 lip 2018, 8:44

Mój mąż zamawia narzędzia na https://rg-narzedzia.com.pl bo często są tam fajne promocje.


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów