mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje inteligentną

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

maruswoj
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2015, 12:06
Re: mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje intelige

autor: maruswoj » 25 lis 2015, 9:37

no niby tak, ale jest to jednak wygoda. no i przede wszystkim gadżet!

FDtech_KNX
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2014, 19:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje intelige

autor: FDtech_KNX » 26 lis 2015, 9:31

Tak tutaj było napisane wcześniej - wszystko zależy od potrzeb. Tak naprawdę w domach i mieszkaniach o każdej powierzchni jest sens pomyśleć nad zastosowaniem domowej automatyki. Zalety takiego systemu to nie tylko komfort, ale również znacznie zwiększone bezpieczeństwo.

Serdecznie zapraszamy na naszego bloga, gdzie obszernie opisujemy działanie automatyki domowej a także opisujemy funkcje oraz korzyści jakie płyną z mieszkania w inteligentnym domu. Blog znajduje się pod adresem: www.dominteligentny.info

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje intelige

autor: bachus » 26 lis 2015, 15:04

Enerbau pisze: Do kibla też trzeba dojść, a prysznic sam nas nie umyje...
:

Nie, nie zgodzę się, są kible, które umyją i jeszcze wysuszą a i muzyczkę jeszcze można pościć.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje intelige

autor: MichalBudowniczy » 30 lis 2015, 21:44

Moim zdaniem warto, bardzo fajny system. Mój znajomy posiada taki od firmy http://www.sprint.pl/ i zachwala go za każdym razem kiedy u niego jestem. Ma dom trochę większy ok. 170 m2.

ewelina546
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 24 mar 2014, 11:39
Re: mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje inteligentną

autor: ewelina546 » 28 sie 2016, 21:10

To jest również oszczędność i o nie tylko jeśli chodzi o dom, ale również w firmie. Głównie jeśli połączymy zautomatyzowanie oświetlenia, ogrzewania i np. wentylacji. Firma Schneider Electric zajmuje się takimi rozwiązaniami i to na bardzo szeroką skalę. Jak wgłębisz się w temat od razu zauważysz korzyści.

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje inteligentną

autor: Piotr Nowik » 28 sie 2016, 22:33

Mój dom jest inteligentniejszy ode mnie, bo jak pier..., to wykrywa pier... i otwiera okno. Ja bym tego nie zrobił. Wolę w smrodach siedzieć. :mrgreen:
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje intelige

autor: Piotr Nowik » 28 sie 2016, 22:36

bachus pisze:są kible, które umyją i jeszcze wysuszą a i muzyczkę jeszcze można pościć.

To prawda. Są takie kible w Japonii ale nie tylko tam. Jedyne, co im brakuje, to fukncji wypędzlowania przyrodzenia. :oops: :oops: :oops: :oops:
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: mieszkanie 130 m2 czy warto zakładać instalacje inteligentną

autor: Zami » 04 wrz 2016, 8:59

Mieszkanie jest dość spore... ja bym założyła.
My mamy eM 80m2 i myslimy o systemie SmartHome z https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Inteligentny-dom/74 Może te zastanów się nad tym systemem? Z tego co widziałam bardzo pozytywnie wpływa na życie.
Takie systemu nie są już tylko do domów, w mieszkaniach też się swietnie sprawdzają.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów