kominek

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

luka5
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2008, 15:24
Lokalizacja: dania
kominek

autor: luka5 » 06 lut 2008, 19:36

Witam jestem w trakcie budowy domu projekt LMB24.Ichcę zrezygnować z ogrzewania gazowego a skorzystać z możliwości postawienia kominka w salonie.Rezygnuję z gazu ponieważ jest dla mnie drogi i nie odpowiada mi.Dlatego chcę zapytać cz wystarczy mi tylko kominek.Kominek będzie z systemem DGP wkład 14kw na pow.134m2 grubość izolacji od podłogi 15cm.W zasadzie w tym projekcie pomieszczenie gospodarcze w którym miał stać piec gazowy jest za małe na zwykły piec +drzewo .Proszę o porady.

remo21
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2008, 9:07

autor: remo21 » 24 lut 2008, 19:08

14 kw na 140 metrów to za mało. Podana jest jego moc maksymalna a tego nie osiagniesz.
Przelicznik jest 90 wat na metr. Musisz miec wkład ok 20 kw to wtedy powinien pracowac ze srednia moca 14-16 kw i to starczy

remo21
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2008, 9:07

autor: remo21 » 24 lut 2008, 19:16

Acha ,nie odpowiedziałem na pierwsze pytanie,oczywiscie wystarczy, zajmuje sie montazami kominkow i mam takie ogrzewanie od 10 lat,jak je montowałem to sie sasiedzi pukali w głowe bo wtedy nikt o czyms takim nie słyszal a teraz płaca za ogrzewanie trzy razy wiecej jek ja.
Przez ten cały okres nie było narazie żadnej awarii ,ani turbiny ani wkładu ani u mnie ani u nikogo u którego montowałem,wiec zdecydowanie system sie sprawdza. Pozdrawiam

luka5
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2008, 15:24
Lokalizacja: dania

autor: luka5 » 26 lut 2008, 18:28

witam.Dziękuję bardzo za odpowiedź i cenne rady ,napewno skorzystam.Faktycznie podana jest moc max.Mam szczęście bo jeszcze nie kupiłem wkładu.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

Gotowe projekty domów