drewniany blat

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

deseshar
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2016, 11:21
Re: drewniany blat

autor: deseshar » 11 sie 2016, 12:17

drewniane blaty wyglądają rzeczywiście bardzo ładnie, ale dość szybko niszczeją, kamienne z kolei jak na mój gust pasują do minimalistycznej, nowoczesnej i chłodnej kuchni, także coś za coś

Andreas45
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 11 lut 2016, 14:50
Re: drewniany blat

autor: Andreas45 » 11 sie 2016, 14:08

Kamienne na pewno sa trwalsze ale drewniane tez fajnie wyglądaja. Mi się podobają takie postarzane na których nic nie wida.c

HaDwao
Aktywny
Aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:54
Re: drewniany blat

autor: HaDwao » 16 sie 2016, 7:50

Moim zdaniem niemal każdy rodzaj blatu może być solidny i trwały,pod warunkiem iż będzie on także odpowiednio zabezpieczony specjalną powłoką lub preparatami hydrofobowymi.

Aline
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 23 gru 2015, 8:39
Lokalizacja: podkarpackie
Re: drewniany blat

autor: Aline » 19 sie 2016, 12:43

Proponuję jeszcze inne rozwiązanie - blat betonowy, dekoracja barwnikami polimerowymi lub reaktywnymi do powierzchni betonowych oraz zabezpieczenie bezbarwna żywica epoksydowa lub poliuretan. Efekt np. taki
Obrazek

janek.pawlak
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 sie 2016, 8:28
Re: drewniany blat

autor: janek.pawlak » 29 sie 2016, 8:42

Opis wnętrz brzmi super, jednak ja też bym raczej był za kamiennym blatem niż drewnianym. O drewno trzeba bardzo dbać i na nie uważać. Jeśli położy się na taki blat cokolwiek gorącego to może to skutkować tym, że na blacie pojawi się lekko ujmując nieestetyczny czarny, spalony ślad. Poza tym jak coś się wyleje to trzeba natychmiast wytrzeć. Czasami nawet zwłoka w postaci 5 minut może spowodować brzydkie odbarwienia. Dodatkowo blat należy systematycznie olejować. Takie blaty zdają egzamin w kuchniach, w których się gotuje głównie wodę na herbatę.

MirkaNa
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2016, 13:35
Re: drewniany blat

autor: MirkaNa » 30 sie 2016, 13:42

Nie chciałabym drewnianego blatu - tzn. są bardzo ładne, ładnie wyglądają, ale mam wątpliwości czy są praktyczne.

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: drewniany blat

autor: KamilaMeble » 05 wrz 2016, 8:42

Zamiast typowego blatu betonowego w kuchni, można przecież zdecydować się na marmur lub kamień co w praktyce również jest bardzo ładne i praktyczne, podobnie jak drewno.
meble z dostawą do domu.

bilaba
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2016, 22:40
Re: drewniany blat

autor: bilaba » 08 wrz 2016, 23:12

A ja zapytam inaczej. Czy można uratować blat? Jakiś czas temu kupiliśmy farbę do blatów czarną. Niestety po jakimś czasie farba plus lakier zaczęły odpryskiwać. Wyglądało to okropnie. Musiałam wszystko skrobać. Może jest jakiś sposób, żeby go odświeżyć bez konieczności kupna nowego? Sprawdzi się okleina?

bizek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 09 wrz 2016, 9:34
Re: drewniany blat

autor: bizek » 09 wrz 2016, 9:41

myślę, że drewniany blat wystarczy tylko odpowiednio zaimpregnować i będzie równie trwały jak kamienny.

magda_bakus
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 05 paź 2016, 12:04
Re: drewniany blat

autor: magda_bakus » 11 paź 2016, 13:25

też się zastanawiam i jeszcze nie zdecydowałam.... drewniany wygląda obłędnie, ale martwię się o jego kondycję w przyszłości zwłaszcza, że w chacie mam 4 niereformowalnych chłopców.....

mochol
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:22
Kontaktowanie:
Re: drewniany blat

autor: mochol » 31 mar 2018, 13:17

Sprawdźcie sobie tutaj https://www.belmeb.pl/blaty-kuchenne/dr ... urowe.html blat drewniany. Trzeba zawsze dobrze rozejrzeć się na rynku, aby nie tylko znaleźć najlepsze, ale również najtańsze rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Wybór jest spory.

Meble-Gora
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 08 kwie 2018, 7:01
Re: drewniany blat

autor: Meble-Gora » 08 kwie 2018, 7:21

Odnośnie blatów kuchennych to na forum jest już kilka podobnych wątków, warto poszukać i poczytać. Oprócz drewnianego bardzo fajną opcją jest blat marmurowy lub granitowy.

Lena516
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 06 mar 2018, 11:23
Re: drewniany blat

autor: Lena516 » 12 kwie 2018, 12:01

Drewniane blaty zdecydowanie polecam od firmy PaulBunyan. Przy odpowiedniej pielęgnacji co 4 - 6 miesięcy zachowają swoją jakość przez długie lata.

lucaskruszyna
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:27
Re: drewniany blat

autor: lucaskruszyna » 03 cze 2020, 8:09

Mam blat ze starego drewna sosnowego Obrazek. Drewno oczyszczają w procesie produkcyjnym i nie narażają klienta na żadne uszkodzenia, że tak powiem biologiczne, mechaniczne w przyszłości. Po drugie wszystko na projekt robią, właściwie dowolny. Jeszcze dodatkowo mi dopasowali nogi do blatu, które nie niszczą podłogi. Super podejście i do wyceny i do kwestii transportu

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: drewniany blat

autor: lideropinii » 03 cze 2020, 12:33

Drewniany blat przy odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji posłuży nam przez wiele lat w dobrej kondycji. Sam wybór materiału też jest niezwykle ważny.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów