Problem za dekarzem! Pomocy

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

roadtohell
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2016, 17:06
Problem za dekarzem! Pomocy

autor: roadtohell » 27 sie 2016, 17:34

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Przez 4 dni dekarz pokrył dachówką (Bogen Innovo 10) jedną stronę dachu (dwuspadowy). Zauważyłem dziwne wykończenie zaraz przy rynnach. Dachówka jest jakby za wysoko w stosunku do rynny i powstaje przerwa o długości ok. 10-15 cm. Objechałem chyba wszystkie osiedla w okolicy i nikt takiej przerwy nie ma. Dekarz na początku twierdził że to wina dachówki, następnie że to wszystko się da naprawić, że ta dachówka jest przygotowana pod podbitkę murowaną (bo taką właśnie chcemy) a na końcu że on tak robi i koniec kropka. Pojechałem do punktu gdzie kupowałem dachówkę. Otrzymałem odpowiedź że nigdy z takim wykończeniem się nie spotkali, podobne zdanie miał architekt. Udało mi się znaleźć domek taki sam jak nasz, z taką samą dachówką i dodatkowo z podbitką murowaną i u nich również czegoś takiego nie ma.

Dzisiaj zauważyliśmy kolejny problem. Dach przy lukarnach nachodzi na balkon. Przez to nie będę mógł zamontować balustrad. Dodatkowo rynny są za krótkie.

Dodałem zdjęcia, gdy będzie potrzeba więcej to proszę pisać.

Dachówka - Bogen Innovo 10
Dach dwuspadowy, deskowany, papa

Co Wy o tym myślicie?
Bardzo proszę o pomoc.

P.S. Kierownik budowy twierdzi że dach jest zrobiony dobrze z "technicznego punktu widzenia". Dodam jeszcze że zarówno kierownik budowy jak i Dekarz znają się na "cześć" :-)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2016, 6:58 przez roadtohell, łącznie zmieniany 1 raz.

roadtohell
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2016, 17:06
Re: Problem za dekarzem! Pomocy

autor: roadtohell » 27 sie 2016, 17:37

Mogę tylko 3 zdjęcia dodawać. Kolejne poniżej. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2016, 6:59 przez roadtohell, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość10463
Re: Problem za dekarzem! Pomocy

autor: Gość10463 » 27 sie 2016, 19:29

niech wykonawca napisze odpowiednie pismo a Kierownik Budowy potwierdzi odbiór dachu ... wtedy gwarantuję Ci że dach będziesz miał nowy ;-)

układy mnie nie interesują a dobre imię klienta, winny zawsze się znajdzie uwierz mi
czy jest źle czy dobrze ... ? kopać się z koniem nie ma sensu

wstrzymaj wypłatę wynagrodzenia po podpisaniu takich papierów przez obojga
a po resztę możesz przyjść do nas i do naszego biura

roadtohell
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2016, 17:06
Re: Problem za dekarzem! Pomocy

autor: roadtohell » 27 sie 2016, 19:55

W poniedziałek się z Wami skontaktuje dobrze? Naprawdę nie wiem od czego zacząć.

roadtohell
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2016, 17:06
Re: Problem za dekarzem! Pomocy

autor: roadtohell » 28 sie 2016, 16:00

Ma ktoś jeszcze jakieś zdanie na temat tego dachu?


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów

cron