Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

tas23
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2008, 14:41
Lokalizacja: Warszawa
Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: tas23 » 01 gru 2015, 19:55

Witam,
Zrobiłem sobie schody z płyt OSB, szerokość klatki to 80cm, schody zbudowane z płyt 22mm, stopnie podwójna płyta (sklejona i skręcona wkrętami), każdy podparty w trzech miejscach (ściany i po środku) więc wszystko jest bardzo stabilne. Chodzę po nich prawie rok i nic nigdy nawet nie skrzypnęło.
Od początku planowałem przykleić do nich parkiet przemysłowy (jedna klepka ma wymiary 2x20cm). Jakiego kleju użyć?
Stopnie są dobrzy wypoziomowane, więc nie muszę klejem nadrabiać nierówności. Chciałbym, żeby spoina była jak najcieńsza, ale jak znajduję kleje do drewna, to z reguły mają min. warstwę kleju 8mm... Ja bym chciał 1-2mm.
Pomóżcie coś wybrać. I nie chciałbym na klej wydać 500 zł:) Cała powierzchnia do wyklejenia to ~6m2.
Znalazłem klej wyciskany w tubie (jak silikon), którego warstwa może mieć min 2mm, ale tego jest 300 ml, to mi z kalkulacji wychodzi, że jedna tuba za 30 zeta wystarczy na ~0,3m2. To daje 600 zł.
Ewentualnie, czy ktoś z Was próbował kłaść taki zwykły klej do drewna cienką warstwą? Największy stopień ma powierzchnię 30x80 cm, więc raczej nie powinno być naprężeń i zbytniego odkształcania się. Gdy ja (110kg) na którymś staję, to odkształcenia nie mają nawet 1mm.
Pomóżcie:)
Marcin

Gość10463
Re: Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: Gość10463 » 02 gru 2015, 9:38

nic na to nie poradzisz że dobre rzeczy kosztują, taniej zapewne także można przykleić tylko pytanie czy to będzie trzymać ...

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: Interno » 02 gru 2015, 10:41

Polecam Sika Bond T45.
Powinny wystarczyć 2 opakowania po 2,5 kg cena ok. 32 zł/kg.

ghoul00
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 14 lip 2015, 11:24
Re: Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: ghoul00 » 03 sie 2016, 10:20

Ja polecam pianoklej 60 Sekund od Tytana. Szybko chyta i jest zdecydowanie bardziej wydajny od "suchego" kleju.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: Interno » 03 sie 2016, 12:40

Autor postu zapewne dawno zapomniał o tej pracy.
Szkoda tylko , że nijak nie zakończył tematu.
A do autora polecającego pianoklej o jakich "suchych" klejach do parkietu piszesz ?,
i raczej nie masz pojęcia o klejeniu parkietu przemysłowego jaki chciał zastosować zapodający temat.

oporowpro
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2016, 6:34
Re: Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: oporowpro » 12 sie 2016, 7:00

Tytan produkuje najlepsze.

oporowpro
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2016, 6:34
Re: Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: oporowpro » 12 sie 2016, 7:01

Najlepiej zapytaj jakiegoś fachowca.

Andrzej Nowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2016, 12:56
Re: Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: Andrzej Nowy » 24 sie 2016, 17:27

ghoul00 pisze:Ja polecam pianoklej 60 Sekund od Tytana. Szybko chyta i jest zdecydowanie bardziej wydajny od "suchego" kleju.

Klejenie parkietu przemysłowego pianoklejem jest słabe. już samo nakładanie piany na wąskie lamelki jest karkołomnym pomysełm. Jak już się upieracie z tytanem to nie 60 sekund tylko specjalny do drewna. Co prawda ten 60s też klei drewno ...no ale trzeba mieć na co nałożyć pianę. Na parapet to tak, ale klepki jak palce...

Grupappmsa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 sie 2016, 9:05
Re: Parkiet przemysłowy na OSB - jaki klej wybrać?

autor: Grupappmsa » 26 sie 2016, 10:34

I jak kwestia kleju,czy w końcu padł na coś wybór czy też w dalszym ciągu poszukujesz? Bo jeżeli tak to warto zwrócić uwagę na nasza stronę Grupappmsa gdzie serdecznie zapraszamy.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów