Gładź dla amatora

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mario44251
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2016, 6:44
Gładź dla amatora

autor: mario44251 » 18 sie 2016, 12:54

Witam. Mam do zrobienia około 200 mkw gładzi łącznie z sufitami. Miałem z taką robotą do czynienia parę dobrych lat temu na niewielkiej powierzchni w bloku z wielkiej płyty. Robiłem wtedy gładź cekolem, ale był bardzo ciężki w obróbce - nie wyszło idealnie. Chciałbym teraz zrobić to dobrze, niekoniecznie szybko. Jaką gładź polecacie i jaką packą najlepiej na spokojnie to zrobić? Co do szczegółów - gładź ma być położona na całkiem równe ściany z tynkiem gipsowym maszynowym (taka szorstka trochę powierzchnia).

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Gładź dla amatora

autor: -_- greg » 19 sie 2016, 9:38

Zastosował bym gładź finiszową i w zasadzie tylko finiszową.
W proszku, Semin ETS-2.
Gotowej gładzi w wiaderku, która była by tak dobra jak ETS-2 jeszcze nie spotkałem.
Gotowa gładź owszem ma pewne zalety, przede wszystkim znaczenie ułatwia i przyspiesza pracę, dłużej można się nią bawić na ścianie.
Gładzie w proszku szybciej przysychają i trzeba mieć lepszą wprawę i szybsze ruchy.
Zagruntowanie tych tynków przed gładzeniem, zwiększy czas obróbki gładzi.
Zrób próby i będziesz wiedział co wybrać.

Co rozumieć przez dobra gładź?
To łatwość obróbki, lekkość szlifowania, odpowiednia twardość i elastyczność, łatwość uzyskania perfekcyjnie gładkiej i równej ściany, że nawet oświetlenie lampą kontrolną pod kątem, nie wzbudzi zastrzeżeń.

Potrzebny będzie nóż do gładzi do nakładania, w zależności od wprawy 25-35cm i nóż do ściągania 50-60cm lub nawet dłuższy. Zalecam mały trening/rozgrzewkę przed rozpoczęciem tego maratonu, jeśli nigdy nie stosowałeś noży.

Cekolem też się kiedyś bawiłem o mam podobne doświadczenia, dlatego w ramach poszukiwań czegoś najlepszego znalazłem Semin ETS-2.

Grupappmsa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 sie 2016, 9:05
Re: Gładź dla amatora

autor: Grupappmsa » 26 sie 2016, 10:25

Jeżeli szukasz tego typu materiałów budowlanych i zresztą nie tylko,bo także pozostałego asortymentu,to polecam zwrócić uwagę na naszą stronę Grupappmsa gdzie znajdziesz szeroki wybór i niższe ceny.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Gładź dla amatora

autor: Złotowłosa » 24 cze 2020, 7:21

Zależy od fachowców którzy robili,my robiliśmy gładzie bo tego wymagało. Natomiast widziałam u szwagra i jego fachowcy zrobili naprawdę żyletę i nie trzeba nic gładzić.

Dużo zależy od tego jakie ma się tynki. Na gipsowych nie ma zwykle konieczności kładzenia gładzi, na cementowo wapiennych juz tak.

Najlepsze efekty daje gładź kładziona za pomocą agregatu. https://sklepagregatymalek.pl/ Na stronie jest kontakt.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

Gotowe projekty domów