Wyspa w kuchni - wady i zalety

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
Jula88
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2013, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: Jula88 » 19 lip 2016, 9:51

Co sądzicie o wyspach kuchennych? Podoba się Wam takie rozwiązanie, czy wręcz przeciwnie? ;)

justysiaL
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2016, 11:28
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: justysiaL » 22 lip 2016, 12:05

Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. W przyszłym miesiącu zabieramy się z mężem za remont kuchni i już wybrałam projekt kuchni z wyspą. Meble będą kolory białego :D

Awatar użytkownika
Ania_J
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2016, 14:04
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: Ania_J » 25 lip 2016, 10:23

Mnie bardzo podobają się wyspy kuchenne, ale niestety w mojej małej kuchni nie znalazłabym na nią miejsca. Marzy mi się duża przestronna kuchnia z wyspą na samym środku tego pomieszczenia. Oprócz tego, że wyspa dobrze wygląda, to przede wszystkim dzięki niej możemy zyskać dodatkowe miejsce czy do przechowywania produktów, czy sprzętów AGD. A jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zdecydować się na wyspę w swojej kuchni, to odsyłam do dobrze napisanego artykułu na ten temat - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/wyspa-w-kuchni-marzenie-z-amerykanskich-filmow-1444.html. Pozdrawiam.

tadzik90
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:15
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: tadzik90 » 28 lip 2016, 12:50

Dokładnie, wyspa wygląda super, ale tylko w dużej i przestronnej kuchni :)

Mariusz-W
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2016, 13:21
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: Mariusz-W » 28 lip 2016, 13:27

Też chcemy taką mieć, tylko właśnie się obawiamy, że nasza kuchnia jest na to za mała.

Awatar użytkownika
monika866
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 05 sie 2016, 7:32
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: monika866 » 05 sie 2016, 8:10

Uwielbiam kuchnie z wyspami ;)

Awatar użytkownika
balance1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2016, 20:21
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: balance1 » 23 sie 2016, 20:43

A kuchnie z barem Was się podobają? Wyspy kuchennej akurat nie potrzebuję ale pomyślałam o barze, przy którym to można by albo rozkręcić miłe spotkanie ze znajomymi albo rano zjeść bezpośrednio przy nim śniadanie (nie mam na razie w planach stołu). Do tego oczywiście wysokie stołki, upatrzyłam już sobie pikowane hokery w czerwieni, na http://kdcmeble.com. Cała kuchnia jest w stylu nowoczesnym, biało czarna z dodatkami zielono-czerwonymi.
Jak myślicie, będzie to wszystko pasował, sprawdzi się?

waterpulse
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2016, 7:43
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: waterpulse » 24 sie 2016, 6:52

Moja żona kiedyś proponowała taką wyspę. Zobaczymy, może będziemy się w tym kierunku skłaniać, przy następnym remoncie.

Awatar użytkownika
marek82laszko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:31
Lokalizacja: Krakow
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: marek82laszko » 24 sie 2016, 9:23

Wyspy są fajne ale jak mamy duże wnętrza w domu. Ja osobiście mam barek, bo wolę mieć wszystko na boku a nie na środku. Meble mam na wymiar i z własnego projektu i to w bardzo przystępnej cenie. Znalazłem stronę rabaty budowlane i tam są zniżki do sklepów meblowych. Ja polecam MebloDrew, są świetni

anna_klew
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:50
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: anna_klew » 24 sie 2016, 10:04

Pomysł na wyspę w kuchni jest oryginalny, w przypadku dużej przestrzeni.
Przy małym metrażu może być problem.Biel z połączeniem srebra ze stali nierdzewnej,
to styl i elegancja.

Reme101
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 27 lip 2016, 12:52
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: Reme101 » 24 sie 2016, 14:32

Ja przyznam szczerze, że średnio przepadam za wyspami. Nieuchronnie budzą u mnie skojarzenia z jakimś barem, a nie domowym zaciszem ;)

Andreas45
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 11 lut 2016, 14:50
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: Andreas45 » 25 sie 2016, 14:09

A mi się bardzo podobają, ale trzeba mieć sporą kuchnię, żeby w coś takiego zainwestować.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: lideropinii » 02 wrz 2016, 18:25

Przy mniejszych powierzchniach jednak nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie, ale przy domowych kuchniach, czy większych mieszkaniach na pewno jest dalej praktyczne i modne.

[więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

anna_klew
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:50
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: anna_klew » 03 wrz 2016, 17:27

Modnymi kolorami obecnie są biele oraz wszystkie odcienie szarości, srebra oraz pastelowe delikatne, uspakajające.

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Wyspa w kuchni - wady i zalety

autor: mikk » 05 wrz 2016, 8:47

Bardzo podobają mi się kuchnie z wyspą lub półwyspem - w przypadku mniejszych kuchni. Zanim się jednak zdecydujemy na takie rozwiązanie, powinniśmy dokładnie je przemyśleć, żeby wyspa nie była tylko ozdobą, ale przede wszystkim funkcjonalnym miejscem naszej wymarzonej kuchni. Warto uzbroić się w wiedzę, bo i architekt może zaprojektować nam wyspę kuchenną, która nie spełni naszych oczekiwań - http://www.e-mieszkanie.pl/a/jak-urzadz ... 18424.html
Budowanie twórcze jest :)


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów