Problem ze zlewozmywakiem w kuchni

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

zlewozmywak2
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2016, 7:27
Problem ze zlewozmywakiem w kuchni

autor: zlewozmywak2 » 19 sie 2016, 7:37

Witam, mam problem ze zlewozmywakiem 2 komorowym w kuchni. MIeszkanie niedawno kupione - najpierw był straszny smród po otworzeniu szafki. Rozkręciłem cały cyfon wyczyściłem w środku, poskładałem i w miare upływu czasu jak zaczęliśmy korzystać regularnie z wody (mieszkanie stało jakiś czas) zapach ustał. Teraz woda bardzo wolno spływa lub nawet potrafi zatrzymać się w zlewie. Zauważyłem że jak nalewa się wody do 1 komory to zaczyna napełniać się 2 komora w zlewie. Rurka odpływowa jest raczej drożna, załączam zdjęcie "instalacji" może jakieś pomysły? Nie chce odrazu kupować "w ciemno" syfonu bo może jednak to nie to....
Załączniki
5886742_IMG_20160818.jpg

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem ze zlewozmywakiem w kuchni

autor: Bolas » 19 sie 2016, 17:05

Bochater w swoim domu. Syfon za syfonem przewężenie odpływu jak widać nawet do tak pozornie prostej rzeczy trzeba troszkę wiedzy i doświadczenia.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

zlewozmywak2
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2016, 7:27
Re: Problem ze zlewozmywakiem w kuchni

autor: zlewozmywak2 » 19 sie 2016, 20:40

Mieszkanie dopiero co kupiłem, zdaje sobie sprawę że coś jest nie tak, źle i może jakieś wskazówki co mógłbym poprawić? Będe wdzieczny

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: Problem ze zlewozmywakiem w kuchni

autor: wiwa » 20 sie 2016, 8:00

odpływ ze zlewozmywaka powinien mieć średnicę 50mm, a tak patrząc na zdjęcie masz na odpływie rurkę karbowaną, chyba fi32mm i to jest stanowczo za mało. Kup nowy porządny syfon, bo to co masz to jest jakaś kombinacja alpejska.
wiwa

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Problem ze zlewozmywakiem w kuchni

autor: -_- greg » 20 sie 2016, 20:07

zlewozmywak2 pisze: co mógłbym poprawić? Będe wdzieczny

Na samym początku sprawdzić drożność tej kombinacji łącznie z rurą w ścianie. W temacie drożności musi być pewność a nie domysły. Od tego zawsze się zaczyna.

Kolejny etap to obrócić do ściany biały wąż w celu zlikwidowania tego kolanka z białej rurki.
Ta rurka idzie w gorę a powinna być przynajmniej na równo lub mieć spadek w kierunku odpływu w ścianie.
Średnica 32mm jest mała jak na przyjęte standardy, ale powinno wystarczyć.

Drugi etap podniesienie szarych kolanek do góry, jeśli jest taka możliwość poprzez przycięcie szarych rur.

Jeśli nic z tego nie wyjdzie zostaje wymiana na nowy syfon najlepiej pojedynczy.

Z kanalizacji potrafi śmierdzieć wówczas gdy woda odparuje z kolanek/syfonów lub zostanie zassana przez podciśnienie w kanalizacji. Nawet woda z muszli WC odparuje po jakimś czasie gdy nie będzie używany.
W kuchni co jakiś czas trzeba syfony potraktować kretem bo resztki jedzenia w syfonach mogą zaśmierdzieć.

Proszę się odezwać co pomogło, było by miło.
Pozdrawiam.

kolylk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2016, 11:01
Re: Problem ze zlewozmywakiem w kuchni

autor: kolylk » 06 paź 2016, 11:19

Ciekawy przypadek, nie miałem jeszcze z tym do czynienia.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 23 gości

Gotowe projekty domów